Maturitna praca - Domaci server

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
Pette
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 20. Nov, 2004, 14:00

Maturitna praca - Domaci server

Príspevok od používateľa Pette »

Zdravim vsetkych,

pretoze na nasej skole mame aj prakticke maturity, bol som donuteny nieco robit
Nechcel som nejaky trapny zosilovac, ale nieco prakticke co budem po maturite doma aj vyuzivat, teda spojit uzitocne s prijemnym.

chcel by som Vas poprosit o podporu, rady atd pocas celej mojej prace, teda cca do marca.

1. Zakladny navrh - prosim porozmyslajte co by ste este od takeho domaceho PC centra pozadovali.

Domaci server –

Zakladna charakteristika - Bezhlucny, najviac jeden ventilator na zdroji, vodne chladenie, integrovany switch, idealne display, beh nonstop, prevedenie zatial planovane do racku

Hardware – CPU a teda platforma este nie je urcena, hdd okolo 200 GB, dvd-rw, gigabit ethernet, integrovane wifi, bluetooth, infraport, idealne dialkove ovladanie, klavesnica a mys riesena bezdrotovo.
Vystup na televizor – s-video a DVI na monitor, pripadne projektor a LCD TV, spdif alebo opticky vystup na zvuk, dostatok USB na pripojenie periferii, rychly pristup k nim zpredu.

Software – Gentoo Linux, skompilovany a optimalizovany na toto, vsetko ovladanie prisposobene na dialkove ovladanie, software na splnenie nizsie uvedenych poziadaviek.

Poziadavky – Multimedialne centrum, prehravanie obsahu z hdd, dvd a pripojenych PC v sieti.
Poskytovanie internetu cez wifi, bluetooth a ethernet – funkcie routru a firewallu.
Backup server. Storage server pre domacnost.
Vzdialeny pristup na tento server, vzdialene ovladanie a sprava, aj z Pocket PC a idealne cez Java aplikaciu na mobile.


HARDWARE -
cca do dvoch tyzdnov musim nakupit, takze po kuskoch vyber hardwaru
platforma - rozhodol som s754, MSI K8N NEO3 F
procak AMD Sempron 2500+ BOX 64-bit socket 754
ramka, hdd sa uvidi, grafika s dvi a tv out, asi gf6600
vodne chladenie musi byt

RACK-
moj vyber zatial

http://www.chenbro.com.tw/product/pr...ew.php?pid=96#

co nato poviete?
ine alternativy?

ZDROJ

http://www.alzasoft.sk/DetailPage.asp?DPG=54839

alternativy?

VODNE CHLADENIE -
http://alzasoft.sk/DetailPage.asp?DPG=57252

prosim o rady, naozaj je to podstatne
Pette
Používateľov profilový obrázok
Vetec
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 508
Dátum registrácie: St 20. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava II

Príspevok od používateľa Vetec »

naco ti bude na semprona S754 1,4GHz vodne xladenie?
sak to musis uchladit jazykom.... :)

Myslim, ze v poho bude stacit velky pasiv

na grafe tiez

a na zdroji jeden 12cm vetrak, nex to von vyfukuje
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

Ja si myslim ze ked ide o server a chces tam mat 100% spolahlivost, urcite by som nevolil bezvetrakovy zdroj, toho semprona sa da uchladit v pohodicke pasivom, hlavne ked bude vetrak zo zdroja odsavat priamo cez ten pasiv teplty vzduch, proste jednoduchy windtunel. No inak poviem ti jedno ak to mas zmaknut do konca marca mal by si zacat riadne makat, lebo sam som mal prakticku maturitu a ti poviem ze som zacal v januari a len tak tak som to stihol dokoncit, este pol hodku pred zacatim prace som tam daval 6A(namiesto 500mA) poistku lebo mi to(dva regulovatelne zdore s prudovym a napatovym obmedzenim) vyhadzovalo.
dell noťas
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa jaffar »

A)bigwater urcite nie
B)fanless zdroj tiez nie lebo musis mat aspon aky taky prietok...
takze skor by som to videl nejako tak ze chill 400W-nepocujes,,prip spomalis vetrak
ertyho bloky na chipset a grafu RADEKb na cpu,eheim 1046 a radiator podla toho kolko mas miesta...ale neterba velky lebo procesro ani grafika moc nehreju..a ked mas miesto tak napr z opla kadet(tak za 100 na vrakovisku)
Používateľov profilový obrázok
Pette
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 20. Nov, 2004, 14:00

Príspevok od používateľa Pette »

vodne chladenie tam musi byt, mam to v zadani.
chcem celu zostavu s jednym vetrakom na radiatore a cerpadlom vody ako zdroje hluku.
ad cas - ja viem, 3 aprilovy tyzden je obhajoba

jaffar - chcem set vodneho chladenia, na cpu a grafiku, idealne aj na cipset, co najmenej hlucny a s co najmensim radiatorom aby sa mi vosiel do bedne.
co ine poradis? vykon chladenia staci priemerny, nic narocne tam nie je
Pette
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa jaffar »

ono ked chces set tak moze byt aj bigwater..ale ucinnost bude niekde zhruba na urovni box chladica...a co sa tyka hlucnosti neviem veru..ale to cerpadlo urcite nebude take dobre ako eheim...ono ked bude cerpadlo nahovno tak sa da vymenit...ale neviem ci bigwater zvladne grafiku+procesor+NB...v setoch sa moc nevyznam ale co mas proti skladaniu?..ved to nie je tazke :wink:
Používateľov profilový obrázok
Pette
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 20. Nov, 2004, 14:00

Príspevok od používateľa Pette »

nemam nic proti stavaniu, ale som realista a na skladanie a zhananie komp. atd nemam cas.
do 6.feb musim mat tak 80 percent hardwaru a uz nahodeny system s par funkciami
Pette
Používateľov profilový obrázok
Pette
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 20. Nov, 2004, 14:00

Príspevok od používateľa Pette »

takze zmena planu - bedna

http://www.alzasoft.sk/DetailPage.asp?DPG=58429

teraz je este otazka ci pojde rozbehat to dialkove pod linuxom
Pette

Návrat na "Hardware všeobecne"