DualCore a MS-DOS

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
edi6
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 02. Mar, 2010, 19:43

DualCore a MS-DOS

Príspevok od používateľa edi6 »

Zdravim potrebujem poradit . . Potrebujem vediet ci na DualCore rozbeham v pohode MS-DOS . ak nie ci je mozne z dualcoru urobit jedno jadrac . jedna sa o dosku Intel D510MO s integrovanym CPU Atom D520 dualcore
http://www.intel.com/products/desktop/m ... erview.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Aby som objasnil ze sa nejadna o vtip. Jedna sa o to ze potrebujem rozbehat niekolko vela takychto strojov . velky problem pri vybere dosky roby nutnost dvoch integrovanych seriovych portov a LPT portu , mala velkost a sietova karta najlepsie integrovana s podporou NDIS2 pre MSClient for dos . To splna prave tato doska ale je DualCore .inu dosku som nenasiel pripadne boly velmy velke a nutnost dokupovat CPU atd. .
Viem ze pod WIN XP na DualCore dosovske aplikacie mrznu to sme ale vyriesil hacknutim ntvdm.exe na jedno jadro . ( sposta sa s nastavenou afinitou na 1 jadro.) . ale teraz musim rozbehat operacny system MS-DOS a na nom postavenu nasu aplikaciu a neviem ci je vobec mozne rozchodit to na dual core .
DIK
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: DualCore a MS-DOS

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Nemám informácie o tom, že by DOS explicitne odmietal dvojjadro.
Ale najlepšia rada je - pogoogli trochu. - http://www.hardwareanalysis.com/content/topic/72651/, napr. posledný prispevok :)
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
edi6
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 02. Mar, 2010, 19:43

Re: DualCore a MS-DOS

Príspevok od používateľa edi6 »

diki za radu z toho som vycital teda ak s moju slabou anglinou som to pochopil dobre ze by to nemal byt problem lebo ms-dos ako os bez podpory viacerych vlakien bude jednoducho vyuzivat len jedno jadro a na druhe sa vybodne .
inac ak by to niekoho zaujimalo a mal by problemy s MS DOS aplikaciami pod WIN XP na dualcoroch je na to program
imagecfg.exe a pouzitie pre dosovske aplikacie je nasledovne :
imagecfg -a 0x1 c:\windows\system32\ntvdm.exe

Sluzi na trvale nastavenie afinity daneho procesu na jedno jadro
server33
Ban
Ban
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Ut 02. Mar, 2010, 00:53

Re: DualCore a MS-DOS

Príspevok od používateľa server33 »

HEHE
Ako si to nazval ze hacknutim ntvdm.exe jadro fizicky nevypnes len pc sa tvari ze bezi na jednom jadre.A dos ako taky by nemal mat problem bezat na viac jadrovej masine.Ja pracujem s dosom aj na 4 jadre a nikdy som ziadne problemi nemal.
To mas ako s programom ktory je stavany na 2 jadra.Ked mas 3 jadrovy cpu jednoducho to jedno nepouziva.

Návrat na "Procesory"