MAX hranica podtaktovania, existuje vôbec?

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
ANONYM_a2

MAX hranica podtaktovania, existuje vôbec?

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

Zdravim,

mam notebook Asus G73Jh s ATI Mobility Radeon HD5870 a dve velke nevyhody su hlucnost/teploty GPU a slaba vydrz na baterku. Preto som sa rozhodol pouzit AMD GPU Clock Tool...zo zaciatku som sa spoliehal na ATI PowerPlay, ale ta podtakovala len jadro a to zo 700MHz na 300MHz, co sa vcelku dalo, ale pamäte nechala bezat na defalut taktoch a to 1000MHz....co sa odrazilo na teplote GPU v idle od 60-64C...co sa mi zdalo strasne vela...preto som sa rozhodol ATI PowerPlay vypnut a podtaktovat kartu manualne. Defalut hodnoty su 700/1000MHz a ja som to dal na 150/300MHz............a moja otazka je, ze ci prilisnym podtaktovanym nemôzem nejako poskodit kartu, alebo take nieco....prosto ci to ma nejake nevyhody?...lebo na aero a youtube 720p videa ten takt staci a teplta je teraz prijemnych 47-50C a hlavne fan je ovela ovela tichsi...nehovoriac otom, ze vydrz na baterku by mala tiez stupnut. Pripadne da sa ist aj nizsie napriklad na 100/200MHz? :)
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: MAX hranica podtaktovania, existuje vôbec?

Príspevok od používateľa Gudas »

Maximálne tak nestabilita.
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
ANONYM_a2

Re: MAX hranica podtaktovania, existuje vôbec?

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

no parada...dik.......ale je inak vcelu zaujimave, ze napriklad na taktoch 200/300 je to stabilne, ziadny rozklad obrazu atd....proste pohoda......ale ked som nastavil 250/350 tak sa mi asi po 30sekundach rozpadol obraz :? ....alebo 300/500 rozpad obrazu...ale na 200/300 je to fakt stabilne...aj video atd...a ked som dal 100/200 tak to padlo asi po 5minutach a pokuse prehrat 720p video na youtube :rolleyes:
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: MAX hranica podtaktovania, existuje vôbec?

Príspevok od používateľa FEAR »

No pozeram ze si vyhodil zbytocne peniaze za notebook ktory ti nevyhovuje ... mal si odruky kupit nieco za 80e a nemusel si podtaktovavat
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: MAX hranica podtaktovania, existuje vôbec?

Príspevok od používateľa 1adad1 »

tak ono ta hranica je individualna
ANONYM_a2

Re: MAX hranica podtaktovania, existuje vôbec?

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

FEAR napísal:No pozeram ze si vyhodil zbytocne peniaze za notebook ktory ti nevyhovuje ... mal si odruky kupit nieco za 80e a nemusel si podtaktovavat
mne nanom vyhovuje vsetko...okrem tych veci ktore som zmienil a to teplota GPU/hlucnost vetracika GPU/nizka vydrz na baterku a to vsetko som zredukoval na minimum vdaka podtaktovaniu GPU a mam stale herny notas....ak by som nekupil toto, tak potom windows uz vôbec a kupil by som macbook pro za 1260€....ale tak hry este hram a kedze je leto predomnou, tak preco nie....inak ked je podtaktovany tak vydrzi ist na baterku takmer 3hodiny pri beznej praci na nete+prijmanie/odosielanie dat cez bluetooth :good:
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: MAX hranica podtaktovania, existuje vôbec?

Príspevok od používateľa shajek »

nemuel si kupit nieco za 80€ a nevyhodil zbytocne peniaze .. zrejme chcel hrat nantb ... ale vadil mu hluk a teplo ked nepotreboval hrat .. toto vse
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
ANONYM_a2

Re: MAX hranica podtaktovania, existuje vôbec?

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

shajek napísal:nemuel si kupit nieco za 80€ a nevyhodil zbytocne peniaze .. zrejme chcel hrat nantb ... ale vadil mu hluk a teplo ked nepotreboval hrat .. toto vse
z toho si nic nerobim, fear ma vseobecne divny nazor, hlavne ze on ma vo svojom PC gtx480 napchate.............................inak btw, je to môj prvy notas, tak som este nevedel porovnat, ale dnes som robil s HP Pavilionom s dvojjadrom a nejakou smiesnou low-end ati grafikou....ale ten hucal len pri praci na nete tak, ze môj tak nehuci pri max taktoch v Dirt2, RE5 atd...proste des a hruza....to môj "hlucny" je oproti tomu silent NTB, ako ja nechapem cloveka co dokaze s pavilionom pracovat a najvedsia sranda je, ze hry bez podlozky chladiacej ani nezapina dotycny bo by odpalil notas asi :hysterical: ...ta ja som sa tak rehotal, lebo tamto je akoze multimedialne NTB, tak som si vravel ze to bude tiche, ale to co som zazil je des a hruza...................co sa môjho notasu tyka tak kazdy vravi, ze je super tichy...tak to asi len ja som nejaky velmi citlivy ńa hluk :)
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: MAX hranica podtaktovania, existuje vôbec?

Príspevok od používateľa FEAR »

ked sa ti uz nezda co som napisal tak napis normalne ne debilinu v podobe
hlavne ze on ma vo svojom PC gtx480 napchate
co to ma stym spolocne ? sa snazim nejak to brutalne maximalne podtaktovat ci proste si musel cosi vyrigat zo seba?

a mimochodom ty mas doma knizku pravidla nazoru? ci podla coho su te moje divne ..? tvoje su tie dobre ? ci nechapes podstatu slova nazor .. ?
ANONYM_a2

Re: MAX hranica podtaktovania, existuje vôbec?

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

len to ze mne radis aby som si kupil nejaky odpad a ty sam mas v kompe high-end hidh-endov.....a co sa ktym tvojim nazorom tyka, tak ako sorry, ked som ta urazil, ale ja som sa v tomto svojom topicu pytal na konkretnu vec a to rôzne mozne nebezpecnestva a uskalia podtaktovania, kedze som to nikdy predtym neskusal....no a ty mi tu odpises taky drist, ze mal si si kupit nejaky sunt za 80€ od ruky :? ...a potom sa na dvôvazok spytas, ze co sa mi natom nepaci?...wtf?...naco prispievas uplne OT blbostami, ked ta to nezaujima tak nepis...gudas mi hned odpisal co som potreboval vediet, strucne a jasne...za co som mu vdacni, ale tvoj nazor mi nepovedal absolutne nic

Návrat na "Grafické karty"