Sietova tlaciaren, problem s instalaciou

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
LittleMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 810
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: NR - okolie, Brno

Sietova tlaciaren, problem s instalaciou

Príspevok od používateľa LittleMan »

Zdravim,

mam sietovu tlaciaren samsung CLX-3185N, nainstaloval som ju uz na 2 notebooky (k sieti pripojene cez wifi; win7 x64, win XP x86) a jeden pevny PC (pripojeny kablom, win7 x86), vsetko bez problemov.

Ale ked spustim instalator z prilozeneho CD na poslednom notebooku (wifi, win7 x64), nie je mozne ju nainstalovat - tlaciaren na sieti najde, ale po kliknuti na "next" zahlasi, ze sa nemoze "spojit s tlaciarnou".

Dovod netusim, skusal som spojit priamo PC s tlaciarnou cez ethernetovy kabel, ale vysledok bol rovnaky - naslo ju, ale "nevedelo sa spojit". Firewall som skusil vypnut - nepomohlo. Skusil som aj napojenie cez USB - sice ju naslo, instalacia zacala, ale skoncila chybou "failed to install driver" alebo take nieco...



druhy problem:
na tlaciarni je moznost "Scan to PC". funguje to tak, ze vyperiem z dostupnych pocitacov, zvolim rozlisenie skenovania a format (pdf, jpeg, bmp...) a obrazok sa ulozi rovno na cielovy pocitac.

Problemom je, ze medzi dostupnymi PC je iba notebook s win XP napojeny cez wifi a win7-pocitac napojeny cez kabel - druhe 2 notebooky (oba win7 x64) su pre tlaciaren neviditelne, aj ked som na nich nastavil moznosti zdielania, domacej skupiny apod. rovnako ako na tom desktope s win7... nejaky dovod preco su "neviditelne"? (firewall to nie je)

vdaka za rady - hlavne s tym prvym problemom - to druhe nie je az tak podstatne

Priloha - obrazok: http://img833.imageshack.us/img833/5122/beznzvuw.png
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Re: Sietova tlaciaren, problem s instalaciou

Príspevok od používateľa Lithil »

skús pozreť tuná http://www.labnol.org/software/share-pr ... ters/9530/ ,myslím že podľa toho postupu to rozchodíš....
LittleMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 810
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: NR - okolie, Brno

Re: Sietova tlaciaren, problem s instalaciou

Príspevok od používateľa LittleMan »

uz je to vyriesene - na tom notebooku bola z neznamych pricin vypnuta nejaka sluzba, ktora branila instalacii akejkolvek tlaciarne...

Návrat na "Hardware všeobecne"