Odstiepeny kusok z jadra procesora

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
marcello_trnava
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: So 20. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Odstiepeny kusok z jadra procesora

Príspevok od používateľa marcello_trnava »

Zdravim ludia. dostal sa mi do ruk stary duron 700mhz.Maly obdlznicek na ktory sa nanasa pasta(neviem ako sa to odborne vola, ale snad viete co myslim) ma na jednej svojej hrane asi 1-2mm hrubke a asi 5mm dlzke odstiepene. ma to vplyv na funkcnost? pretoze ten procesor nemozem rozbehat. vsetko pozapajam jak mam spustim pc (najprv sustavne pipanie a na druhykrat vobec nepipa, ziadny vystupny signal do monitora). snazim sa ho rozbehat na doske Matsonic 8147C. Samozrejme dosku mam dobre nastavenu vsetko spravne pozapajane. Takze okruh problemu sa mi zuzil bud na dosku alebo asi skor procesor. Predpokladajme ze procesor je vadny, malo by sa mi na monitore objavit nieco typu cpu error? alebo ked je vadny procesor tak nebude ziadny signal? Co si o tom myslite? Vopred dakujem za vsetky rady k problemu.
Pentium D820, Asus P5QL-E, 2x1GB DDR2 ADATA 800MHz, GF Asus 8600GT, DVDRW Samsung 203D Sata, HDD 160GB Maxtor Sata, HDD 500GB Samsung Sata, Creative P380 2.1, LCD 19´´Samsung 940N
Používateľov profilový obrázok
Comby
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Ut 01. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Kramáre

Príspevok od používateľa Comby »

Moze byt vada v tom procesore, aj ked podla viacerych skusenosti zavisi od velkosti odstiepenia jadra. To znamena, ze viacerym ludom siel procesor aj po malinkom odstiepeni.
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa FEAR »

Jasne ze je to procesor :roll:
Používateľov profilový obrázok
bad_messiah
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 295
Dátum registrácie: So 03. Júl, 2004, 14:00
Bydlisko: PezinoK

Príspevok od používateľa bad_messiah »

no ked je procesor dead tak to robi nasledovne : nic
nepipa a nejde ziadny signal do monitora....
ta doska ti prestym sla? bo to moze byt nou (mala pravdepodobnost,, ale moze byt),, Matsonic moc nemusim,, ak mozes tak vyskusaj procak este na inom boarde a budes si isty ze je to procak :wink:

btw- ja som mal na Durexi z jadrom Spitfire (aspon myslim ze sa to tak pise) mal odstiepeny roh vo velkosti 3mm a isiel,, ale Durexi s jadrom Morgan boli na to haklivejsie
RETRO POPIS : dlhšie som tu nebol :)
CPU: AMD Athlon X2 4000+ EE @ 3.11Ghz 1.38V,, AC Freezer 64 Pro,, RAM: 4GB 444Mhz/ 888 /2x Corsair 2GB/ ,, MB ASUS M2N E nForce 570 Ultra,, VGA: N9600GT 512 DDRIII ,, HDD:RAID 2xWD Raptor 150GB Raid 0,, DVD-RW LG/Teac... LCD: 2xLG 22"
Používateľov profilový obrázok
deer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa deer »

mam duron 850 a jadro poodstiepane DOOKOLA 2mm a z jedneho rohu asi 3mm a bezi v pohode.. je to samozrejme otazka stastia.
skus pozriet ci nie je poskodeny kondenzator, resp seria rezistorov vedla jadra, niekedy sa pri nasadzovani chladica poskodia prave tieto suciastky.kondenzator nie je kriticky, ja som ho nechtiac odlomil a cpu ide dalej, dolezite su rezistory.(ja nemam ani tie, nahradil som ich vodivym lakom - samozrejme nie vsetky ) :lol:
a hlavne vycistit od pasty - strieborna je vodiva...
good luck..

P.S.: suhlas s NightmarE ---- ked odpalis CPU vobec comp nezapnes
MB Asus A8V,CPUAthlon 64 3000+, RAM DDR 2GB, HDD WD 320GB/7200rpm., VGA GF6600, ATX 350W
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa jaffar »

deer napísal:mam duron 850 a jadro poodstiepane DOOKOLA 2mm a z jedneho rohu asi 3mm a bezi v pohode.. je to samozrejme otazka stastia.
skus pozriet ci nie je poskodeny kondenzator, resp seria rezistorov vedla jadra, niekedy sa pri nasadzovani chladica poskodia prave tieto suciastky.kondenzator nie je kriticky, ja som ho nechtiac odlomil a cpu ide dalej, dolezite su rezistory.(ja nemam ani tie, nahradil som ich vodivym lakom - samozrejme nie vsetky ) :lol:
a hlavne vycistit od pasty - strieborna je vodiva...
good luck..

P.S.: suhlas s NightmarE ---- ked odpalis CPU vobec comp nezapnes
[ot]nemas fotku toho durexa? :D [/ot]
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3317
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Ja som mal na odskusanie najprv Duron 1GHz a potom XP 1600+. Obidva mali tiez odstiepnute jadro a tiez nesli. Doska sa rozbehla a zapipala (na Durone) alebo sa rozbehla, zapipala a hned sa vypla.
Ja som sa este nestretol s procakom, ktory mal odstiepnute jadro a isiel.
Urcite to bude v tom procesore.
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

jas om dlhsie vlastnil XP 1800+ s default Vcore 1,5V a mal odstiepene zjadra po rozkoch a siel v pohode na 2225MHz, stalo sa mi to ked som na neho nasadzoval zalman 7000B Cu. Kamos mal tak dobitu mobilnu XP2600+ ze som mu povedal ze ten procak nepojde ani za Boha. Lebo mu ho zle detekovala Abitka a hadzala mu stale fsb na 100MHz, si myslel ze je to tym ze je poskodeny ale po zmenen biosu siel a ide doteraz. skoda ze nemam uz tie fotky, by ste neverili ani vy. :8O:
dell noťas
Používateľov profilový obrázok
deer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa deer »

Nemam fotak ale ked sa k nejakemu dostanem urcite to sem niekde hodim :RLOL:
MB Asus A8V,CPUAthlon 64 3000+, RAM DDR 2GB, HDD WD 320GB/7200rpm., VGA GF6600, ATX 350W
Používateľov profilový obrázok
marcello_trnava
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: So 20. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa marcello_trnava »

takze skusal som ho este rozbehat v druhej doske u kamarata, nesiel. nech mu je zem lahka :bye2:
Pentium D820, Asus P5QL-E, 2x1GB DDR2 ADATA 800MHz, GF Asus 8600GT, DVDRW Samsung 203D Sata, HDD 160GB Maxtor Sata, HDD 500GB Samsung Sata, Creative P380 2.1, LCD 19´´Samsung 940N
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa FEAR »

marcello_trnava napísal:takze skusal som ho este rozbehat v druhej doske u kamarata, nesiel. nech mu je zem lahka :bye2:
to skor nech doticnemu boh odpusti za to co mu spravil :lol:

Návrat na "Hardware všeobecne"