WIFI router Belkin

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
krastanko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Ut 26. Máj, 2009, 14:23

WIFI router Belkin

Príspevok od používateľa krastanko »

zdravim,
chcem niekoho poprosit o pomoc. kupil som si wifi router belkin a mam problem ho spojazdnit. ked odpojim internet. kabel z NB a zapojim ho do routera, tak sa nemozem pripojit na net (a instalacia routera prebehla v poriadku - vsetky zadane udaje, ktore si instalacia "pytala" boli OK). ked internet kabel zase pripojim do NB, tak internet ide. kontaktoval som svojho providera a slecna mi povedala, aby som im nadiktoval MAC cislo z routera, ze oni to spravia. par minut na to mi ale volal nejaky chlapik z tejto spolocnosti a povedal mi, ze z ich strany je vsetko OK, ze oni ziadne MAC cislo nepotrebuju a pod. a ze ak mam nejaky problem s nastavenim, tak mi posle technika, ktory to za "malu" uplatu urobi... nemohol by mi s tym niekto pomoct? este jedna vec, ked ho zapojim do elektriky a zapnem wifi na NB, tak mi oranzovym svetlom blika "MODEM" na tomto routeri... :-(
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: WIFI router Belkin

Príspevok od používateľa faugusztin »

Napisal si vela veci, ale nic podstatne. Akeho mas providera ? Aky je to router (Belkin ma kopec WiFi routerov)? Bavime sa o DSL ci ethernetovej pripojke ?
krastanko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Ut 26. Máj, 2009, 14:23

Re: WIFI router Belkin

Príspevok od používateľa krastanko »

Snazil som sa byt obsirny, ale asi nie vecny... :rolleyes: takze je to BELKIN N150 Wireless Router, 4xLAN, je to ethernet pripojka a provider je nas lokalny - DSi Data a vraj "vsetky ostatne nastavenia su pridelovane automaticky na zaklade protokolu PPPoE".
krastanko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Ut 26. Máj, 2009, 14:23

Re: WIFI router Belkin

Príspevok od používateľa krastanko »

Nikto nic???
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: WIFI router Belkin

Príspevok od používateľa faugusztin »

Bohuzial s PPPoE nemam skusenosti, ale tu nemas nieco ohladne nastaveni ?
https://www1.dsidata.sk/sub.asp?p=nasta ... ternet.inc" onclick="window.open(this.href);return false;
krastanko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Ut 26. Máj, 2009, 14:23

Re: WIFI router Belkin

Príspevok od používateľa krastanko »

Skusal som, ale na internet sa mi nepodarilo pripojit. Mam Windows 7 a tam su nastavenia trosku odlisne a pri nastaveni priamo cez softver, ktory bol prilozeny ku routeru, som taktiez nebol uspesny. Asi budem musiet predsa len pustit euro pre ich technika... :cry: Ale aj tak dik.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: WIFI router Belkin

Príspevok od používateľa newmi »

to mas optiku, nie?
Bracho ma ten isty router a ma sice chello ale v pohode som ho rozbehal. Naklonuj MAC adresu pc do routera, potom by to malo ist.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
krastanko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Ut 26. Máj, 2009, 14:23

Re: WIFI router Belkin

Príspevok od používateľa krastanko »

Zdar,
nemam optiku, ale wireless a uz som to rozbehol - nemam potuchy akym sposobom (skusal som vsetko mozne aj nemozne...). Uz zufaly som resetol wifi router, restartoval NB a cuduj sa svete - pristroje sa mi navzajom sparovali a uz to fici. Teraz aspon viem, ze pre buducu instalaciu akehokolvek hardware najskor necham OS najst ovladace, restartnem pristroje a ak to nepojde, tak az potom to budem riesit softverom od vyrobcu. D.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: WIFI router Belkin

Príspevok od používateľa newmi »

ty si to predtym nerestartoval? Ved to je prve co sa skusa. No neva, uz si na to prisiel ;)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438

Návrat na "Siete"