problem s pripojenim na internet

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
castrol
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Št 23. Okt, 2008, 22:54

problem s pripojenim na internet

Príspevok od používateľa castrol »

zdravim priatelia.
mam nasledovny problem s pripojenim na internet. mam orange fibernet a notebook je pripojeny priamo kablom do vstupneho zariadenia. kedze moj starucky notebook uz dodychava tak som kupil druhy/ z druhej ruky/. ked pripojim ten druhy notebook do internetu tak mi to stale vypise ze neznama siet a pocitac nie je mozne pripojit . notebook sa nepripoji ani ked je nastavenie ip adresy automaticky a nepodarilo sa mi to ani pri manualnom zadani ip adresy.stary notebook sa pripoji bez problemov. stary notebook je nastaveny tak , aby sa ip adresa nastavovala automaticky. kedze novy notebook nejde v sieti, najprv som si myslel ze je nieco s Lan konektorom. Vzal som notebook do prace kde som ho pripojil kablom k internetu. automaticky sa to nepodarilo , ale po manualnom zadani ip adresy vsetko fungovalo. V druhom kroku som uvazoval ci orange nejako neblokuje svoju siet. Operator mi dal odpoved ze nastavenie hladania ip ma byt automaticky . kedze mi jeden notebook ide a druhy nie, tak je to moj problem , oni sa staraju len o to aby som signal dostal do zasuvky.Tu sa moje pocitacove schopnosti konci a uvitam kazdu radu.
stary notebook je acer travel mate 230, windowsXP
novy notebok je HP DV6301eu, operacne systemy som skusal vsetky XP,vistu a teraz je tam W7
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: problem s pripojenim na internet

Príspevok od používateľa newmi »

a vstupne zariadenie je co? router alebo rovno konvertor?
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438

Návrat na "Siete"