7V Speed Limiter

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Veyron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 18. Okt, 2009, 02:11

7V Speed Limiter

Príspevok od používateľa Veyron »

Zdarec, chcel som zredukovať otáčky na 23cm vetráku čo mám v skrinke a tak som kúpil redukciu z 12v na 7v, no nejak to nezredukovalo otáčky absolútne, no myslím, že chyba je v tom, že som to zle zapojil.
Konkrétne to vyzerá takto:
http://maplin.co.uk/images/full/a98bc.jpg
Ja som to prepojil pomocou oboch molex konektorov.

Viete mi pls poradiť kde sa stala chyba, resp. ako docielim toho, aby to skutočne redukovalo??
Používateľov profilový obrázok
donner
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 603
Dátum registrácie: Po 16. Nov, 2009, 17:01
Bydlisko: Kosice, Praha

Re: 7V Speed Limiter

Príspevok od používateľa donner »

Do jedneho zapoj molex a do toho potom fan
Spoiler: ukázať
CASE: LanCool PC-K58 + Gelid Silent 12 + Nanoxia DX 14
PSU: Seasonic X-750 single sleeved
MB: ASUS M2N
CPU: AMD Athlon 64 X2 4800+ 2500MHz | CPU COOLER: AC Freezer 7 Pro Rev.2
VGA: GIGABYTE GeForce GTX 560 Super Overclock
RAM: 2x2GB Kingston 800 CL5
LCD: acer X192W
HDD: Seagate 1TB 7200.12 ST31000528AS
DVD-RW: LG GSA-H55L
MOUSE: Razer Abyssus + SteelSeries QcK
KEYBOARD: Genius SlimStar 311
OS: Windows 7 Ultimate
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: 7V Speed Limiter

Príspevok od používateľa valistar »

fan sa napaja z molexu? tak to ti je ta redukcia nanic.. ta redukuje len fany napajane na 3pin

tie dve molexy su len "rozdvojka" - nech nestratis jednu vetvu kvoli tomu.
Veyron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 18. Okt, 2009, 02:11

Re: 7V Speed Limiter

Príspevok od používateľa Veyron »

A sakra...mg, som si zase dal...ja potrebujem Molex :cry:
Na 3pin vetráky mám Zalman ZM-MFC3 a to nemám ani jeden vetrák s troma pinmi :D Ale tak to nakúpim asi nejaké Noctue, ale 23cm vetrák nie je na trhu nie že žiadny kvalitný, ale absolútne žiadny, preto som chcel nájsť nejaký spôsob ako to limitovať...no nič no...vyhodím ten vetrák preč a kašlem nato, bo aj tak je tam zbytočný a iba zakrýva výhľad na ostatné komponenty :)
deadmeat
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Po 09. Nov, 2009, 17:09
Bydlisko: Bratislava

Re: 7V Speed Limiter

Príspevok od používateľa deadmeat »

ved tie kable prepajkuj a hotovo...nepredpokladamk ze budes reklamovat ten ventilator ci redukciu
CPU: AMD Phenom II x4 965(Zalman CNPS Extreme, MB:Gigabyte 790XTA-UD4,GPU:Gigabyte HD5850(acceleroS1+Thermalright VRM R4), pamete: A-DATA DDR3 2x2GB 2000X X Series V2, Zdroj: Fortron Everest 85 Plus 600W, Case Fractal Design Define R2
Veyron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 18. Okt, 2009, 02:11

Re: 7V Speed Limiter

Príspevok od používateľa Veyron »

no sa ti to povie ľahko, že "prepájkuj" :D rád by som si to tak urobil, ale potrebujem, aby si mi do detailov vysvetlil čo mám spraviť, pretože som síce HW nadšenec, ale nie elektrikár :) ...zrovna si budem nejaké kábliky v PC predlžovať podobným spôsobom a teda rezať, spájať, lepiť a to už je na mňa veľká vec :D ale tak zase nie som taká lamka a nebojím sa rýpať sa v PCčku o čom svedčí aj môj vodník, či taká maličkosť, ako výmena chladiča na grafike, čo znie jednoducho, ale tak napr. amatérsky redaktor na EXHW to nezvládol a odjebal high-end grafiku :D
btw vetrák a ani káble určite nikdy nebudem reklamovať, aj keď ten vetrák som už raz reklamoval s tým, že je príliš hlučný a poslali mi ho naspäť, že všetky ostatné sú rovnako hlučné, ale že keď si to zapojím na 5v, tak je to tichúčke, len keby som to tak zapojiť vedel...to je už iná vec :D
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: 7V Speed Limiter

Príspevok od používateľa valistar »

je to jednoduche.. http://www.overclockers.com/forums/show ... p?t=372297" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: 7V Speed Limiter

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Veyron napísal:no sa ti to povie ľahko, že "prepájkuj" ...
Aký je v tom problém? Nič predsa pájkovať nemusíš. Jednoducho - červený káblik dáva 5V, žltý 12V, a tie čierne sú zem. Buď zapojíš červený-červený + čierny-žltý, alebo červený-červený + čierny-čierny...atď. V tom linku čo dal valistar je to pekne ukázané. Žiadna veda, len pospájať káble.

//mimochodom: "Some of the lower quality PSUs also die with this mod, so it is only advisable to do it with a decent PSU." (z toho linku)
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: 7V Speed Limiter

Príspevok od používateľa valistar »

jj na nejakom 350W euroshit by som to neskusal..
Veyron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 18. Okt, 2009, 02:11

Re: 7V Speed Limiter

Príspevok od používateľa Veyron »

díki za rady ;) skúsim to a dám vedieť ako som dopadol :)

Btw nepatrím medzi tých čo by šetrili na zdroji a mám Thermaltake ThoughPower QFAN 650W(keď som ho kupoval, tak stále ešte cez 5 litrov)...inak tomu zdroju dávam teda fakt riadne zabrať s Pretaktovaným Phenomom K10 a extrémne pretaktovanou 4870X2 a zdroj si to teda valí fajne...teda plná spokojnosť ;) ...možno naň časom zapojím ešte i nejakú z tých najnovších 5970/4GB, či dajaký 5990 ak bude a nejak sa nebojím, že by to ten zdroj nezvládol :D
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: 7V Speed Limiter

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Výkon ten zdroj môže mať hocaký. GK sa zaujima jedine o prúd na 12V vetve :)
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Veyron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 18. Okt, 2009, 02:11

Re: 7V Speed Limiter

Príspevok od používateľa Veyron »

re Shatterhand: A kto povedal, že ja kupujem, či zaujímam sa o výkon zdroja?? To je jasné, že výkon je nepodstatný...dôležitá je kvalita, ktorá sa prejaví práve vtedy, keď sa zdroj zaťažuje pravidelne na maximum ;)

Každopádne vďaka za rady. Podarilo sa mi to zredukovať na tých 5V podľa vyššie uvedeného návodu.

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"