ati hd5770 vapor-x- vysoke teploty

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
goood-looker
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Ne 07. Jún, 2009, 20:09

ati hd5770 vapor-x- vysoke teploty

Príspevok od používateľa goood-looker »

vcera mi prisla 5770 s vaporom, osadil som ju a ked ju zatazim vo furmarku, po par minutach vyrastie teplota na 83 stupnov, ziadny OC, otacky vetraka su nastavene na auto- okolo 50%, na case momentalne nemam bocnicu...
cim to moze byt?? je mozne ze chladic poriadne nedolieha aj ked je ta karta uplne nova?..... este som sa chcel opytat, ci vadi ked ta karta piska pri scrollovani vo wine aj v zatazi pri 3D, to piskaju cievky nie?
drahomir
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Pi 08. Jan, 2010, 23:55
Bydlisko: Dubnica nad Vahom

Re: ati hd5770 vapor-x- vysoke teploty

Príspevok od používateľa drahomir »

Ja mam HD5870 Vapor-X a vo FurMarku (800x600, Stability Test) sa po dvanastich minutach teplota ustali na 80C a ventilator sa toci na 59%. Chladic by som odmontoval, prepastoval a znovu nasadil. A to, ze ti karta piska by mne vadilo. Piskaju cievky v napajacich obvodoch a vela ludom to po nejakom case prestane.
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: ati hd5770 vapor-x- vysoke teploty

Príspevok od používateľa valistar »

alebo piska zdroj

ta teplota neni vysoka.. ale od vapor-u by som fakt cakal viac. hlavne ked chces OC tak tam uz nemas moc rezervu..
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: ati hd5770 vapor-x- vysoke teploty

Príspevok od používateľa faugusztin »

Nechapem co riesite. Furmark nie je bezna zataz, ak s Furmarkom mas 80C tak to je velmi dobry vysledok a pri realnom hrani budes mat maximalne 60C-65C.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: ati hd5770 vapor-x- vysoke teploty

Príspevok od používateľa mirjak »

bud rad, ze Ti nehadze GSOD, moja zatial 1x, cakam na catalyst 10.3 :smutny:

inac ktory model presne mas? starsiu (cierne PCB) 11163-00-20R alebo novsiu (modre PCB) 11163-05-20R?
goood-looker
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Ne 07. Jún, 2009, 20:09

Re: ati hd5770 vapor-x- vysoke teploty

Príspevok od používateľa goood-looker »

to bzucanie karty mi nevadi (ak to neovlplyvnuje vykon), mam tu novsiu verziu karty- modre pcb, ale ani teplota v iddle sa mi nejak nezda- 43 stupnov...
tak nie je to na reklamaciu?
drahomir
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Pi 08. Jan, 2010, 23:55
Bydlisko: Dubnica nad Vahom

Re: ati hd5770 vapor-x- vysoke teploty

Príspevok od používateľa drahomir »

Chcelo by to s niekym kto ma rovnaku kartu porovnat. Ako pisal faugusztin tie teploty nie su nic strasne, ale ja by som od HD5770 Vapor-X cakal nizsie teploty. Sice je aj dost otazne ako mas riesene chladenie v skrinke.
Donald_
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 21. Mar, 2010, 12:30

Re: ati hd5770 vapor-x- vysoke teploty

Príspevok od používateľa Donald_ »

Mne dosla v piatok HD5770 Cucore,dal som furmark a nestupla mi teplota nad 79C a vapor-x ma byt este efektivnejsie chladenie tak nvm mno:)
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: ati hd5770 vapor-x- vysoke teploty

Príspevok od používateľa Borec »

to autor témy: Choď to rýchlo reklamovať, lebo teplota je vyššia ako 30st ;) :rolleyes:
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ati hd5770 vapor-x- vysoke teploty

Príspevok od používateľa Brandoo »

teploty mas identicke ako co ma referencna grafa, 43-80+

Bocnicu tam daj naspet, pokial mas v predu a v zadu ventilator, tak oni bez bocnice su neefektivne, lebo fukaju kade tade, len nie tam kde maju.

Ja by som to nevidel v RMA, skor zefektivneni chladenia sktrinky a nastavit kurenie na menej, vsak je uz jar :)

Niekedy mam pocit, cim drahsia grafika, tym viac problemov a nespokojnosti. Alebo cim "lepsie" chladenie, tym vatcsi hluk a teploty
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit

Návrat na "Grafické karty"