"bezdrotova optika"

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
SKUMi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: St 20. Aug, 2008, 16:22

"bezdrotova optika"

Príspevok od používateľa SKUMi »

Dobry den,

Chcel by som sa opytat ci niekto nema skusenost s touto sluzbou od firmy SATRO. Hlavne by ma zaujimali realne dosahovane rychlosti a odozva (ping). Ja som im aj volal na nejaku zakaznicku linku, ale tam mi povedali ze to nezavisi od nich, ale od stranky co na nu idem alebo tak, co je ciastocne pravda, ale iny ping ma clovek s optikou, ako ked sa pripaja cez orange 3g siet :)

Dik moc za vsetko :rep:
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: "bezdrotova optika"

Príspevok od používateľa galen »

SKUMi napísal:Dobry den,

Chcel by som sa opytat ci niekto nema skusenost s touto sluzbou od firmy SATRO. Hlavne by ma zaujimali realne dosahovane rychlosti a odozva (ping). Ja som im aj volal na nejaku zakaznicku linku, ale tam mi povedali ze to nezavisi od nich, ale od stranky co na nu idem alebo tak, co je ciastocne pravda, ale iny ping ma clovek s optikou, ako ked sa pripaja cez orange 3g siet :)

Dik moc za vsetko :rep:
bezdrotova optika ?

to co je za "obchodny nazov"?

prirovnal by osm to k dizlovemu benzinaku (iked uznavam, su motory, ktore vedia prepinat medzi jednotlivymi palivami, na zaklade toho, co je v dany moment potrebne, ale ma to neduhy aj jedneho, aj druheho ...)
lava, prava, lava, prava ...
SKUMi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: St 20. Aug, 2008, 16:22

Re: "bezdrotova optika"

Príspevok od používateľa SKUMi »

Tak samozrejme ze ten nazov je uplna blbost :D to suhlasim
Ale ako ta technologia vyzera celkom zaujimavo, len bohuzial nikdy predtym som sa s tym nestretol v praxi, tak preto sa pytam ze ci niekto s tym nema skusenosti :)

EDIT: a este ma napadlo, ze bezdrotova otpika naozaj existuje, len to s touto techologio moc spolocneho nema :)
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: "bezdrotova optika"

Príspevok od používateľa galen »

ehm, optika je skrateny vyraz pre opticky kabel,
aspon v IT...

fotograf pod optikou rozumie sosovky fotaku ... to by mohla byt bezdrotova optika, kedze v sosovkach nema co robit kus dratu...

takze podla toho co pisu, sa jedna o bezne WiFi pripojenie... tzn problemy s latenciou (idealne rataj 100-150ms, nie 10ms ako na optike)
to ze oni si to na druhej strane prdnu na opticke vlakna, to je sice pekne, ale nic to nemeni na fakte, ze kym to doputuje na optiku, tak to bude trvat ...
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: "bezdrotova optika"

Príspevok od používateľa newmi »

myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
SKUMi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: St 20. Aug, 2008, 16:22

Re: "bezdrotova optika"

Príspevok od používateľa SKUMi »

Praveze toto pripojenie nema nic spolocne z WiFi... ako som uz napisal predtym som sa stym este nestretol predtym, takze neviem o tom vela...

Ale ide o to ze ony vysielaju signal v 12GHz pasme z vysielaca Kamzik v BA (v mojom pripade). Je potrebne mat priamy vyhlad na vysielac. Ide o technologio MVDS... o moc viac o tom neviem
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: "bezdrotova optika"

Príspevok od používateľa matopd »

morske prasa... ani morske a ani prasa... (:
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: "bezdrotova optika"

Príspevok od používateľa mirjak »

Rad by som ozivil tuto temu, ma niekto skusenosti so Satro 12G (MVDS)? Ake su tam odozvy, je to porovnatelne s aDSL, alebo azda lepsie?

T-Com ma uz prestava bavit, tak by som mozno bol nachylny na takyto experiment...
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: "bezdrotova optika"

Príspevok od používateľa mirjak »

Up... ma tu niekto Satro "vzdusnu optiku"?
Používateľov profilový obrázok
Mathys
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 107
Dátum registrácie: So 14. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Detva

Re: "bezdrotova optika"

Príspevok od používateľa Mathys »

vzdušná optika - názov je obrazný pretože na frekvencií 12GHz, je to šleha... žiadne pingy 100-150, to je maximálna blbosť... pri 10GHz frekvencií, priamy výhľad, 10km máme pingy 1ms, nie viac, nie menej... takže pokiaľ bude priamy výhľad na AP a licencovaný spoj, pingy môžu byť 1-3ms...
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: "bezdrotova optika"

Príspevok od používateľa newmi »

kolko?? 1ms? tak tie pingy chcem vidiet!
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Mathys
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 107
Dátum registrácie: So 14. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Detva

Re: "bezdrotova optika"

Príspevok od používateľa Mathys »

Tracing route to 10.1.115.1 over a maximum of 30 hops

1 <1 ms 4 ms <1 ms 192.168.1.1
2 1 ms 1 ms 1 ms 10.7.25.1
3 3 ms 4 ms 4 ms 10.5.100.1
4 3 ms 4 ms 5 ms 10.1.115.1

Trace complete.

1. moj router
2. mtk a začiatok optiky
3. koniec optiky a vstup do AP
4. zlinkovaný konečný vysielač 10km mimo ;-)
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: "bezdrotova optika"

Príspevok od používateľa newmi »

pingni daco normalne ako google.sk, google.com, zoznam.sk a podobne alebo sem hod test zo speedtest.net
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Mathys
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 107
Dátum registrácie: So 14. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Detva

Re: "bezdrotova optika"

Príspevok od používateľa Mathys »

:D :D čo má spoločné rýchlosť linky s odozvou medzi 10GHz anténami? Alebo čo to má celkovo spoločné z odozvou do sveta? :-) ja vravím že medzi APčkom a klientom to ide pri 10GHz frekvencií 1ms, nie že to ide do internetu 1ms
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: "bezdrotova optika"

Príspevok od používateľa newmi »

:rofl: takze teraz sa potvrdilo ze prd tomu rozumies. Keby si nevedel, tak speedtest meria aj ping! A naco je dobre to pingovat von? No lebo hento vnutorne pingovanie ti je na velke H! Alebo ty snad cez to len pingujes najblizsie APcko? Ja reku cez to chodis na internetove stranky. xP
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438

Návrat na "Siete"