Jadro som chcel Venice, ale mam Winchester?

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
ANONYM_a1

Jadro som chcel Venice, ale mam Winchester?

Príspevok od používateľa ANONYM_a1 »

Zdravim,

vcera som kupil v STORe ( www.stor.sk ) procak o ktorom som bol na zaklade ich internetoveho obchodu ( www.pcobchod.sk ) presvedceny ze ide o AMD64 3200+ s939 Venice, vsak co ine by to mohlo byt vsakze? Nasadil som ho do rovnako novej MSI K8N Neo2, vsetko vporiadku az na to ze najnovsi CPU-Z aj Sandra hlasia ze to je Winchester!? WTF?

BIOS mam starsi, 1.5, ale nemyslim ze to bude v tom. Myslite ze mam narok na reklamaciu? Vsak tie Winchestery by sa uz ani nemali predavat, ci hej?
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

pokial tam nebolo jasne napisane, ake je to jadro, tak reklamovat imho nemozes
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

...updatni bios, stiahni najnovsi cpu-z a vyskusaj to ceknut. popripade si pozri o aku reviziu ide priamo na procesore (E3, resp. BP by malo byt jadro venice).
...ak mas na fakture "venice" a mas "winchester", tak to samozrejme mozes ist reklamovat :wink:
...ak to tam nie je explicitne vyjadrene, tak to bude tazsie :(
ANONYM_a1

Príspevok od používateľa ANONYM_a1 »

sm_oOx^ napísal:...updatni bios, stiahni najnovsi cpu-z a vyskusaj to ceknut. popripade si pozri o aku reviziu ide priamo na procesore (E3, resp. BP by malo byt jadro venice).
...ak mas na fakture "venice" a mas "winchester", tak to samozrejme mozes ist reklamovat :wink:
...ak to tam nie je explicitne vyjadrene, tak to bude tazsie :(
No na tom pcobchod.sk ani nic ine ako 3200+ Venice neponukaju, avsak fakturu nemam kedze to je normalny maloobchod. Este skusim ten BIOS, ale vyzera to na dost zaujimavu reklamaciu:/

P.S. procak zatial nechcem davat dole.
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

No ak ti cpu-z hlasi ze je to winchester tak to aj je. Ak sa nemylim tak v BGS mali jadra winchester asi 100 kusov este v decembri. Takze to kludne moze byt winy, a ja si myslim ze aj je. No a ak to nemas na fakture alebo blocku napisane tak to bude zalezat jedine od dobrej vole predajcu. Mal si si to dat kupip vo velkosklade kde uz clovek vie ze jadra su Venice a nie Winchester. Aj ked si myslim ze to nie je az taka tragedia. Ved jadra winchester neboli zle.
dell noťas
ANONYM_a1

Príspevok od používateľa ANONYM_a1 »

No mas pravdu, ale ide o princip. Na tej stranke to predavali ako Venice, tak dufam ze mi to kurna vymenia.
ANONYM_a1

Príspevok od používateľa ANONYM_a1 »

A BTW, teraz som flashol BIOS na njnovsi 1.B a objavuju sa mi tam divne znaky namiesto normalnych pismen, napriklad znak omega, nejake vlnovky a tak, ale len v niektorych menu, vzivote som taku haluz nevidel.. co s tym? Inac vsetko facha vporiadku, aj s vykonom som zatial spokojny.
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa robour »

Najlepsie keD das dole chladic a odpises si tie cisla z procaku. Podla nich hneD zistis co je to zac.
Mozno sa ti zide tato mala pomocka:

http://www.amdcompare.com/us-en/desktop/
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
ANONYM_a1

Príspevok od používateľa ANONYM_a1 »

glObalist napísal:A BTW, teraz som flashol BIOS na njnovsi 1.B a objavuju sa mi tam divne znaky namiesto normalnych pismen, napriklad znak omega, nejake vlnovky a tak, ale len v niektorych menu, vzivote som taku haluz nevidel.. co s tym? Inac vsetko facha vporiadku, aj s vykonom som zatial spokojny.
Tak som zistil ze tie divne znaky sa objavia iba ked zapojim OBIDVA opticke disky do mojho PCI P-ATA RAID controllera ktory pouzivam. Ked je don zapojena iba jedna mechanika alebo ziadna, tak je BIOS citatelny, totalna haluz :8O:
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

ja som vravel ze je to asi v doske
dell noťas
ANONYM_a1

Príspevok od používateľa ANONYM_a1 »

miseno napísal:ja som vravel ze je to asi v doske
No nic, flashol som naspat na BIOS 1.5 a uz je vsetko vporiadku 8)

Návrat na "Hardware všeobecne"