pls help, co mam robit ak mi niekto ukradne mobil ?

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
PROMETHEUS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2067
Dátum registrácie: Ne 23. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Banska Bystrica

pls help, co mam robit ak mi niekto ukradne mobil ?

Príspevok od používateľa PROMETHEUS »

mal som mobil na pausal od orange, ale daky kkt mi ho u*ebal, volal som na policiu a tam mi povedali ze sa na to pozru o com silno pochybujem, neviete co sa stym da este robit? daju mi v orange novy? ci ma proste poslu do p... ze som si mal davat vecsi pozor?
MB: MSI X570 Tomahawk CPU: Ryzen 5900X RAM: BL2K8G36C16U4BL 4x8GB 3733MHz 16-18-18-35 GPU: Gigabyte RTX 3080 Gaming OC Waterforce Monitor: LG Ultragear 27GL83A-B SSD: WD Black SN850 1TB, SN750 500GB, 4x1TB Samsung EVO CASE: Lian Li O11 Dynamic XL PSU: EVGA 850W G2 Klavesnica, mys: Logitech G915 TKL + Logitech G903 Chladenie: CPU block: EK Quantum Velocity D-RGB Rads: EK SE360mm + EK XE360mm Fans: 9x Noctua NF-A12x25 PWM Pump: EK QUANTUM KINETIC TBE 200 D5 PWM D-RGB
-TAMY-
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1115
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zliechov+ Bratislava (25)

Príspevok od používateľa -TAMY- »

Ako prve zablokuj kartu,, alebo si to nespravil? a ak ti slohli zapnuty mobil, mozes ocakavat obrovskeeeeeee faktury..
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa MaxMan »

Ako prve si mal zablokovat kartu u operatora, aby nemohol dotycny telefonovat na tvoj ucet. Potom policia
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Príspevok od používateľa Wizik »

Tak tak. Ak ti ho slohli zapnuty, tak cakaj mrte velke ucty... okamzite daj zablokovat kartu a okamzite zabudni na to ze orange ti da novy mobil...
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Príspevok od používateľa Hrochy »

Pokial si pamatam, tak kazdy mobil ma nejake ID co vysiela a na zaklade toho by ho mal vediet operator identifikovat. Ale to cislo je na mobile napisane (asi pod bateriou) a ty si ho musis opisat aby si ho povedal Orange a mozno sa ti na to niekedy aj pozru ci nie je niekde na okoli v ich dosahu.
Ale to som videl len v TV :8O: , takze neviem ci to tak aj funguje.

Pokial je ten mobil zapnuty a v nom je ta tvoja SIMka, tak sa da urcite zistit jeho poloha. Ale to by bol blby zlodej keby to tak nechal. :roll: No mozes dufat ze ta SIM karta sa pouziva a ze ju dokazu naist. Nevies len ci sa to panom z policie a Orangu bude chciet.
Pri unosoch a inych zlocinoch to urcite robia, ale pri kradnutom telefone asi nie :( .
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Príspevok od používateľa Wizik »

To cisielko sa vole emai kod ale ak ten zlodej neni debil tak uz ho davno nechal prepalit a simku na 100% vybral a zahodil alebo co ja viem co...
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Brblosko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 335
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Brblosko »

Daj zablokovat SIM-ku a v papieroch si najdi svoj IMEI kod a chod s tym na policiu (najlepsie v doprovode otca a mamy, co robia velky hluk :-)) A ak chcu policajti nejake premie, zacnu ti ho hladat za pomoci tvojho operatora (v Tvojom pripade ORANGE) stopovat. Ak bude zapnuty, mas na 90-percent sancu ho ziskat naspat.

Takto postupovala kamoska ked jej z predajne slohli na tu dobu namakanu NOKIU 6510.Po dvoch dnoch ho vystopovali dakde pri Nitre, ale ten curak ho nechcel dat, ze on nevedel ze je kradnuty. Tak sa mu preciatlo zopar zakonov a on ho vydal.

A druhy krat si davaj na mobil a podobne prkotiny vacsi pozor :-)
Fujitsu Siemens alive...
Ludska blbost je nekonecna...
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa jaffar »

Hrochy napísal:Pokial si pamatam, tak kazdy mobil ma nejake ID co vysiela a na zaklade toho by ho mal vediet operator identifikovat. Ale to cislo je na mobile napisane (asi pod bateriou) a ty si ho musis opisat aby si ho povedal Orange a mozno sa ti na to niekedy aj pozru ci nie je niekde na okoli v ich dosahu.
Ale to som videl len v TV :8O: , takze neviem ci to tak aj funguje.
.
imho teoreticky to funguje ale prakticky sa to nerobi lebo musis najprv podat trestne oznamenie a taketo picovinky a potom sa mozno policajti uracia a daju oznamenie operatorovi ktori nieco zacne robit...este je riesenie ked tam mas znameho(u operatora) tak zavolat rovno jemu a on to pri troche stastia zisti kde je :wink:
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

Príspevok od používateľa Patko19 »

orange sa uraci hladat telefon len taky ktory ma vysoku hodnotu cca 15 000 ---> . ak to bola volaka sunka tak sa ti vykasle nato. ak mas nejake konexie u orange tak to nebude problem.mne ked ukradli 6310i stala 13 000. tak ma orange poslal kade lahsie :(
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Príspevok od používateľa Hrochy »

Tak je to pravda ze su to hajzlici :cry: Preto je moje moto. Mobil vzdy vpredu v gatoch , len skoda ze to vajcia ozaruje :lol:
Spoiler: ukázať
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa jaffar »

Hrochy napísal:Tak je to pravda ze su to hajzlici :cry: Preto je moje moto. Mobil vzdy vpredu v gatoch , len skoda ze to vajcia ozaruje :lol:
lol..moj clovek..ale mozno potom aspon kar trocha narastie :lol: ..len aby to nebola rakovina,... :wink:
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

Zavolat na svoje cislo ci ti nejaky dobrak nezdvihne, nezabudol si ho len niekde??

Dalej hned zablokovat SIMkartu a ten postup ze by ti policajti stopovali mobil tak to pochybujem lebo maju dost svojej roboty a na taketo sa mozu vy***t to by nic ine nerobili (pokial teda nie si "niekto" alebo tvoji rodicia 8) ) a "odbornici" uz vedia zmenit aj IMEI telefonu takze nepomoze ani to. A v orangi nehrozi, keby to robili to by si kazdy chodil po novy :) mobil kazdy rok
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

na moje prekvapenie,ked mi ukradli mobil,tak asi za dva mesiace sa mi ozvali policajti,ze ho maju...zistili kde je podla EMAIka...podmienkou je ale samozrejme to nahlasit...mna tiez najprv fizel poslal do ri.i,ze telefon je z akcie za korunu...ked som sa ho spytal,ze ked mi trebars rodic daruje BMW,alebo preda za symbolicku korunu,ci sa tiez bude tvarit jak pako,tak si to akosi rozmyslel...samozrejme ide o hodnotu veci a nie o sumu za aku ste tu vec nadobudli....jednoducho mi telefon vratili...
bolo to asi pred dvoma rokmi.ze vraj som mal stastie,ze inak to trva aj tri stvrte roka aj viac,niekedy sa nenajde vobec(zahranicie,prepalene emai,atd)...len neviem,ci sa to praktizuje dalej,lebo som nieco zacul o tom,ze treba byt papalaz a podobne,lebo ze tych telefonov je uz akosi vela,ale neviem co je na tom pravdy.. :?
Používateľov profilový obrázok
Edgarius
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa Edgarius »

Bratrancovi nasli STRATENY (nie ukradnuty) mobil (trochu sa tomu sice pomohlo :roll: ). Ale nie je to len na policajtoch. Trackovanie takeho telefonu moze robit operator az na prikaz prokuratora (alebo az sudcu? nie som si teraz isty) a to je strasna byrokracia. A este... Ak sa mobil najde (vacsinou na 99% nie u toho, kto ti ho ukradol), policajt si zaknihuje neznameho pachatela, co sa neprejavi pozitivne na jeho vyplate. U lacnejsich mobilov sa z toho da urobit priestupok (nizsi level), ale aj tak. Celkovo ten system tu je o nicom... Ved principiane by mohol pomoct aj operator, ale zo zakona nemoze podat info, kde ten telefon je.
Sempron 2800+, MSI K8N NEO3, 1GB Apacer CL2.5, ATI X1300 256MB, Seagate 120GB ATA, SBLive!, 350W midi
Používateľov profilový obrázok
Quake88
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ne 13. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: KOSICE

Re: pls help, co mam robit ak mi niekto ukradne mobil ?

Príspevok od používateľa Quake88 »

Takze brasko teraz nastav usi a cuj!!!!! Zavisi hlavne od toho aky si ten mobil mal .... Takze zlodej moze podla toho urobit viac veci-
1. prepalit e mai (ak je mobil starsi) cca 300,- sk
2. vymenit e mai chip (ak je mobil novsi) cca 1500-2000,- sk
3. velke hovno (ak je uplne novy) 0,-



ak urobil 1. alebo 2. opatrenie tak sa z mobilom mozes rozlucit a kupit si novy.

Ak je mobil novy tak mu nic nepomoze .

Bud si ho necha - menej pravdepodobne..

Najskor ho preda bud nejakemu dilinovi na ulici alebo na inzerat a
mobil najdu u nic netusiaceho chlapca s lizatkom v hube... supa mas ho spat . jemu ho zoberu a moze sa stazovat na lamparni.

Ty mas moznosti asi take : Prihlasit mobil za cca 2000,- sk a potom das dalsich cca 2000,- za to aby ti ho zacali poriadne hladat...
ale hacik je v tom ze ho budu hladat len mesiac a potom sa na to v****u....

a este ktomu ho najdu iba v urcitom okruhu neviem presne kde maju ten system tie buzny z*****y .



VELA STASTIA TI PRAJEM A NA BUDUCE DAVAJ VACSI POZOR
OWERBURDENED

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"