Amd Athlon 240 problem.

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
miro1703
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Po 02. Feb, 2009, 16:27
Bydlisko: Družby 12 Banská Bystrica

Amd Athlon 240 problem.

Príspevok od používateľa miro1703 »

Cawte mam doma druhy kus tohoto procesoru....a mam problem......to je ze...ked ho dam...na Base frequency na....250...tak mam artefakty v obraze a neptie ide uz na 1,5V.Neviete co s tym.Idem na Inttgrovanej grafe.Doska je to ta ktore je v podpise.
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Amd Athlon 240 problem.

Príspevok od používateľa AmOK »

Nemal by to byt problem procesora, ale dosky. Jedna moznost je, ze sa ti prehrieva chipset (NB s integrovanou grafikou), druha, ze doska undervoltuje a grafa, alebo pridavna pamat (sideport 128MB) dostava menej voltov. Tu druhu moznost som zazil s doskou Asrocku, stacilo zvysit mGPU na 1,15V z defaultnych 1,1V. Dodnes slape jak hodinky. (klop-klop) :laugh:
Najskor rukou skontroluj teplotu pasivu NB a ked bude v ramci normy, tak najdi v biose polozku mGPU voltage a sideport voltage. Pridaj cca 10% napatie a uvidis, ci pomoze, alebo nie. ;)
Používateľov profilový obrázok
miro1703
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Po 02. Feb, 2009, 16:27
Bydlisko: Družby 12 Banská Bystrica

Re: Amd Athlon 240 problem.

Príspevok od používateľa miro1703 »

No takze.....podla everestu...mam teplotu dosky v priemere okolo 50 stupnov...je to normalnej.A pasiv...je len teply.A mam...tam len chipset a sideport voltage-a ked som to zdvihol aj o 20percent...ttak som tam pri 250 mal tie artefakty.
Používateľov profilový obrázok
miro1703
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Po 02. Feb, 2009, 16:27
Bydlisko: Družby 12 Banská Bystrica

Re: Amd Athlon 240 problem.

Príspevok od používateľa miro1703 »

PLs pomoze aj dakto iny????
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Amd Athlon 240 problem.

Príspevok od používateľa AmOK »

Skus si niekde pozicat pci-e grafiku a ak artefakty nebudu, tak reklamuj dosku. Tie artefakty mas len v 3d, alebo aj v 2d, teda stale? Onboard grafiku ani ramky nemas taktnute, vsetko default okrem napati?

Co si matne spominam, tak ked som mal Biostarku s onboard grafou a sideport mem, tak v biose bolo pri mGPU viac moznosti nastavenia ohladom taktov, zdielania ram a vyhradenej velkosti pre GPU. Myslim, ze som to musel bud vypnut, alebo zmenit delicku, alebo nastavit rovnaku velkost ako mala moja doska sideport mem, teda 64MB, lebo som mal taktnute ramky a ked to neslo synchro s sideportom, tak to blblo. Bolo to uz davno, nepamatam si presne. Mozes sa este skusit pohrabat tam.
Používateľov profilový obrázok
miro1703
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Po 02. Feb, 2009, 16:27
Bydlisko: Družby 12 Banská Bystrica

Re: Amd Athlon 240 problem.

Príspevok od používateľa miro1703 »

Nevie skusim sa este pohrabat v Biose.Taktujem vsetko co sa taktuje zaroven so zvysovanim Base Frekvencie.Cize Ramky ,NB,Ht tomu znizujem nasobic POdla Zakladky aby sa to drzalo pri 2.0Ghz.

A aretfakty mam uz pri poste.Cize pri zapnuti PC.
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Amd Athlon 240 problem.

Príspevok od používateľa AmOK »

Ked je vsetko default, teda nepretaktovane, tak to hadze artefakty tiez?
Používateľov profilový obrázok
miro1703
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Po 02. Feb, 2009, 16:27
Bydlisko: Družby 12 Banská Bystrica

Re: Amd Athlon 240 problem.

Príspevok od používateľa miro1703 »

nie do frekvencie 245 to ide bez artefaktov...od 247 uz su male a na 250 uz ciary cez obrazovku.
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Amd Athlon 240 problem.

Príspevok od používateľa AmOK »

Keby si nepisal...jak... "hotentot"...tak...ti...poviem rovno....ze je to...koli..onboard...grafe...

Na tej Biostarke to robilo od cca 260MHz tiez, neslo s tym nic robit. Robi to aj Asrock-a a rovnaky problem mal niekto z fora. Asi je to "vlastnost" dosiek s iGPU. Najskor to poriesis len kupou nejakej pci-e grafiky, staci cokolvek lacne s podobnym vykonom. Ako som napisal na zaciatku, nie je to chyba cpu.
Toto by som ti napisal rovno, len som tvoj prvy prispevok pochopil tak, ze ti to robi na defaultnych taktoch. ;)
Používateľov profilový obrázok
miro1703
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Po 02. Feb, 2009, 16:27
Bydlisko: Družby 12 Banská Bystrica

Re: Amd Athlon 240 problem.

Príspevok od používateľa miro1703 »

Sry....ta sa budem snazit teda...pisat zrozumitelnejsie.Diki za pomoc. ;)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Amd Athlon 240 problem.

Príspevok od používateľa HellAngel »

ale tento problem by sa mal vyriesit sa mi vidi kupou grafiky, tym padom sa interna vypina a problem zmizne. Potom ja to aby si taktoval hodne vysoko potrebujes aj poriadnu dosku, toto co ti dala tvoja je proste jej strop
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
miro1703
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Po 02. Feb, 2009, 16:27
Bydlisko: Družby 12 Banská Bystrica

Re: Amd Athlon 240 problem.

Príspevok od používateľa miro1703 »

diki...
Ze strop...nic v zlom si zabil.....po tom ako mi amok poradil..som pozical od kamosa....4890....a sup procak mi behal BF 300mhz...cize strop by som..nepovedal..neviem preco..tu dosku odsudzujes ze to nezmaakne....ja len keby daco na tejto doske sa drzi svetovy rekord....na amd phenom 955 :D :D :D
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Amd Athlon 240 problem.

Príspevok od používateľa AmOK »

No fajn, aspon vieme vysledok a potvrdilo sa, ze je v tom iGPU. Inac ja som dlhu dobu kupoval mainstream Biostarky, OC vyborne, Bios fajn, akurat slabsie napajacie obvody, vyssi Vdrop. Zanevrel som na tu znacku len koli ich svinskej obchodnej politike.
Zhanal som mATX, uz neviem presne model a predaj v europe nehrozil. Len azia a amerika, europa je u nich dedina...
Toz, nech sa daju vycpat. Ako oni, tak aj ja, Biostar preto uz z principu nikdy nekupim. :x
Zarobil Asus a Gigabyte...
Používateľov profilový obrázok
miro1703
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Po 02. Feb, 2009, 16:27
Bydlisko: Družby 12 Banská Bystrica

Re: Amd Athlon 240 problem.

Príspevok od používateľa miro1703 »

POzri sa ja nikomu...neberem nazor...na aku taku znacku..je to vec osobnych skusensti ci sympatii.Ja som ztial velmi spokojny.A vdrop ma velmi maly pri nastaveni na 1,5V mi pusta 1,492.
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Amd Athlon 240 problem.

Príspevok od používateľa AmOK »

Dvojjadro tie obvody nejako moc nezatazi, s 965BE/4GHz to je uz ine kafe... Tych menej faz, plus nizsie kapacity kondikov proste neofajcis. Druha vec, ze mam na mysli Vdrop idle/load, nie bios/real Vcore. Ale to nie je podstatne.

Ja som nadaval na ich obchodnu politiku, nie na prevedenie dosiek. Pomer cena/vykon je ok, ale pristup k europskemu zakaznikovi 0 bodov. Sofos ktory ich dosky u nas distribuoval, podla vsetkeho s Biostarom konci prave z tohto dovodu tiez. Aspon tak mi bolo povedane produktovym manazerom pred cca pol rokom. A ked sa pozries na ich stranku, tak to fakt pripomina vypredaj. http://www.sofos.sk/pc.aspx?content=SHO ... s=vyr;3370" onclick="window.open(this.href);return false;

Pre nas ako zakaznikov je to smola, o jedneho vyrobcu na trhu menej, ale Biostar si za to moze sam a ja byt distributorom, tak spravim to iste.
To nie je o sympatiach, ale o nasratosti z toho, ze na europsky trh hodia priemerny mainstream a ak chces od nich dosku ktorou si robia reklamu a dobre meno, tak si ju mozes objednat z Hong Kongu, alebo Australie....

Návrat na "Procesory"