ASUS router s FTP - problem práv

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
00flash00
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ut 25. Máj, 2010, 14:59

ASUS router s FTP - problem práv

Príspevok od používateľa 00flash00 »

Dobry den,

Mám taký problem, zakupil som si router ASUS RT-N13U ktory ma port USB. Pripojil som externý HDD 500GB ktorý som naformátoval na FAT32 a sprevadzkoval som FTP server.
Citanie z ftp je v poriadku, ale zapis cez windows explorer nefunguje a tiez aj cez total commander. ked zapisujem cez ftp subor tak to ide, ale akonahle chcem zapisat zlozku zo subormi tak mi vyhodí chybu, zlozku tam sice zapise ale bez obsahu.
Taktiez by som chcel priamo otvarat subory z toho ftp ale ked chcem otvorit obrazok tak mi otvori internet explorer a nejaku chybu.
Existuje nejaka moznost ako otvarat subory priamo z ftp? poprípade vyriesit problem zo zapisom?
FTP som si dal cez "pridat miesto v sieti", keby sa to dalo spravit nejako ako sietový disk ...
Mate niekto riesenie? Prava su nastavene na write aj read ale aj tak nemozem skopirovat celu zlozku, pozrite obrazok co vyhadzuje:

http://img204.imageshack.us/img204/6527/routerm.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: ASUS router s FTP - problem práv

Príspevok od používateľa matopd »

Cau,

samba ti nieco hovori? Nechapem, preco sa chces pripajat k sietovemu disku cez ftp. Pozri si v tom routri sambu, skus to nastavit tam
00flash00
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ut 25. Máj, 2010, 14:59

Re: ASUS router s FTP - problem práv

Príspevok od používateľa 00flash00 »

ahoj,
no uz viem co je samba, avsak tento router podporuje len FTP, v jednom teste pisali ze podporuje sietove zdielanie, a ked som ho kupil, text opravili, teraz pouzivam WebDrive aby som si FTP mountoval ako sietovy disk, ale je to totalna blbost , je to strasne pomale
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

Re: ASUS router s FTP - problem práv

Príspevok od používateľa Patko19 »

ono to pomale aj bude. ked chces ulozisko v sieti tak radsej pouvazuj nad LANdisk-om. toto je usb a o vsetko sa tam stara slabucicky 384mhz procesor, ktory je rad ze zvlada trafiku a to usb je len ako ficura ktoru pouziva.
vsetko mi je jedno
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: ASUS router s FTP - problem práv

Príspevok od používateľa matopd »

potom ak neni nic nove u vyrobcu (fw), rychlo predat a kupit nieco, co Ti vyhovuje...

Návrat na "Siete"