DOMACE KINO v PC

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
ferdo93
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: So 17. Apr, 2010, 19:14

DOMACE KINO v PC

Príspevok od používateľa ferdo93 »

Cawte zapojil som domace kino do PC cez AUX audio kabel ale mam problem reproduktory mi hraju sice vsetky ale 2 predne velmi hucia, 3 vzadu mi hraju strasne potichu a subwoofer nehra vobec. (zapojenie: z PC mi ide kabel do DVD z DVD do SUB. a on mi zosiluje do ostatnych reprodiktorov.) to bol prvy problem a druhy je ze repraky hraju pokial je DVD vypnute a SUB. zapnuty ale akonahle zapnem aj DVD tak to hra potichu a hraju iba prve 2 reproduktory 2.0 v com moze byt problem???
tu pridavam aj foto: http://www.upnito.sk/imggal.php?viewIma ... 9295b86399" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.upnito.sk/imggal.php?viewIma ... 164aece94c" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.upnito.sk/imggal.php?viewIma ... a3969e5045" onclick="window.open(this.href);return false;
a este aj ten AUX audio kabel: http://www.upnito.sk/imggal.php?viewIma ... e844613bf6" onclick="window.open(this.href);return false;
mohli by ste mi pls poradit??? mozno bude treba iba nastavit nieco v DVD a ozaj znacka DVD je ELTA alebo v PC program na nastavovanie hlasitosti reproduktorov ale new kabel ja mam: 2 cinch 3mm jack ... a ci neni: 3c inch 3mm jack
dakujem vopred kto mi poradi (a docital toto cele do konca )

edit:
ok som ich opravil a preco to mam popisane chaoticky comu presne nerozumies???
Naposledy upravil/-a ferdo93 v Ne 18. Apr, 2010, 12:07, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: DOMACE KINO v PC

Príspevok od používateľa KocuR »

Tie linky si oprav lebo bez obrázkov si fakt neviem predstaviť ako to máš zapojené (tvoj opis je dosť chaotický).
IMHO to máš do DVD zapojené cez rozdvojku (DVD prehrávač nemá dôvod mať audio vstup, načo by mu bol), teda signál z PC ti ide DO VÝSTUPU na DVD prehrávači, a z toho idu obidva signály do znásilňovača v subwooferi. Ak si to takto zapojil tak to si spravil fakt hovadinu hodnú absolútne neznalého človeka a niet sa čo čudovať že ti to nefunguje.

EDIT: no tak som pozrel obrázky a to DVD naozaj nemá žiaden audio vstup, má len výstupy, takže do neho nemáš čo pchať káble z výstupu zo zvukovky, je logické že ti to nefunguje. Riešením by mohlo byt prepájať stále káble, alebo si spraviť nejaký prepínač. Alebo napojiť stereo výstup z DVD do vstupu na zvukovke PC (lenže to by ti išiel zvuk z DVD len v stereu) alebo pozerať DVD na počítači.
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik
ferdo93
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: So 17. Apr, 2010, 19:14

Re: DOMACE KINO v PC

Príspevok od používateľa ferdo93 »

TomKocuR napísal:Tie linky si oprav lebo bez obrázkov si fakt neviem predstaviť ako to máš zapojené (tvoj opis je dosť chaotický).
IMHO to máš do DVD zapojené cez rozdvojku (DVD prehrávač nemá dôvod mať audio vstup, načo by mu bol), teda signál z PC ti ide DO VÝSTUPU na DVD prehrávači, a z toho idu obidva signály do znásilňovača v subwooferi. Ak si to takto zapojil tak to si spravil fakt hovadinu hodnú absolútne neznalého človeka a niet sa čo čudovať že ti to nefunguje.

EDIT: no tak som pozrel obrázky a to DVD naozaj nemá žiaden audio vstup, má len výstupy, takže do neho nemáš čo pchať káble z výstupu zo zvukovky, je logické že ti to nefunguje. Riešením by mohlo byt prepájať stále káble, alebo si spraviť nejaký prepínač. Alebo napojiť stereo výstup z DVD do vstupu na zvukovke PC (lenže to by ti išiel zvuk z DVD len v stereu) alebo pozerať DVD na počítači.
Mno takze tak aby sme sa rozumeli to DEVD ked zapnem je to preto aby som mohol ovladat hlasitost a pocuvat radio cez dialkove ovladanie ked idem cez SUBWOOFER a DVD mam vypnute hlas ovladam len v PC ale to neni az taky problem
dalsia vec som sa pital v servise tie vystupy tam maju byt a do nich idu kable do PC a rovno mi predali aj ten AUX audiokabel a ako ze mi to nejde?? reproduktory hraj ale chaoticky
... a to napajenie ako ty tvrdis ked nemam napajat z DVD tak potom z kadial??? lebo so SUB. mam len vystupy na reproduktory a 5.1 audiokabel z DVD to je vsetko je potom logicke ze to sa napaja iba do DVD
mno a DVD mi povedali v servise ze ma odpalenu M. Dosku ale zda sa mi to dost divne pretoze iba necita DVDcka inak vsetko funguje normal a da sa bavit aj v nastaveniech DVD tak si mislim ci to tam nebude skor chyba
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: DOMACE KINO v PC

Príspevok od používateľa KocuR »

na DVD máš vzadu všetko len výstupy (5.1 minidin - ten používaš, Stereo RCA - do toho TY zapájaš kábel z PC, YUV - analog pre väčšie telky, S-Video miniDIN a SCART). Predavač v obchode ťa zrejme len nepochopil, asi si myslel že chceš aby ti išiel zvuk z DVD do PC, v tom prípade by si ten kábel mohol použiť - len by si ho musel zapojiť do Line-in na zvukovke. Regulovať hlasitosť prostredníctvom DVD prehrávača nebudeš môcť, na to slúžia receivery, ktoré sú vybavené audio a video vstupmi. DVD prehrávač žiaden vstup nemá pretože by ho nemal ako využiť (s tým že budeš chcieť použiť predzosilňovač v ňom asi nikto nerátal). Takže tak ako to chceš to proste nezapojíš. Keď je DVD vypnuté ti to funguje preto, lebo jednotlivé ekvivalentné výstupy sú medzi sebou prepojené paralelne, no keď zapneš DVD tak to na front výstup privedie signál, ktorý sa poruší so signálom ktorý ide z PC (ono to v skutočnosti takto nie je, ale pre zjednodušenie ti to napíšem takto) a preto potom v predných reproduktoroch nepočuješ nič normálne.
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik
ferdo93
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: So 17. Apr, 2010, 19:14

Re: DOMACE KINO v PC

Príspevok od používateľa ferdo93 »

mno OK
ja to DVD chcem pouzit len na reproduktory v PC nic viac to DVD je nefunkcne ale so SUB. sa kabel napajat neda takze ho napajam cez DVD ten predavac ma pochopil a predal mi ten kabel co tam ked si vsimnes na obrazku je tam popisane na vystupe v DVD je R a L vystup tam tie cinche zapojim a z toho mi ide jeden kabel 3mm JACK do PC integrovanej zvukovky. len neviem v com je chyba.
... a je tam este vystup Y co to je??? to nebude ten 3 cinch kabel a 3mm JACK???? asi na te SUBIK alebo neviem co uz
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Re: DOMACE KINO v PC

Príspevok od používateľa kramer »

Tak tie linky ti nefunguju a pokial to DVD nema v zadu AUX IN tak tam ten zvuk nedostanes lebo je to zrejme len DVD prehravac a pravdepodobne to nema ani radio cize za malo penazi malo muziky mal si tie peniaze radsej vrazit do repro a vsetko prehravat z PC

EDIT: tak to ty co s tym stvaras to Y ked je zltej farby tak to je video vystup a ako tak citam ty napajas IN kable do OUT proste to na 100% nepojde a urcite nie ako to zapajas ty kup si radsej toto a mas vystarane a je to este aj 5.1 http://deak.ekatalog.biz/zbozi/speaker- ... p=z:110050" onclick="window.open(this.href);return false; za malo penazi vela muziky alebo ked chces viac tak si priplat za vyssiu triedu tvoje riesenie nema riesenie
CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: DOMACE KINO v PC

Príspevok od používateľa KocuR »

zelený Y je video výstup (tvorí celok s Cb a Cr).
Stále sa mi zdá že nechápeš rozdiel medzi výstupom a vstupom, tak ti to vysvetlím.
Výstup je také pripojenie, z ktorého ide signál von zo zariadenia, tvoj DVD prehrávač má len VÝSTUPY, to znamená že zo všetkých konektorov ide signál VON z DVD prehrávača. Na taký výstup sa dá pripojiť zobrazovacie zariadenie (monitor, telka), zosilňovač
Vstup je také pripojenie, ktorým ide signál DO zariadenia.
VSTUP SA PREPÁJA VŽDY LEN S VÝSTUPOM A NAOPAK. NIKDY SA NEPRIPÁJA VÝSTUP NA VÝSTUP. Keď prepojíš dva vstupy tak na rozdiel od prepojenia dvoch výstupov väčšinou nič nepokazíš, výstupy sa dajú častokrát paralelne rozdvojovať do viacerých vstupov.
Ako si napísal, tie dva Cinche (R a L) sú výstupy, signál z nich ide von, takisto ako ide signál von z konektora zvukovky do ktorého pripájaš jack. TAKŽE DO KÁBLA PRIVÁDZAŠ DVA SIGNÁLY ktoré sa ti tam bijú.
Takže ešte raz. TY POTREBUJEŠ ABY TVOJE DVD MALO AUDIO VSTUP, ale ten nemá, takže PC s tým DVD prehrávačom prepojíš len a len tak, že ti pôjde audio tým káblom von DO počítača, takže budeš môcť na PC nahrávať zvuk z DVD prehrávača.
Ak ťa predavač pochopil správne a vedel aký máš prehrávač, a aj napriek tomu ti poradil AKOKOĽVEK to prepájať, tak musí byť idiot.
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik
ferdo93
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: So 17. Apr, 2010, 19:14

Re: DOMACE KINO v PC

Príspevok od používateľa ferdo93 »

jaaaj mno zacinam ta chapat
takze to asi nepojde??? v (skratke nic nechcem robit z DVD iba chcem na PC reproduktory a nemusi byt priestorovy zvuk iba keby hrali vsetky) a ty si to asi takto myslel ze so SUB ten 5.1 audiokabel napojit do PC????
...a este ked sa tam tie signaly byju tak preco reproduktory hrali??? a nenastal skrat? (mozno lamerske otazky ale niesom nejaky technik so zvukom preto sa tak pitam)
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: DOMACE KINO v PC

Príspevok od používateľa KocuR »

TomKocuR napísal:Keď je DVD vypnuté ti to funguje preto, lebo jednotlivé ekvivalentné výstupy (teda napríklad zvukové) sú medzi sebou prepojené paralelne, no keď zapneš DVD tak to na front výstup privedie signál, ktorý sa poruší so signálom ktorý ide z PC (ono to v skutočnosti takto nie je, ale pre zjednodušenie ti to napíšem takto) a preto potom v predných reproduktoroch nepočuješ nič normálne.
Skrat nenastane nijak, ten by nastal ak by si spojil signálový vodič so zemou, a to nenastalo.
A áno, PC môžeš s reproduktormi napojiť tak, že napojíš nejako výstup zo zvukovky do toho malého okrúhleho konektora, úrovňovo budú na tom rovnako, len neviem či zoženieš taký kábel (asi skôr nie), no mohol by si si ho spraviť, resp. ho dať spraviť niekomu skúsenému.
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik
ferdo93
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: So 17. Apr, 2010, 19:14

Re: DOMACE KINO v PC

Príspevok od používateľa ferdo93 »

aha takze redukcia s toho 5.1 audiokabla by stacila a by to slo v pohode???
mno googlil som ale nic som nenasiel ziadnu redukciu na to nemam ani sajnu kde mam hladat
Používateľov profilový obrázok
panasonic650
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Ut 13. Jan, 2009, 23:24
Bydlisko: Bratislava

Re: DOMACE KINO v PC

Príspevok od používateľa panasonic650 »

no som z toho jelen.... z toho ako to popisujes sa to velmi tazko chape... jedine co ma zaraza je ze stale pises o 5 kanaloch ale pritom tam mas stereo kabel (ty ho volas AUX).... skus nakreslit shcema zapojenia a presne nazvy zariadeni.... lebo DVD (ako to ty volas) ma podla vsetkeho vstup na FM antenu a to potom nie je DVD prehravac ale nieco ine...
Spoiler: ukázať
[PC] WinXP Home ENG CPU: C2D E8200 2.66GHz RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: ASUS P5KC GPU:SAPPHIRE Radeon HD 3450 256MB HDD: Samsung SpinPoint F1 750GB HD753LJ PSU: Seasonic S12II 430W CASE: Thermaltake SOPRANO silver VB1000SNS LCD: 22" LCD Samsung 2243BW silver
[NB0] Asus EEE PC 1000HE Black WinXP Home SP3
[HTPC] Win7 Ultimate ENG CPU: AMD Athlon II X4 600e RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: GIGABYTE MA785GM-US2H GPU: on board HDD: 1000GB PSU: SEASONIC S12II-330 Bronze CASE: ANTEC Fusion Remote Black TV: Panasonic TX-P42G15E Tuner: TechniSat SkyStar HD2 + CI slot
http://www.buzzle.com/articles/mongoose ... e-pet.html
ferdo93
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: So 17. Apr, 2010, 19:14

Re: DOMACE KINO v PC

Príspevok od používateľa ferdo93 »

panasonic650 napísal:no som z toho jelen.... z toho ako to popisujes sa to velmi tazko chape... jedine co ma zaraza je ze stale pises o 5 kanaloch ale pritom tam mas stereo kabel (ty ho volas AUX).... skus nakreslit shcema zapojenia a presne nazvy zariadeni.... lebo DVD (ako to ty volas) ma podla vsetkeho vstup na FM antenu a to potom nie je DVD prehravac ale nieco ine...
Akoze ma nerozumies to DVD je tam aj vystup na antenu ale tam ten kabel nezapajam a ked hovorim o piatich kanalov co ta na tom zaraza??? mi hraju vsetkych 5 kanalov cez STEREO iba SUB. nehra
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: DOMACE KINO v PC

Príspevok od používateľa KocuR »

panasonic650: ide o DVD prehrávač typický pre akcie v módnych katalógoch ako napr. neckermann. Z toho vyplýva že tá značka je podradná a totálne v čína štýle, a číňania zvyknú kombinovať hovadiny. V tomto prípade ide o set domáceho kina (aspoň tak to chápem) tvoreného DVD prehrávačom s tunerom a 5.1 reproduktormi. Reproduktory sú určené pre použitie práve s týmto DVD prehrávačom (preto ten kábel, reproduktory nemajú vlastnú reguláciu hlasitosti, tá sa robí v predzosilňovači DVD prehrávača).
O kvalite svedčí aj to že samotný DVD prehrávač už nefunguje.
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Re: DOMACE KINO v PC

Príspevok od používateľa kramer »

no tak ja tam vidim moznost spojazdnit to iba priamym zasahom do vnutra a pryrobit si konektory na vstup a to tak ze najst audio vstupy do predzosilovaca z DVD playera strihnut to a spravit z toho AUDIO IN (vstup) trebars aj 5.1, 4.1 alebo 2.1 ale to by som dal na tvojom mieste spravit dakemu manikovy do slaboprudu a vedel by prislusnu cast najst a prepojit to, tym padom by fungovalo aj dialkove ovladanie hlasitosti ekvalizer a este neviem co vsetko

EDIT: tak kasli na to DVD a kup si tie repro co som uviedol vysie
Naposledy upravil/-a kramer v Št 22. Apr, 2010, 01:27, upravené celkom 1 krát.
CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
ferdo93
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: So 17. Apr, 2010, 19:14

Re: DOMACE KINO v PC

Príspevok od používateľa ferdo93 »

noo zasahom do DVD neviem ja to nespravim a nejakeho takeho cloveka neviem kde zohnat ja som z takeho zapadakova a uz len aby mi predali ten kabel som musel cestovat 50km. do POPRADU.
a ak ide o ten DVD prehravac mi isiel 4roky bez poruchy a potom sa odpalila M. Doska a stal 3000sk to bolo na tu dobu dost lacne

Návrat na "Zvuk a PC"