externy hdd- BSOD

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
goood-looker
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Ne 07. Jún, 2009, 20:09

externy hdd- BSOD

Príspevok od používateľa goood-looker »

mam externy hdd WD my book studo edition 2TB, pripajam ho cez e-sata. pred tyzdnom mi pri citani z disku zacal naskakovat bsod. kedykolvek disk pracuje po par minutach nabehne nachvilu modra obrazovka a nasleduje restart. niekedy aj ked nan nic nekopirujem vrci sam odseba a cim dalej tym castejsie sa mi resetuje pc. stretli ste sa niekto s takymto problemom???
goood-looker
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Ne 07. Jún, 2009, 20:09

Re: externy hdd- BSOD

Príspevok od používateľa goood-looker »

ten externy box rozoberem a dam si tie disky ako interne, pojde mi aj ked su tie disky sata2 a ja mam dosku len sata????
goood-looker
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Ne 07. Jún, 2009, 20:09

Re: externy hdd- BSOD

Príspevok od používateľa goood-looker »

chalani..... napiste sem konecne niekto, ci tie disky pojdu na mojej doske ako interne.... :smutny:
Používateľov profilový obrázok
QlimaxXx
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 170
Dátum registrácie: Pi 03. Júl, 2009, 13:59
Bydlisko: Stará Ľubovńa

Re: externy hdd- BSOD

Príspevok od používateľa QlimaxXx »

hej pojde akokeby bol sata 1
goood-looker
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Ne 07. Jún, 2009, 20:09

Re: externy hdd- BSOD

Príspevok od používateľa goood-looker »

ok... dik za radu, na ten BSOD nema niekto nejaky napad? :-(
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: externy hdd- BSOD

Príspevok od používateľa AmOK »

Napis, co su to za disky (presne oznacenie), GP-ciek je viac..., aky operacny system tam mas a celu zostavu. Ako ti ma niekto pomoct, ked nema zakladne informacie? :!:
goood-looker
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Ne 07. Jún, 2009, 20:09

Re: externy hdd- BSOD

Príspevok od používateľa goood-looker »

problem vyrieseny, restartoval som BIOS a bluescreen prestal... neviete nahodou ci by ten disk v ageme nevymenili za nejaky iny?..s tymto nie som moc spokojny, mam ho asi 5 mesiacov
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: externy hdd- BSOD

Príspevok od používateľa AmOK »

Nie som moc spokojny. To znamena co???
Mozes jedine reklamovat vadu disku, teda vadne sektory, mechanicku nefunkcnost, nesplnanie technickych specifikacii a podobne. Tvoja spokojnost, alebo nespokojnost s tovarom, by po pol roku nezaujimala ani Santa Klausa.
goood-looker
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Ne 07. Jún, 2009, 20:09

Re: externy hdd- BSOD

Príspevok od používateľa goood-looker »

nie som s nim spokojny, to znamena, ze:
-ked otvorim tento pocitac, kliknem na ten hdd, tak mi na chvilu sekne pc, potom sa to okno asi za 10 minut otvori
-prenosova rychlost hdd je okolo 50mb za sekundu.... myslel som, ze ked je to pripojene cez e-sata, tak by to mohlo ist aspon trochu rychlejsie
-ked ho pripojim k inemu pc, tak ho na niektorych kompoch vobec nenajde, ako keby som ho ani nepripojil, externy disk som si kupil aj preto, lebo som ho chcel pouzivat na viacerych pc...
-niekedy sa mi vypina pc aj stvrt hodinu kvoli tomu disku, ked dam vypnut, tak disk zacne vrcat, trva to okolo 15 minut a ked prestane tak sa pocitac vypne spolu s hdd...
Nie su to nejake obrovske problemy, ale dost mi tie veci vadia pri beznej robote...
goood-looker
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Ne 07. Jún, 2009, 20:09

Re: externy hdd- BSOD

Príspevok od používateľa goood-looker »

hmm... BSOD je spat... ja uz neviem co s tym, napiste sem cokolvek :cry: , mozno ze sa to nejak bude dat vyriesit....prosiim :help: ....... hdd za 230€ a ja ho vobec nevyuzijem, mam s nim odzaciatku problemy: http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/view ... 13&t=58802" onclick="window.open(this.href);return false; co by ste robili vy na mojom mieste??.... pls poradte ktokolvek cokolvek... dik
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: externy hdd- BSOD

Príspevok od používateľa AmOK »

Podla threadu, co linkujes to pod XP funguje bez problemov, takze skus XP, pripoj ich ako interne, otestuj... Pokial nebude jasne, ze oba disky su ok, tak je bezpredmetne si pytat nejake rady, ako dalej a spekulovat. Ak ten box slape pod kamosovym XP a blbne len pod tvojim W7, tak to bude problem OS, (ovladacov?) a nie boxu.
Pozri dnu a napis co su to za disky, presne oznacenie, ale aj ich skontroluj s HD Tune.
goood-looker
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Ne 07. Jún, 2009, 20:09

Re: externy hdd- BSOD

Príspevok od používateľa goood-looker »

bluescreen som uz vyriesil, preinstaloval som win a zabralo to...
ale teraz mam iny problem, pc dost mrzne, je to este horsie ako bluescreen... nemam ani potuchy cim to moze byt, lebo zamrznutie mi nic nepovie, z BSODU som sa dozvedel, ze to sposoboval ovladac hal.dll, pocitac zatuhne, aj ked ten externy hdd nemam pripojeny.... povacsine to zmrzne, ked s nim vobec nic nerobim, windwsom by to nemalo byt, lebo ked som ho znova instaloval tak tiez mi to zatuhlo... neviete co s tymto???.... dik za akykolvek postreh
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: externy hdd- BSOD

Príspevok od používateľa AmOK »

Mrzne to, ked je ten externy hdd pripojeny aj nepripojeny? Nemas tam dual boot? Odkazem ta na google, lebo z tvojho popisu problemu nemam sajn, co, akym postupom a kam si instaloval...
http://www.google.sk/#hl=sk&source=hp&q ... fcabfdfd48" onclick="window.open(this.href);return false;
goood-looker
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Ne 07. Jún, 2009, 20:09

Re: externy hdd- BSOD

Príspevok od používateľa goood-looker »

mrzne to aj ked je externy hdd odpojeny, ten ovladac hal.dll mi sposoboval ten BSOD v starom wine, ale toto mrznutie asi nebude windowsom, lebo mi to zatuhlo aj ked som ho instaloval... ale uz to tuhnutie nejak prestava- za tento tyzden dva krat, je to divne
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: externy hdd- BSOD

Príspevok od používateľa AmOK »

Mozes skusit vymenit datovy kabel k disku, mozno je poskodeny, alebo ma zly kontakt. Systemovy disk checkni s HD tune, ci nema bad sectory. Teoreticky moze byt vadny kabel aj od DVD mechaniky, alebo samotna mechanika, ked ti to zmrzlo uz pri instalacii.

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"