root@...

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3771
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

root@...

Príspevok od používateľa lezgy »

zdar
dosel mi mejl root@xxx.sk
odpoved som poslal a furt mi ju vracia spet
v strome mejlu nieje nic na zaklade coho y som vedel vycitat ci bol mejl odoslany z mobilu resp odnekial
viete mi s tym helfnut cisto len teoreticky o co ide?
co to moze byt?
co viem je akurat to ze to bolo zrejme poslane z tmobilu siete nakolko sa tam vyskytuje

moze byt poslany mejl tak aby sa nan nedalo dopovedat, lebo neredpokladam zeby si chlapik hned po odoslani zrusil ucet...
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: root@...

Príspevok od používateľa faugusztin »

Adresa odosielatela moze byt akakolvek, nikto to nekontroluje. root@xxx.xxx ale vyzera na automaticky mail, a samozrejme root emailove konto nema.
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: root@...

Príspevok od používateľa matopd »

Kolega mi minule poslal mail z robert.fico@gov.sk, ale sem som radsej odpoved neposielal :)
Používateľov profilový obrázok
Pit167
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Pi 04. Júl, 2008, 19:17
Bydlisko: Malacky

Re: root@...

Príspevok od používateľa Pit167 »

Ak mi pride mail z adresy ktora ma divnu domenu alebo odosielatela nepoznam alebo ma anglicky nazov ich hned vymazavam. Inak necuduj sa ka ti zacne chodit SPAM.
Neberme život príliš vážne aj tak sa z neho nedostaneme živý.
Spoiler: ukázať
CPU intel E8500;Cooler Katana III;MB intel DP35DP;RAM:4x1GB Corsair CM2X1024-6400; VGA:Leadtek PX9600GT 512MB;HDD WD800AAJS(System)+2xWD6400AAKS;DWDRW:Plextor PX716A;Skrinka Thermaltake M9; Zdroj:Fortron BlueStormII 500W;Monitor HP 2309m Klavesnica: Microsoft SideWinder X4; Myš: Microsoft SideWinder;Print:Epson Stylus Photo RX585; OS:Windows Vista Home Premium 64bit
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3771
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: root@...

Príspevok od používateľa lezgy »

spam nie, je to normalne od konkretnej osoby ale neviem zistit odkial
mejl vyzera ako so pisal
nieco@provider.sk, nechem zatial davat konkretny nazov....
sory za nedorozumenie

je nejaky univerzalny navod ako zistit odkial to doslo?
je tam aj priloha takze hadam aj podla toho by to mozno mohlo ist...
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
glirpi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: Ne 09. Máj, 2010, 03:36
Bydlisko: Handlova / okres PD

Re: root@...

Príspevok od používateľa glirpi »

sice neviem naco to potrebujes vediet, ale pokial sa ti odpoved vracia je zrejme ze takato schranka / vacsinou aj domena neexistuje .. trocha z mailami robim aj pri vytvarani stranok a viem ti poslat mail, ktory ti pride trebars aj ako keby z bieleho domu / nasa, proste z hocikadial. cize je to v podstate nezistitelne.
I♥C64 0,97Mhz CPU, 64KB RAM, VIC-II GPU (320x200 multicolor / 16 farieb) a aka zabava..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: INTEL Core i5-9600KF / CPU-COOLER: NZXT Kraken X52 / MB: GIGABYTE Z390 M / RAM: Corsair 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL18 Vengeance LPX / SSD: WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB / DVD-RW: - / PSU: Seasonic X-Series 560W / CASE: NZXT H400 / VGA: GIGABYTE GeForce RTX3060 GAMING OC 12GB / SOUND: SOUND BLASTER AE-7 / SPEAKERS: - / HEADPHONES: BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (80 ohm) / LCD: DELL UltraSharp U2717D 27" / KEYBOARD: DELL Premier Wireless Keyboard / MOUSE: DELL KM717 / GAMEPAD: MICROSOFT Xbox 360 wireless controller / OS: MICROSOFT Windows 10 PRO 64Bit

Návrat na "Siete"