Heslo do wifi routra

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
mmaattoo

Heslo do wifi routra

Príspevok od používateľa mmaattoo »

ahojte, da sa nejako zistit heslo do routru? kedze je router zamknuty za dverami udrzbara tak ho nemozem ani resetovať, dakujem za vsetky rady a napady,,,....
Používateľov profilový obrázok
.:Rytmus:.
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Št 14. Jan, 2010, 22:56
Bydlisko: Bratislava

Re: Heslo do wifi routra

Príspevok od používateľa .:Rytmus:. »

Existujú programy, ktoré skúšajú kombinácie hesiel. Ja som sa pokúšal pomocou asi trocha programov raz zisťovať heslo, ale návodu (po EN) som moc nepochopil a výsledok bol ten, že výsledná správa bola dačo, čomu som nerozumel a heslo som nezistil :D
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

Re: Heslo do wifi routra

Príspevok od používateľa Patko19 »

router ma urcite svojho vyrobcu a podla toho mozme riesit dalsie veci. mozno je tam default heslo ale nevies ho. teoreticky ho dokazes identifikovat podla chybovej hlasky pri zadani zleho mena a hesla. ak ma zapnute UPNP tak by si ho mohol vidiet ako dalsie zariadenie v sieti (vista, 7). skus cez telnet (ak ho podporuje). niektore routre maju odlisny login cez web a cez telnet. ak udrzbar zmenil len heslo na web, tak mas sancu cez telnet. posledne hard core riesenie je stiknut isticom a router sa restartuje ((moze sa stat ze nenabootuje korektne. aspon u mna sa to par krat stalo ( router asus wl500x)). ak nepomoze skus snifovat po sieti. pocuvaj komunikaciu do routru a brnkni udrzbarovi nech kukne na router ze sa ti nieco nezda aleb ti nieco nejde. ak bude ochotny tak sa prihlasi do routru a ty mas meno a aj heslo. tieto SOHO routre nebudu mat urcite ziadne ssl prihlasenie na web, takze hodne zdaru ti prajem. na snifovanie pouzi wireshark alebo jednoduchsi CAIN & ABEL.
vsetko mi je jedno
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Heslo do wifi routra

Príspevok od používateľa newmi »

hacking hacking? :D
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438

Návrat na "Siete"