Lan pripojenie DSL2641R (nízka rýchlosť)

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Mikron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 44
Dátum registrácie: So 05. Dec, 2009, 14:06
Bydlisko: Veľká Ida

Lan pripojenie DSL2641R (nízka rýchlosť)

Príspevok od používateľa Mikron »

Zdravim..
Mám taký menší problém. Hlavné pc mám pripojené na router cez ethernetový kábel cez lan pripojenie. Normálne by som rýchlosť downloadu mal mať kolo 250kB/s ale cez to si sťahujem maximálne rýchlosťou kolo 60kB/s. Zatial som neprišiel na problém, ktorý ma brzdí. Tak budem vďačný na každú radu, ktorú dostanem. Skúšal som vypnúť firewall nič sa nezmenilo. Okrem toho zdielam s routrom aj internet cez WLAn pripojenie. Tam to všetko ide pekne. Hociktorý notebook som pripojil tak to lietalo max rýchlosťou. Ćiže Wlan parádička a normálne Lan akosi je niečim brzdené len zistím s čím. Skúšal som to aj pri vypnutom wlan, keď som mal pripojenie len cez kábel, nič sa nezmenilo.Resetoval som router, vypínal, zapínal, znova nastavoval net vymenil sieťový kábel, ale nič. Máte niekto nápad ako sfunkčniť naplno to prekliate Lanko ? :)
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Lan pripojenie DSL2641R (nízka rýchlosť)

Príspevok od používateľa newmi »

no chyba bude asi v pc a nie routeri. Skus este cez lan kabel napojit book, ked to pojde full speed, tak mas daco v hlavnom pc posahane
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Mikron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 44
Dátum registrácie: So 05. Dec, 2009, 14:06
Bydlisko: Veľká Ida

Re: Lan pripojenie DSL2641R (nízka rýchlosť)

Príspevok od používateľa Mikron »

Odskúšané. Rýchlosť sedí na book aj cez lan. Ozaj to bude vo wine. Spraviť sa to bez preinštalovanie winu asi nedá však. Tak hor sa do zálohovania. A preinštalovania všetkého. Diki za pomoc. Človek si myslí, že všetko už odskúšal a ono na takú banalitu zabudne.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Lan pripojenie DSL2641R (nízka rýchlosť)

Príspevok od používateľa newmi »

stane sa a za malicko ;)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438

Návrat na "Siete"