Nikon D90

Všetko o digitálnych fotoaparátoch, fotkách, problémoch s nimi ...
Používateľov profilový obrázok
Filip_NR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 264
Dátum registrácie: Pi 31. Júl, 2009, 19:38
Bydlisko: NR

Re: Nikon D90

Príspevok od používateľa Filip_NR »

faaajn...sa uz neviem dockat :good:
Spoiler: ukázať
Mainframe:
MB: Asus Maximus III Formula CPU: Intel Core i7-860 Cooler: Noctua NH-D14 GPU: Sapphire HD5870 RAM: 2x2GB G.SKILL [TRIDENT] F3-12800CL8D-4GBTD + 2x2GB ADATA Vitesta DDR3 1600MHz CL9 System SSD: Intel 520 180GB 1st File storage HDD: Dell PERC H310 + 3x Seagate Barracuda 7200.14 3TB in RAID5 2nd File storage HDD: Seagate Barracuda 7200.12 500GB ODD: Samsung SH-S223C PSU: Enermax Modu82+ 525W Case: Lancool PC-K62 Monitor: Benq XL2420Z Keyboard: Dell RT7D50 Mouse: Logitech G502 Pad: Razer Vespula Headphones: Razer Kraken PRO System: Windows 10 Pro x64
Secondary:
Asus TP500LN
Accessories:
ext.storage: HDD 2,5" Hitachi 500GB + ext. box Arctic Cooling
Phone: Samsung Galaxy Note 3 Black 32GB Headphones: Koss Porta Pro/Jays-a-Jays One D-SLR: Nikon D5100 + setak 18-55 AF-S DX VR
Používateľov profilový obrázok
xvalky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 487
Dátum registrácie: Ne 06. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Snina

Re: Nikon D90

Príspevok od používateľa xvalky »

asi v tom máš už jasno, ale celkom dobrá stránka http://www.kenrockwell.com/nikon/index.htm
Spoiler: ukázať
desktop: MB: Gigabyte 965P-DS3, CPU: Core 2 Duo E6600@3.06GHz, RAM: 4x1GB Kingston HyperX 800 CL4, VGA: Sparkle Calibre 8800GTS 640MB + AC Accelero Xtreme 8800, HDD: Samsung SP 320GB F1, 2x Samsung SP 1TB F1, PSU: Seasonic M12 500W, LCD: Samsung 226BW 22" Wide, SH-S223Q LS, Esi Juli@, Logitech G5, Logitech G11, QcK mini steelpad, Antec P182, 2x Noctua NF-S12-800, Noctua NH-U12F, 3x Silentmaxx HD-Silencer rev.2
netebook: Asus Eee PC 1000H
lunchmeat
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ut 24. Nov, 2009, 12:16

Re: Nikon D90

Príspevok od používateľa lunchmeat »

xvalky napísal:asi v tom máš už jasno, ale celkom dobrá stránka http://www.kenrockwell.com/nikon/index.htm
muhahahaa..tak to urcite...Kena treba brat s velkou rezervou :hysterical:

inac nieco na prestudovanie mozno:
ephoto.sk - sekcia fotoskolka
fotoroman.cz - super stranka ale na preluskanie treba zapajat mozgove bunky ;)

a este by som odporucal podla tvojho budgetu(neviem aky mas) rozvrhnut si objektivy na zaciatok.
Mas tam spomenuty ten 18- 200.. co je pre zaciatocnika skvela volba
a ten 10- 24 by som ja vymenil za tokinu 11-16/2.8 je viacej svetelnejsia a lacnejsia.
pripadne ak to peniaze dovolia este nejake pevne ohnisko: 35/1.8, 50/1.8, alebo rovno vypustit 18-200, namiesto toho kupit 80-200/2.8 a potom nieco s mensim ohniskom aby si nemal rezervu..tamron 17-50/2.8 napriklad.
Naposledy upravil/-a lunchmeat v Ut 07. Sep, 2010, 19:32, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
xvalky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 487
Dátum registrácie: Ne 06. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Snina

Re: Nikon D90

Príspevok od používateľa xvalky »

lunchmeat napísal:muhahahaa..tak to urcite...Kena treba brat s velkou rezervou :hysterical:
ale prd, az s takou rezervou nie. nieje to jedina stranka a aspon ti naznaci ktorym smerom sa mas pozerat. snad si veci kupujeme podla svojho uvazenia.

dalsi majster sveta... :rolleyes:
Spoiler: ukázať
desktop: MB: Gigabyte 965P-DS3, CPU: Core 2 Duo E6600@3.06GHz, RAM: 4x1GB Kingston HyperX 800 CL4, VGA: Sparkle Calibre 8800GTS 640MB + AC Accelero Xtreme 8800, HDD: Samsung SP 320GB F1, 2x Samsung SP 1TB F1, PSU: Seasonic M12 500W, LCD: Samsung 226BW 22" Wide, SH-S223Q LS, Esi Juli@, Logitech G5, Logitech G11, QcK mini steelpad, Antec P182, 2x Noctua NF-S12-800, Noctua NH-U12F, 3x Silentmaxx HD-Silencer rev.2
netebook: Asus Eee PC 1000H
lunchmeat
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ut 24. Nov, 2009, 12:16

Re: Nikon D90

Príspevok od používateľa lunchmeat »

xvalky napísal:
lunchmeat napísal:muhahahaa..tak to urcite...Kena treba brat s velkou rezervou :hysterical:
ale prd, az s takou rezervou nie. nieje to jedina stranka a aspon ti naznaci ktorym smerom sa mas pozerat. snad si veci kupujeme podla svojho uvazenia.

dalsi majster sveta... :rolleyes:
sorry, hovor si co chces ale ak Kena niekto pouzije ako referenciu tak ocividne nema paru, nehovorim ze z jeho hlodov sa neda vytiahnut nieco pouzitelne, ale zaciatocnikovy skor len popletie hlavu.
Za vsetko hovori jeho oznacenie 'P' modu na fotaku ako mod Profesional :D...a takychto kiksov tam ma neurekom.
A pokial ta urazilo ze ja tvojho oblubenca neodporucam, tak sa ospravedlnujem, ale majstrom sveta ma za to nazyvat nemusis.
Používateľov profilový obrázok
xvalky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 487
Dátum registrácie: Ne 06. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Snina

Re: Nikon D90

Príspevok od používateľa xvalky »

neberiem ho ako svojho oblubenca a referenciu, a keby aj hej tak by ma to neurazilo, nejaky Ken mi je u p.... ale ako som spominal hore, aspon to moze niekam naviest a nieco ukazat. ja ked nieco hladam, tak cerpam z viacerych zdrojov a samozrejme nedam na slova jedneho Kena. ja sa aj tak snazim problematiku pochopit a potom sa sam rozhodnem co si kupim. nepotrebujem sa o niekoho opierat. nekupim si predsa fotak za 1000e len preto, ze nejaky "borec" pise aky spravil skvely kauf a v jeho ociach to je top. ale to je aj tak jedno...
Spoiler: ukázať
desktop: MB: Gigabyte 965P-DS3, CPU: Core 2 Duo E6600@3.06GHz, RAM: 4x1GB Kingston HyperX 800 CL4, VGA: Sparkle Calibre 8800GTS 640MB + AC Accelero Xtreme 8800, HDD: Samsung SP 320GB F1, 2x Samsung SP 1TB F1, PSU: Seasonic M12 500W, LCD: Samsung 226BW 22" Wide, SH-S223Q LS, Esi Juli@, Logitech G5, Logitech G11, QcK mini steelpad, Antec P182, 2x Noctua NF-S12-800, Noctua NH-U12F, 3x Silentmaxx HD-Silencer rev.2
netebook: Asus Eee PC 1000H
Používateľov profilový obrázok
pEpinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 850
Dátum registrácie: Po 19. Máj, 2008, 09:31
Bydlisko: BA/NR

Re: Nikon D90

Príspevok od používateľa pEpinko »

lunchmeat napísal:pripadne ak to peniaze dovolia este nejaky pevny zoom: 35/1.8, 50/1.8, ...
Pevny zoom ma teda na chvilu riadne poplietol :).

Inak Ken je mimo, ja uz na tu jeho pseudostranku ani nechodim. Vo vela veciach ma pravdu, ale jeho styl ktorym to podava je nemozny.
lunchmeat
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ut 24. Nov, 2009, 12:16

Re: Nikon D90

Príspevok od používateľa lunchmeat »

pEpinko napísal:
lunchmeat napísal:pripadne ak to peniaze dovolia este nejaky pevny zoom: 35/1.8, 50/1.8, ...
Pevny zoom ma teda na chvilu riadne poplietol :).

Inak Ken je mimo, ja uz na tu jeho pseudostranku ani nechodim. Vo vela veciach ma pravdu, ale jeho styl ktorym to podava je nemozny.

pardon, pisal som to z mobilu cez robotu, a nenapadlo ma spravne slovne spojenie(pletie sa mi anglictina so slovencinou)...:)...
opravujem na pevne ohnisko :OO=
hombre
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Pi 26. Sep, 2008, 08:37

Re: Nikon D90

Príspevok od používateľa hombre »

beton napísal:Zdarec, chcel by som sa opytat ake su skusenosti s tymto fotakom,ci sa mi oplati vziat tento alebo alebo chystany D3100 a ci su medzi nimi zasadnejsie rozdiely vo vybave fotaku (ako takeho)/kvalita/fukncie atd.?
Objektiv by bol AF-S DX NIKKOR 18-200mm f/3.5-5.6G IF-ED VR II a Nikon 10-24mm f/3.5-4.5G ED AF-S DX, je to na vystavy a sport/pohybujuce sa objekty (napr. ako auta).

THX za kazdy prispevok/pripomienku...
Z tychto dvoch urcite D90. Z druhej ruky kupis za 500-600 EUR (len telo). Hlavne vyhody su tie, ze ma v tele motor, cize mozes pouzit aj starsie skla ktore su bez motora. Nove skla sa ale uz nejaky cas vyrabaju len s motorom, presne tak jak to robi Canon uz roky. Dalsia vyhoda je to ze D90 dokaze odpalovat blesky na dialku bezdratovo. Ma vacsi a svelejsi hladacik.

Ak chces cakat na jeho nastupcu, tak ma to byt D7000. Predpokladana cena 1199 dolarov, len za telo.

Nikon D7000:

* 100% viewfinder
* Dual SD memory card slots
* Magnesium-alloy body
* 16.2MP CMOS sensor (DX)
* Expeed 2
* 1080 HD video @24p | 720 @30p (not sure about those)
* 20 min video recording (up from 5min on the D90)
* Save images from video (similar to the D3s)
* AF during video
* Stereo mic input for video
* 6 fps
* Virtual horizon (like the D300s)
* One touch video and/or live view (similar to the D3100)
* Improved ISO range: 100-25600
* 39 AF points
* Wireless flash
* Weather proof (like the D300s)
* New battery system
* Expected price: $1199 for body only
* Update: no swivel display

Inac pozor, cela rada Dxxxx ma byt bez motora. Cize sa da ocaavat ze motor nebude mat ani D7000 (sam som zvedavy).

Ak chces nieco lacnejsie tak sa skus pozriet na D5000. Je to taka okresana D90, kvalita fotiek je rovnaka, rovnaky snimaci senzor, rovnaky cip, rovnaky zaostrovaci system atd. Chybaju mu ale tie veci co som vymenoval vyssie ktore davaju D90 vyhodu (motor, externe odpalovanie bleskov, lepsi hladacik, ...). Nove telo sa da kupit za 440. Coskoro ma inac prist aj jeho nastupca, D5100.

Do D3000 alebo D3100 by som ale nesiel. Je to uplne zakladny model. Asi by som na tvojom mieste kupil z druhej ruky D90.
Používateľov profilový obrázok
pEpinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 850
Dátum registrácie: Po 19. Máj, 2008, 09:31
Bydlisko: BA/NR

Re: Nikon D90

Príspevok od používateľa pEpinko »

Len tak medzi recou, vy tym zarucenym "specifikaciam" aj verite? Nechcem byt zlym prorokom, ale urobit nastupcu D90 takeho ako sa povaluje na internete by znamenalo smrt D300(s). Ved okrem af pohonu by bola D300 vo vsetkom horsia (nanajvys rovnaka) a to mi neprijde ako ekonomicky vyhodny tah.
hombre
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Pi 26. Sep, 2008, 08:37

Re: Nikon D90

Príspevok od používateľa hombre »

pEpinko napísal:Len tak medzi recou, vy tym zarucenym "specifikaciam" aj verite? Nechcem byt zlym prorokom, ale urobit nastupcu D90 takeho ako sa povaluje na internete by znamenalo smrt D300(s). Ved okrem af pohonu by bola D300 vo vsetkom horsia (nanajvys rovnaka) a to mi neprijde ako ekonomicky vyhodny tah.
Uvidime coskoro, sam som zvedavy. Vacsina z tych predpokladanych specifikacii sa ale podla mna naplni.
lunchmeat
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ut 24. Nov, 2009, 12:16

Re: Nikon D90

Príspevok od používateľa lunchmeat »

hombre napísal:
pEpinko napísal:Len tak medzi recou, vy tym zarucenym "specifikaciam" aj verite? Nechcem byt zlym prorokom, ale urobit nastupcu D90 takeho ako sa povaluje na internete by znamenalo smrt D300(s). Ved okrem af pohonu by bola D300 vo vsetkom horsia (nanajvys rovnaka) a to mi neprijde ako ekonomicky vyhodny tah.
Uvidime coskoro, sam som zvedavy. Vacsina z tych predpokladanych specifikacii sa ale podla mna naplni.
No neviem, tiez ked to citam mi to pride ako nastupca D300/s, az na sekvencne snimanie a pocet AF bodov.
Podla mna nastupca D90 nebude mat magneziove telo a zaujimalo by ma,co znamena wireless flash :D

/ a pokial nikon upustil od AF motora v tele tak ma hlboko sklamal...
hombre
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Pi 26. Sep, 2008, 08:37

Re: Nikon D90

Príspevok od používateľa hombre »

wireless flash je ze dokaze bezdratovo odpalovat externe blesky

Obrázok

cela rada Dxxxx ma byt bez motora, nove objektivy sa uz robia len s motorom, tak to ma aj canon

ved uvidime, mozno do D7000 este motor daju
lunchmeat
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ut 24. Nov, 2009, 12:16

Re: Nikon D90

Príspevok od používateľa lunchmeat »

hombre napísal:wireless flash je ze dokaze bezdratovo odpalovat externe blesky

Obrázok

cela rada Dxxxx ma byt bez motora, nove objektivy sa uz robia len s motorom, tak to ma aj canon

ved uvidime, mozno do D7000 este motor daju

uprimne, podla mna to bude myslene ako CSL riadenie bleskov (cez zablesky buid in blesku ako na ostatnych nikonoch).
Tento buid-in wirelles radio triger si dal pred nedavnom patentovat Canon, a caka sa ze mozno bude zabudovany v novej 1D.

/koniec koncov, vsetko su to len dohady a Photokina sa bliiizi :), takze uvidime co na nas vytiahnu.
hombre
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Pi 26. Sep, 2008, 08:37

Re: Nikon D90

Príspevok od používateľa hombre »

lunchmeat napísal:
hombre napísal:wireless flash je ze dokaze bezdratovo odpalovat externe blesky

Obrázok

cela rada Dxxxx ma byt bez motora, nove objektivy sa uz robia len s motorom, tak to ma aj canon

ved uvidime, mozno do D7000 este motor daju

uprimne, podla mna to bude myslene ako CSL riadenie bleskov (cez zablesky buid in blesku ako na ostatnych nikonoch).
Tento buid-in wirelles radio triger si dal pred nedavnom patentovat Canon, a caka sa ze mozno bude zabudovany v novej 1D.

/koniec koncov, vsetko su to len dohady a Photokina sa bliiizi :), takze uvidime co na nas vytiahnu.
Hej je to asi csl. Obrazok bol len na ilustraciu, ze proste na dialku odpali externy blesk :) Ale kto vie :)

Návrat na "Digitálna Fotografia"