chyba grafickeho HW

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
ONdr3jt
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: So 20. Mar, 2010, 12:27
Bydlisko: Lučenec

chyba grafickeho HW

Príspevok od používateľa ONdr3jt »

tak mam uz dlhsiu dobu taky problem s ovladacmi ku grafike, z nejakej priciny sa pocas hry vypnu a znovu nahodia (resetnu sa), takyto problem uz mam cca rok ale doteraz ma to az tak nestvalo lebo hra len zamrzla a potom sa rozbehla dalej (je jedno ci SP alebo MP), problem nastal pri hre Battlefield Bad company 2 kde pri restarte ovladacov sa vratim naspat do hry len mi ostane cisto biela obrazovka, hra bezi normalne, pocujem zvuky, mozem strielat, pocujem ako chodim proste normalne by som mohol hral az na tu bielu obrazovku, graficka karta je ATI 4870 512mb (od palitu), nieje vobec taktovana, grafika sa neprehrieva, ani v zatazovych testoch nieje problem, tento problem nie je vzdy, niekedy hram par hodin a bez problemov, no niekedy mi restartne ovladace aj kazdy cca 10 min (len v hre)
system: Vistu HP 64 bit SP2, C2D 6320 1,8@3Ghz, 4 gb ram, Mb Gigabyte 965P-DS4 rev 3.3 a ovladace ku grafike su 10.4 (robi to aj s inymi) a format nepomaha
na inych forach mi bolo poradene iny WIN, alebo vypnut aero, iny win zatial nechcem kedze ho mam original a predat ho asi uz nikomu nepredam a vypnutie aera nepomohlo :smutny:

vie niekto vyriesit tento problem? alebo len daka smolna kombinacia HW a SW

EDIT/// ani po tipe ze mam dat system do nepretaktovaneho stavu nepomohol... ma este niekto daky tip?
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: chyba grafickeho HW

Príspevok od používateľa matopd »

Asi sa s tym vytrapis len sam, ale keby sa s tym ja stretnem (a nieje dovod zlyhania v OS, ako napr. nanovo instalovany a nejde to), asi by som skusil BIOS, FW grafiny, drivery, podtaktovat, skratka cokolvek.

Poskusaj a napis, toto su dost speci veci, pri ktorych sa ukaze, aky si sikovny. Tak to ukaz...
Používateľov profilový obrázok
ONdr3jt
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: So 20. Mar, 2010, 12:27
Bydlisko: Lučenec

Re: chyba grafickeho HW

Príspevok od používateľa ONdr3jt »

no o tom biose GK som uvazoval len neviem ako na to, aj som pozeral ale som nebol nijak mudrejsi s toho
co sa tyka podtaktovania no tento problem nebol vzdy, len teraz poslednych par mesiacov (odhadom viac ako pol roka), v zivote nebola taktovana aj ked som planoval (kedze som zainvestoval do chladenia) ale doteraz som sa k tomu nedostal :D
s touto grafikou isla od zaciatku vista HP 64bit len zo zaciatku bola neorigo a az neskor som dokupil origo vistu a co sa tyka drivrov tak nerad by som tam daval dake extra stare drive ale ked to tak vezmem tak moze to byt v drivroch kedze ich updatujem kazdy mesiac (respektive ako vyjdu nove) a mozno niekde je v nich chyba ktora sa prejavi pri isteho kombinaciii HW a SW
ale co este asi skusim je dat na tyzden-dva neorigo WIN7 ci sa problem prejavi aj tam ale asi najskor skusim aj tie starsie drivre (trebars aj toho pol roka stare) nech viem na com som...
no skusim a dam vediet
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: chyba grafickeho HW

Príspevok od používateľa matopd »

Len sa moc nechval s "neorigo" OS, lebo to bude lock, pouzivaj rasej demo, ved ked natiahnes win, mas tri dni na aktivaciu, prip. starter edition...
Používateľov profilový obrázok
ONdr3jt
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: So 20. Mar, 2010, 12:27
Bydlisko: Lučenec

Re: chyba grafickeho HW

Príspevok od používateľa ONdr3jt »

:rofl: :rofl: looooooooooooooooooool ake chvalenie? :rofl: :rofl: len konstatujem a povedal som niekde ze win7 hned cracknem....
hadam nebudem kupovat kvoly vyskusaniu origo win a s tym starter edition asi vela vyhram ked je to orezane aby na tom isly netbooky a ja to chcem testovat na normalnom wine, nicim obmedzovany
no vazne nechapem....
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8610
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: chyba grafickeho HW

Príspevok od používateľa shiro »

nemusis nic kupovat, lebo ked instalnes win7 bez cdkeya pojde ti 30dni.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
ONdr3jt
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: So 20. Mar, 2010, 12:27
Bydlisko: Lučenec

Re: chyba grafickeho HW

Príspevok od používateľa ONdr3jt »

no vidis a to som mal na mysli v tom prvom prispevku ked som napisal ze ho budem testovat tak tyzden-dva a nie ze len co naistalujem win tak ho cracknem alebo nieco podobne... :)

P.S. ale priznam ze nevedel som ze to je 30 dni (tipoval som tie cca 2 tyzdne)
Používateľov profilový obrázok
ONdr3jt
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: So 20. Mar, 2010, 12:27
Bydlisko: Lučenec

Re: chyba grafickeho HW

Príspevok od používateľa ONdr3jt »

takze uz som skusal aj starsie ovladace, dal som prve ktore podporovali moju grafiku, potom o par mesiacov starsie ovladace a aj terajsie najnovsie 10.6 zial vysledok rovnaky "chyba grafickeho HW" pri hrani hier
uz som nahodil aj W7 ale vysledok rovnaky

je grafika vadna?

EDIT// pre istotu som si stiahol aj 3d mark VANTAGE aby som to este potrapil a pri grafickom teste c. 2 sa mi restartovali ovladace od grafiky, do vtedy som si nevsimol ziadne anomalie v obraze, tak je to na 100% grafika???
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: chyba grafickeho HW

Príspevok od používateľa GABO »

Ahoj Ondrej, neskúšal si vymeniť náhodou grafiku (nie je žiadna poruke?), by som povedal, že to asi bude grafika...
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
ONdr3jt
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: So 20. Mar, 2010, 12:27
Bydlisko: Lučenec

Re: chyba grafickeho HW

Príspevok od používateľa ONdr3jt »

Dakujem pekne za odpoved
no poruke by aj bola presne taka ista ako moja (boli kupovane 2 z prvej varky co vam prisla hned po vydani karty) ale kamarat sa boji ze ju moj komp dako poskodi a neviem ho nijak presvedcit a zvysok kamaratov ma este grafiky na AGP port (tych v okoli mojho bydliska ) , takze zial nemam moznost vyskusat inu pci-e grafiku :-(
tak neviem, uz aj rozmyslam na vymenou MB, CPU a RAM a ak to bude stale robit tak je problem v grafike ale zasa nejake 400€ dat za 3 komponenty (aj ked jednou cestou by som spravil upgrade na dalsie roky co sa tyka tychto veci) a keby som ju dal reklamovat ako dlho by som bol bez grafiky? kupovana u vas 2.7.2008 (to uz su 2 roky??? :eek: by som povedal ze tak rok a pol) je to presne Palit XpertVision Radeon HD4870 Super, 512DRR5
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: chyba grafickeho HW

Príspevok od používateľa GABO »

Ak je od nás a je v RMA dobe ešte tak rýchlo na RMA :) čim skôr tým lepšie. RMA doba v závislosti od vady cca 14 prac. dní +/-.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
Jeremi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1558
Dátum registrácie: Pi 02. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: chyba grafickeho HW

Príspevok od používateľa Jeremi »

ONdr3jt napísal: 2.7.2008 (to uz su 2 roky??? :eek: by som povedal ze tak rok a pol)
Za 3 dni to mas presne 2 roky :D inac ako si prisiel na to ze rok a pol?
Lenovo ThinkPad T420s
Intel Core i7, 8GB RAM, 128 GB Samsung SSD, nVidia Quadro
Používateľov profilový obrázok
ONdr3jt
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: So 20. Mar, 2010, 12:27
Bydlisko: Lučenec

Re: chyba grafickeho HW

Príspevok od používateľa ONdr3jt »

ano grafika je od vas, takze dneska som ju poslal 1. triedou, hadam to este stiham
no myslel som si ze mam ju cca rok a pol, proste ten cas leti a neuvedomil som si to, preto som sa az tak neponahlal ale vam poviem ze mi zredlo ked som zbadal ten datum na fakture...
ale uz som sa zmylil aj pri doske kde mam 3 roky zaruky a som si myslel ze mam este vyse roka, no ake bolo prekvapenie ked som zistil ze 3 rocna zaruka vyprsala v aprili tohto roka :laugh: :D :-D ten cas ale leti.... :rolleyes:

Návrat na "Operačné Systémy"