Proxy server

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
desperade
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne 18. Júl, 2010, 17:18

Proxy server

Príspevok od používateľa desperade »

V tejto veci som dost amater, a tak poprosim aby ste am hned zo zacatku neukamenovali.

Ciže mam taky problem, mam doma net na router a ten mam zapojeny cez USB kabel do PC (Windows7 ) a chcel by som si ten net ako keby rozdvojit aby mi isiel net aj an druhom PC cez Proxy. Sietovky mam nakupene a aj ten krizeny kabel . Problem ej to ze mam doma W7 a na druhom PC mam XP a kamarat mi to tym padom nevedel spravit. Tak by som poprosil ci by tu niekto nehodil navod z tej W7 na XP. Dakujem :)
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Proxy server

Príspevok od používateľa FEAR »

hhh? a to co mas za router ? preco to neriesis cez neho ?
desperade
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne 18. Júl, 2010, 17:18

Re: Proxy server

Príspevok od používateľa desperade »

ako ja som zaciatocnik, len viem ze sme to tak maly cez Proxy zrobene a router mam namysli tu skrinku na net :-D :-D
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Proxy server

Príspevok od používateľa FEAR »

no tazko bude nieco stoho vymysliet ked neviem eco mas :) .. ta skrinka moze byt bodaj co ... ved na tom nieco je napisane nie?
desperade
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne 18. Júl, 2010, 17:18

Re: Proxy server

Príspevok od používateľa desperade »

no pise mi na nej Air Link ... lenze mne ide o proxy server chapes??? ked som mal na obidvoch PC naiínstalovane XP tak to islo vpohode natiahol som kabel spojil PC , pomenil IP na proxy pocitacu zapol som na hlavnom PC program C++ Proxy alebo tak nejak a proste isiel mi net aj na druhom PC , a ja mam problem taky ze na hlavnom PC mam Windows7 a na druhom XP a tam mi to robi problem, mne to vsetko robil brat ked bol este XP ale zkusal to jak mame tu W7 tak to uz nejde... a na druhom PC tu W7 proste nerozfacham... :)
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Proxy server

Príspevok od používateľa FEAR »

Ide o to ze ak je to router tak staci z neho natiahnut dalsi kabel do druheho pc a netreba nic komplikovat ... ale bohuzial stale neviem co to je ... kolko to ma vstupov vystupov.. ake ma oznacenie na konektoroch ... bohuzial stohto nevymyslim nic . mozno pretu je tu tolko odpovedi ..
desperade
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne 18. Júl, 2010, 17:18

Re: Proxy server

Príspevok od používateľa desperade »

nemozem na nho napojit druhy kabel lebo pridu hned z tej firmy a zhabu mi net... uz to tak raz bolo.... ja nechcme nci emnit chcem to len mat spravene tak ako vtedy len ono to nejde spravit kvoli tej W7 a preto sa vas pytam ci neviete nejaky sposob ako to zrobit z W7 na XP tym rovnakym systemom akurat to nejak obist atd. ale aby to bolo to rovnake jak vtedy...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Proxy server

Príspevok od používateľa faugusztin »

Nuz, Internet Connection Sharing vo Windows 7 funguje identicky ako v XP a Viste, akurat sa k sietovym zariadeniam dostanes cez 2 kroky a nie jeden ako v XP :

Network and Sharing center, Change adapter settings, vyberes si sietovku, na zalozke Sharing zaskrtnes "Allow other network users to connect through this computer's internet connection", stlacis OK.
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Proxy server

Príspevok od používateľa FEAR »

a ten "routrer " ci kieho dasa je tvoj ci od nich ?
desperade
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne 18. Júl, 2010, 17:18

Re: Proxy server

Príspevok od používateľa desperade »

router je od nich, a poprosil by som fangustzin ci nemas niekde cely navod ako to spravit, lebo brat ani kamos co to vedeli spravit nemam najblizsi mesiac doma a tak by som si to chcel ako spravit tak mohol by som poprosit o nejaky navod?
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Proxy server

Príspevok od používateľa FEAR »

navod na toto? :) to by mal zvladnut bezny uzivatel ktory vie citat ;) uz hore ti napisal postup .. ked ani podla toho to nedokazete spravit tak to je smutne .

ps. mozno ked pekne poprosis tak ti faugusztin tipne aj screeny :D
desperade
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne 18. Júl, 2010, 17:18

Re: Proxy server

Príspevok od používateľa desperade »

ako toto co on pisal to viem , ja len ze nemam brata doma , a chcem proste zrobit to vsetko sam , ale neviem ani tie IPcky atd. toto nastavovat vobec ... chapes chcem navod ajk to spravit cele a nie len to co pisal fugstzin :-D
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Proxy server

Príspevok od používateľa FEAR »

tak ale to su dost zakladne veci nic nestandardne ... a pokial sa dobre pametam tak druhej sietovke prideli ip automaticky taktiez sietovke na druhom PC ... po nastaveni zdialania samozrejme .. a ak aj nie tak ako, kde a ake ip, ked toto nevies tak doporucjem nastudovat tieto veci :)
desperade
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne 18. Júl, 2010, 17:18

Re: Proxy server

Príspevok od používateľa desperade »

no poprosil by som aspon nejaky odkaz lebo fakt nemam ani sajnu kde to hladat :-D

Návrat na "Siete"