Zdielanie diskov a suborov

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
peterpavoll
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Ne 13. Jan, 2008, 14:00

Zdielanie diskov a suborov

Príspevok od používateľa peterpavoll »

Ahojte mam problem s zdielanim diskov resp. suborov. Po dlhsom case som reinstaloval svo win XP sp3 a nastal u mna problem so zdielanim diskov. Doma ma vytvorenu skupinu 2 PC "workgroup" oba win xp sp3. Na oboch mam zdielanie suborov a diskov ale na jednom z nich sa nemozem pripojit na druhy. Z pc-obyvacka sa neviem pripojit na pc-pracovna. v skupine pc vidim aj subory ale ked na ne kliknem tak mi napise ze nemam prava resp. mam malu pamat alebo nieco podobne.
Zaujimave je ze aj ked som priamo na pc-pracovna a chcem sa dostat do zdielanej zlozky na tomto pc-pracovna nie priamo ale cez pocitace v sieti tak mi to vypise to iste.
Naopak ked som na pc-pracovna tak sa viem pripojit na pc-obyvacka.
Co sa tyka nastavenia na oboch pc su rovnake.
Uz sa s tym trapim dlhsiu dobu ale stale nic neviete mi niekdo poradit, v com moze byt problem.
Diky za napady.
darkport
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: So 24. Apr, 2010, 08:05

Re: Zdielanie diskov a suborov

Príspevok od používateľa darkport »

nazdar,
vyzera to ze sharing prava mas povolene ale musis ist este do zalozky security

takze lokalne na tom foldri das pravy gombik mysi a vlastnosti, vyberies tab s nazvom security a tam sa pozries ci je pridany ten tvoj druhy komp z ktoreho sa na tento chces dostat a pozries si ake ma prava, ak tam nie je tak das gombik add a pridas ho a daj mu read/write prava. :good:
♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫
x4 955 + mugen 2, 4GB DDR3, Msi 5770 Hawk, antec three hundred,MSI 870A-G54, seasonic SS-500ET 80+ Bronze, LED LCD 24"

Návrat na "Operačné Systémy"