nVidia GeForce 480 a 470 (recenzie, informácie...)

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: nVidia GeForce 480 a 470 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa FEAR »

No tak zabime zelenych zato ze chcu tlacit aby v kompe nebolo po ATI ani slichu .. ked im to stoji zato ze sa ukratia o potencionalneho kupcu ktory by si k jeho ATI zakupil na physx kartu tak proste je to ich politika .. ale nadavat zato nanich? vsetko je o poziadavkach zakaznika .. a v celom IT sektore nieje nic idealne a treba sa rozhodovat na zaklade potrieb.. ak chcem physx tak su proste take podmienky a ten co chce just ATI tak hold smola.A ako som pisal to su konkurenti tak ako intel vs AMD nebudu si jeden druhemu dlazdit cestu..
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: nVidia GeForce 480 a 470 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Shatterhand »

FEAR má pravdu. V oboch posledných príspevkoch.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
Youki
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 984
Dátum registrácie: Ut 28. Okt, 2008, 11:09
Bydlisko: Trenčín

Re: nVidia GeForce 480 a 470 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Youki »

faugusztin napísal:@FEAR: Lenze bez hacku to nemam ani na svojej NVIDIA - dovodom je, ze v tom istom PC je aj ATI. Toto je problem, kopec ludi nema ziadny problem so zakupenim NVIDIA karty pre PhysX, ale s tym ze sa ti sprosto vypne PhysX ked mas aj ATI.
A preco by mali podporovat konkurenciu?ATI neakym sposobom podporuje nVidiu?Ja som myslel ze ked si niekto kupuje do PC ATI kartu,mal by byt zmiereny stym ze mu Physx nepojde ale evidentne pri kupe nikto nerozmysla inak by tu nepisal aka je nVidia zla a blba.Kupim si predsa to s cim budem spokojny a nie aby som sa neskor stazoval ze mi to nefunguje.Ked som uz zle kupil tak som aspon ticho preto ze je to len a len moja chyba.
EDIT:Este k Physx.Kopa fanusikou ATI tu brepce ze Physx je na nic ale pritom sa dozaduju aby Physx fungovalo na druhej karte od nVidie spolu s ATI kartou.Tak ako to vlastne je?
Spoiler: ukázať
CPU: Core i7-3930K @ 4700Mhz / 1.40V, MB: Gigabyte GA-X79-UD5, RAM: G.Skill RipjawsZ 4x2048MB DDR3 2133 9-11-10-28,VGA: 2 x Gigabyte 580 GTX SLI @ 855/1710/4200, HDD: Corsair SSD Force Series 240GB,2x WD Caviar Black 1TB SATA3,PSU: Enermax Revolution ERV950EWT,Audio: Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Champion Series,Keyboard: Logitech G19,Mouse: G9x + Razer Destructor,Case: CM HAF X,OS: Microsoft Windows 7 Ultimate 64-bit
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: nVidia GeForce 480 a 470 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa PatrikL »

FEAR napísal:ty keby si do niecoho investoval tak dobrosrdecne by si sa podelil o to z konkurenciou .. :rolleyes:
ako už napísal faugusztin, oni sa o to nechcú podeliť ani so svojimi zákazníkmi (aj keď iba "polovičnými") :laugh: Najlepšie sú na tom tie dôvody "development expense, quality assurance, business reasons" - čiže len ten posledný u nich zavážil :-D
Youki napísal: A preco by mali podporovat konkurenciu?ATI neakym sposobom podporuje nVidiu
ale veď oni by aj sebe pomohli, možno by sa im začali konečne predávať tie lacné premenované šrot karty čo sa na nič iné ako physx nehodia ;) ATI nepodporuje nvidiu, ale aspoň ide cestou štandardov, prípadne narozdiel od nvidie umožnili crossfire aj na iných chipsetoch ako amd... inak za nvidia sli sa ešte platí nejaký poplatok (v prípade nepoužitia nf200 a pod.)? Ak hej, tak aj to je stupídne :)
Youki napísal: EDIT:Este k Physx.Kopa fanusikou ATI tu brepce ze Physx je na nic ale pritom sa dozaduju aby Physx fungovalo na druhej karte od nVidie spolu s ATI kartou.Tak ako to vlastne je?
keď si chcú zahrať nejaké gpu physx sabotované hry aj s plnými efektami tak im nič iné nezostáva, ati meniť nemôžu lebo nvidia neponúka žiadne dobré karty, takže jediná možnosť by bola ten lacný šrot na physx a ponechať si svoju starú dobrú ati
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13794
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: nVidia GeForce 480 a 470 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

fear ja nikoho neosocujem,kritizuem physx..ty naopak MNA..a udaj mi jeden dovod preco by som vam mal zavidiet tie karty? staci fakt jeden..neprisudzuj mi ziadne tvoje pocity ja vam fakt nemam co zavidiet,skor sa cudujem
ja som si moju nvidia kartu nekupoval na physx ale pretoze je to dobra a mne vykonom postacujuca karta..lepsie sa vtedy proste nedalo kupit za tu cenu..a je mi jedno ci je to ati alebo hoci aj nintendo ..mna zaujima pomer cena vykon ..physx ma nezaujima,preto ho
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: nVidia GeForce 480 a 470 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa STENLY »

Youki napísal:Ja som myslel ze ked si niekto kupuje do PC ATI kartu,mal by byt zmiereny stym ze mu Physx nepojde ale evidentne pri kupe nikto nerozmysla inak by tu nepisal aka je nVidia zla a blba.
Presne toto bol môj prípad. Odkedy mi kúpili rodičia PC (18) mal som v ňom vždy grafiku od Nvidie (6600, 6800Ultra, 7600GT, 9600GT). Dalo by sa povedať, že som teda nvidiot, ako tu všetky nadávajú majiteľom geforce grafík, no nie je tomu tak. Nie som jeden z tých čo pozerá len na výkon grafiky, ale druhým hlavným bodom je pre mňa spotreba. Zvažoval som teraz posledne kúpu 470tky, no po prezretí testov som sa rozhodol pre 5850. Teraz mám výkonnú grafu za necelých 9 tisíc, ktorá toho nezožerie veľa, no je to na úkor PhysXu. Dávnejšie som si tiež kúpil ATI, konkrétne 4670. Dôvod bol jednoduchý: bola to najlepšia grafika v pomere výkon/spotreba. No ak príde nvidia s niečím menej žrúcim, tak nebudem váhať ani sekundu (samozrejme vtedy príde na rad tretí bod pri kúpe grafiky a to cena) :) .
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: nVidia GeForce 480 a 470 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa FEAR »

r.b.class napísal:fear ja nikoho neosocujem,kritizuem physx..ty naopak MNA..a udaj mi jeden dovod preco by som vam mal zavidiet tie karty? staci fakt jeden..neprisudzuj mi ziadne tvoje pocity ja vam fakt nemam co zavidiet,skor sa cudujem
ja som si moju nvidia kartu nekupoval na physx ale pretoze je to dobra a mne vykonom postacujuca karta..lepsie sa vtedy proste nedalo kupit za tu cenu..a je mi jedno ci je to ati alebo hoci aj nintendo ..mna zaujima pomer cena vykon ..physx ma nezaujima,preto ho
tym osocovanim som samozrejme myslel ako firmu.. a neber te posty tak akoby smerovali konkretne na teba :) trosku to spresnim ide hlavne o tych ktory sa dusuju ze sa stym nvidia nechce delit ze si to nechava pre seba a ze to podporuje len ona ..mozem teraz aj kludne povedat ok je to somarina na jednej karte sa to neda vyuzit lebo nestiha ...nesu na to hry (slova ATI-ckarov).. ale preco taky clovek apeluje prave na toto? tak ked je to na prd tak naco mu to bude na ATI? toto uz nik nesleduje no hlavne ze bude drbat do toho ze to ma len nvidia .. hlavne na toto som chcel poukazat ... a ten priklad ze v jednom PC ATI aj nvidia pre physx ... naco chce aby to fungovalo .?? ved je to somarina nesu na to hry ,, kvoli 13hram si to ma kupit ? Keby ze to fuguje ATI+nvidia zrazu by povedal no faajn ide tokupim si nvidiu na physx ... teraz uz to neni tak naprd? uz mu stacia aj te 13 hry ?

Tak by som pochopil cloveka co ma ATI a paci sa mu a sympatizuje z physx ..ale proste znejakeho dovodu si kupil ati .. tak tam pochopim ze sa mu to nepaci ze mu to nejde ... ale clovek co na to kida a pritom huci ze to nefunguje na jeho karte tak tomu ozaj nechapem .
Naposledy upravil/-a FEAR v St 02. Jún, 2010, 13:09, upravené celkom 1 krát.
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: nVidia GeForce 480 a 470 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa PatrikL »

FEAR napísal:a ten priklad ze v jednom PC ATI aj nvidia pre physx ... naco chce aby to fungovalo .?? ved je to somarina nesu na to hry ,, kvoli 13hram si to ma kupit ? Keby ze to fuguje ATI+nvidia zrazu by povedal no faajn ide tokupim si nvidiu na physx ... teraz uz to neni tak naprd? uz mu stacia aj te 13 hry ?
keď bola nvidia ešte "na koni" tak veľa ľudí malo lacné a výkonné mainstream karty (9600GT, 9800GT atď.). Potom ati zotrela nvidiu vo všetkých kategóriach a bol čas na upgrade - čiže hd5770,5850,5870,5970... Takže majitelia starých nvidia kariet ich mohli predať za smiešnu cenu alebo si ich nechať s ati kartou a vypeckovať detaily v pár dobrých physx hrách (samozrejme keby to nvidia povolila) :) A nikto by o nič nebol ukrátený :-)
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: nVidia GeForce 480 a 470 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa FEAR »

Sorac ale stoho som pochopil len tolko ze ATI je best .. :)

berme ze je to realita .. mam ako pises sunku nvidia kartu lebo dosla ATI a zmietla nas zelenych .. preco by som si mal kupit prave ATI k svojej starej VGA? ved prisli nove od nvidie... zase otazka pre kupujuceho a hejo priorit..
Naposledy upravil/-a FEAR v St 02. Jún, 2010, 13:12, upravené celkom 1 krát.
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: nVidia GeForce 480 a 470 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa PatrikL »

Veď hej tak to malo aj vyznieť :-)
Nemyslím, že je tvoja karta shit, lebo výkon nie je zlý (to je teda jediná dobrá vec), ale predstav si že by si ako užívateľ mal možnosť výberu - hd5870 + physx karta alebo komplet riešenie v jednej karte - gtx480. Každé by malo svoje pre a proti, ale obe riešenia by boli plnohodnotné. Takto si musel čakať pol roka na predraženú kartu, lebo nvidia ti inú možnosť pokiaľ chceš nové technológie a max. výkon nedala.
Naposledy upravil/-a PatrikL v St 02. Jún, 2010, 13:16, upravené celkom 1 krát.
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: nVidia GeForce 480 a 470 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa FEAR »

Tak vidis premna je best nvidia .. :) a pritomto by to malo ostat .. ak je pre teba best ATI asi mas nato dovody a rozhodol si sa prenu podla istych kriterii ..tak ale neplac ze iste veci ti fungovat nebudu ..

Ja som sa bezproblemov zmieril stym ze ked si raz za cas spravim niejeku prezentaciu fotiek alebo videa tak si pockam o niekolko minut dlhsie na svojom procaku ako keby som mal intel..

btw .. preco by som musel cakat pol roka? keby som chcel hned a stalo by mi to zato tak si kupim ATI .. ale mne to zato nestalo .. :) o tychto veciach sa moze bavit z niekym inym ale ja som v tomto pripade "jednoduchy pripad" premna ATI nejestvuje .. nerozmyslam nad kupou novej karty ze spekulujem ci to ci hento ..neskumam ATI karty ich specifikacie .... ATI je mi nesimpaticka nechcem ju ..dovody su moje a nik mi na ne nema co siahat ... pritom na nu nekidam aesmejem sa stych co si ju kupia "respektujem to" premna je ATI len "vec" co ma nastarosti to ze nvidia nieje monopol .. takze bavit sa o technologiach a tychto veciach mozes z niekym nestrannym. . :)
Naposledy upravil/-a FEAR v St 02. Jún, 2010, 13:22, upravené celkom 1 krát.
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: nVidia GeForce 480 a 470 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa PatrikL »

Ja hry nehrávam (teda hrám iba flatout 2/uc), takže ja neplačem, len mi je ľúto keď niekto vyberá pc na hry a jediné plnohodnotné riešenie je nvidia :)
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: nVidia GeForce 480 a 470 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa FEAR »

A preco ti je to luto? zakeho dovodu ? nieco ti nefunguje na ATI tak ako to funguje na Nvidii?
Používateľov profilový obrázok
Youki
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 984
Dátum registrácie: Ut 28. Okt, 2008, 11:09
Bydlisko: Trenčín

Re: nVidia GeForce 480 a 470 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Youki »

PatrikL napísal:
FEAR napísal:a ten priklad ze v jednom PC ATI aj nvidia pre physx ... naco chce aby to fungovalo .?? ved je to somarina nesu na to hry ,, kvoli 13hram si to ma kupit ? Keby ze to fuguje ATI+nvidia zrazu by povedal no faajn ide tokupim si nvidiu na physx ... teraz uz to neni tak naprd? uz mu stacia aj te 13 hry ?
keď bola nvidia ešte "na koni" tak veľa ľudí malo lacné a výkonné mainstream karty (9600GT, 9800GT atď.). Potom ati zotrela nvidiu vo všetkých kategóriach a bol čas na upgrade - čiže hd5770,5850,5870,5970... Takže majitelia starých nvidia kariet ich mohli predať za smiešnu cenu alebo si ich nechať s ati kartou a vypeckovať detaily v pár dobrých physx hrách (samozrejme keby to nvidia povolila) :) A nikto by o nič nebol ukrátený :-)
Tak s tohoto by nVidia mala :shit: tak ako asi kazdy iny vyrobca.Uzivatelia by si nechali svoje stare karty a este by si kupovali karty od konkurencie,Takto sa obchod nerobi,to dufam kazdy normalny clovek vie pochopit.Nehovoriac o tom ze slabsich kariet sa preda omnoho viacej ako tych silnejsich-najsilnejsich.
Spoiler: ukázať
CPU: Core i7-3930K @ 4700Mhz / 1.40V, MB: Gigabyte GA-X79-UD5, RAM: G.Skill RipjawsZ 4x2048MB DDR3 2133 9-11-10-28,VGA: 2 x Gigabyte 580 GTX SLI @ 855/1710/4200, HDD: Corsair SSD Force Series 240GB,2x WD Caviar Black 1TB SATA3,PSU: Enermax Revolution ERV950EWT,Audio: Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Champion Series,Keyboard: Logitech G19,Mouse: G9x + Razer Destructor,Case: CM HAF X,OS: Microsoft Windows 7 Ultimate 64-bit
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: nVidia GeForce 480 a 470 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa PatrikL »

FEAR napísal:A preco ti je to luto? zakeho dovodu ? nieco ti nefunguje na ATI tak ako to funguje na Nvidii?
ak niekto kupuje nový herný pc tak je predpoklad že sa k nemu dostane aj jedna z physx hier a potom môže byť sklamaný v prípade ak má ATI :) A to je blbé, lebo niekto kupuje drahý pc s očakávaním že všetko všade musí ísť a až neskôr zistí že niečo nejde a ani nepôjde pokiaľ neminie 400e :(

Návrat na "Grafické karty"