Mrznutie PC pri starte

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
pipooo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ut 24. Mar, 2009, 19:37

Mrznutie PC pri starte

Príspevok od používateľa pipooo »

Zdravím potreboval by som helpnuť s problemom :
Dnes som zapinal PC a pri uvodnej animácii Win7 PC zmrzne a ďalej sa to nedostane musim reset a opat to iste ale cez safe mode nabehne a je plne funkcny
vcera som ho vyfukoval kompresorom od prachu jemne bez dotyku len som prenasal PC dve poschodia takze ci mu neuskodilo kontretne HDD to prenasanie ...
diky za vsetky rady

Zostava:
Procesor: Intel Core 2 Quad 8200
MB: GIGABYTE EP43-DS3
RAM: 4GB ram (2x2)
HDD: 360 a 250 GB
Zdroj: 460W CoolerMaster
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Mrznutie PC pri starte

Príspevok od používateľa Bird »

pipooo napísal:... som prenasal PC dve poschodia takze ci mu neuskodilo kontretne HDD to prenasanie ...
pokial si s tym pc nejak prudko nebuchal tak by nemal byt problem s HDD ved nebolo zapnute. ale ked si chces byt isty tak ho otestuj v HD TUNE (zalozka health)

mas taktovany procesor ? gk ? ramky mas v poriadku ?
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
pipooo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ut 24. Mar, 2009, 19:37

Re: Mrznutie PC pri starte

Príspevok od používateľa pipooo »

nic nemam taktovane ramky azda v poriadku prebehnem ich memtestom ... ale teraz som reinstalloval system a robilo to stale tak som ho vypol a podotlacal ramky hdd a gk a odrazu mi to ide uvidim ci to naozaj pomohlo nechapem ako to mohlo byt tym ked v safe mode to slo ... a tam je tiez vyuzivane secko a este taka zvlastnost ked to seklo tak vzdy pred tym sa rozbiehala mechanika a gk chladic ostal vo vysokych otackach takze pc hucalo netusmim mozno nieco zle dotlacene alebo nevie
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Mrznutie PC pri starte

Príspevok od používateľa Bird »

to nevadi aj mne ked sa resetoval comp tak v safe mode isiel, skus este tie ramky ale ked to ide tak to bolo asi zle pozapajne
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
pipooo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ut 24. Mar, 2009, 19:37

Re: Mrznutie PC pri starte

Príspevok od používateľa pipooo »

no ved tomu by som rad veril lenze vcera mi cely den isiel vecer som ho vypol a rano zapol a nesiel a cez noc sa ho nik nedotykal zeby duchovia ? :D
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Mrznutie PC pri starte

Príspevok od používateľa matopd »

Myslis poltergejstov? Mozno. Nechce to aj nejaku udrzbu (kontakty a tak...)? A doska je OK, kondiky nafuknute ako balon, uz len prasknut... (:
vexo

Re: Mrznutie PC pri starte

Príspevok od používateľa vexo »

Mne sa stáva presne to isté, mám W7-64-bit (CPU Intel Intel Core 2 Quad Q9450 2.66GHz 12M , Gigabyte GA-X48-DS4 | Kingston 4x 1024MB - 1066MHz | VGA Gigabyte GTX285 1GB | Monitor SAMSUNG 2293HM 20" | HDD Western Digital 2TB SATA2, Hitachi 1TB SATA2 a WD 1TB SATA2| Zdroj Fortron Everest 1010W| Case TT Armor black) nemenil som nič, žiadne zmeny HW.. Keď zapnem PC zadám heslo a pri načítavaní plochy mi zmrzne, tvrdý reštart a znovu mi zmrzne.. až na nejaký 3.-4. pokus mi nabehne normálne... mám pocit že tie RAMky asi nebudú v poriadku, no niesom si tým istý... lebo aj susedovi sa to stalo pár krát v poslednom čase, no nie tak často ako mne..
Ak by ste mal niekto nejakú radu, ako otestovať ramky, alebo nejakú dobrú APP. na skontrolovanie/ladenie WIN7/64-bit, alebo akúkoľvek radu, budem Vám povďačný :-)
Používateľov profilový obrázok
V1CTORY
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 105
Dátum registrácie: So 22. Máj, 2010, 15:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Mrznutie PC pri starte

Príspevok od používateľa V1CTORY »

Mne to urobilo raz, na 4. pokus nabootoval normalne, inac odvtedy nic. Iba raz za cas povedzme 2-3x do mesiaca mu ten boot trva podstatne dlhsie, uz som si zvykol. Je to 64-bit.
MB: ASUS P5K-VM (G33) CPU: Intel Core 2 Duo E6420 2,13 GHz @ 2,80 GHz + E8500 BOX RAM: 2x2GB Kingston HyperX DDR2 800 MHz CL4 GPU: Gigabyte GTX260 216SP 650/2000 HDD: WD Caviar Blue 500GB PSU: Arctic Cooling Fusion 550R Case: biela Monitor: LG W2252TQ-PF Mouse: Razer Lachesis Banshee Blue + Razer ExactMat Keyboard: Logitech G11 Headphones: SteelSeries Siberia HS black + AKG K77Audio: Realtek HD Audio 883 -> S/PDIF -> Philips FR 995 + repro z Philips FW670P / Creative SB Audigy Platinum eX Portable Audio: Sandisk Sansa Clip Plus / SE Xperia U + Pecky (Jays d-Jays vypovedali) Music Gear: Cort EVL-Z4 + Line6 Spider IV 15
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Mrznutie PC pri starte

Príspevok od používateľa matopd »

Ak tam mas tak vela ramiek, skus tam nechat len jednu, co sa stane (:

Co sa tyka poltergeistov, ked si cistil PC, mozno by pomohlo aj osterit kontakty, hlavne RAMKY.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Mrznutie PC pri starte

Príspevok od používateľa newmi »

asi mate vsetci rovnaku kopiu win 7 :D

este je dobre kuknut ci chladic na cpu je dobre osadeny
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
btib

Re: Mrznutie PC pri starte

Príspevok od používateľa btib »

Tak k tomu mrznutiu Win7 pri štarte... Hneď od začiatku mi bolo jasné že ide o Ramku pretože som ju navýšil z 2 na 4 Gb. Prvé čo som vyskúšal bola úplne iná verzia Win7... nepomohlo... tak som vytiahol 1 Gb a všetko fachá. Takže u niektorých starších mašín bude problém práve s týmto. XP funguje bez problémov aj z 4Gb ale využíva len 3Gb. Takže už zostáva len prepáliť bios na doske ale mám pochybnosti o tom či to pomůže. Tak ak niekto viete poradiť ako to spojazdniť s viac ako 3 Gb Ram napíšte.

Návrat na "Operačné Systémy"