chyba pri bootovani

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
respy5
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: So 25. Okt, 2008, 22:54

chyba pri bootovani

Príspevok od používateľa respy5 »

Pri bootovani windowsu po skonceni modrej obrazovky kde sa nacitavaju subory vid
Obrázok
sa to zasekne pri blikani kurzoru na ciernej obrazovke
Obrázok
toto by malo pokracovat
Obrázok
Chcem to preinstalovat , prezote pri spustani winu mi nabehne chyba
Aplikace nebo knihovna DLL C:\WINDOWS\system32\LSARV.dll neni platnou bitovou kopii systemu windows
po ktorej mi nabehne cierna obrazovka a nemozem nic robit
Naposledy upravil/-a respy5 v Ut 25. Jan, 2011, 22:15, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8610
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: chyba pri bootovani

Príspevok od používateľa shiro »

a co takto najprv si zistiti preco to chce to DLL? do msconfigu si pozeral, co sa ti po starte spusta?
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
respy5
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: So 25. Okt, 2008, 22:54

Re: chyba pri bootovani

Príspevok od používateľa respy5 »

refresh
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: chyba pri bootovani

Príspevok od používateľa _Mato_ »

respy5 napísal:Chcem to preinstalovat , prezote pri spustani winu mi nabehne chyba
Aplikace nebo knihovna DLL C:\WINDOWS\system32\LSARV.dll neni platnou bitovou kopii systemu windows

Kód: Vybrať všetko

To get rid of this error message, insert your XP CD and boot from it. At the first menu press R to enter the recovery console and once at the command prompt type the following:

CD C:\WINDOWS\SYSTEM32

EXPAND E:\I386\LSASRV.DL_

When asked if you wish to overwite, say yes. Now type EXIT to reboot the machine and windows should start-up just fine.
Používateľov profilový obrázok
benq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: St 16. Jún, 2010, 23:13

Re: chyba pri bootovani

Príspevok od používateľa benq »

_Mato_ napísal:
respy5 napísal:Chcem to preinstalovat , prezote pri spustani winu mi nabehne chyba
Aplikace nebo knihovna DLL C:\WINDOWS\system32\LSARV.dll neni platnou bitovou kopii systemu windows

Kód: Vybrať všetko

To get rid of this error message, insert your XP CD and boot from it. At the first menu press R to enter the recovery console and once at the command prompt type the following:

CD C:\WINDOWS\SYSTEM32

EXPAND E:\I386\LSASRV.DL_

When asked if you wish to overwite, say yes. Now type EXIT to reboot the machine and windows should start-up just fine.

lenze on ma problem ze jemu po nabooteni z win CD zahunguje na ciernej obrazovke a k ponuke R sa ani nedostne...

takato vec sa stala aj mne ale to som mal poskriabane CD ked som skusil ine tak to islo... takze skus si zohnat ine CD ci ti pojde a ak ano tak vyskusaj tu radu od Mata...

naco to dll vlastne sluzi, tu mas odpoved:
lsasrv.dll is an important security DLL which decrypts all local password hashing schemes on the computer.

tu mas aj nejaku linku s otestovanim a radami co ak mas problemy tak mrkni
http://dll.downloadatoz.com/lsasrv.dll-file.html

:dance:
Desktop
Spoiler: ukázať
Phenom II x4 955 + mugen 2, Msi 5770 Hawk, 4GB DDR3, antec three hundred,MSI 870A-G54, seasonic SS-500ET 80+ Bronze, LED LCD 24"
Server
Spoiler: ukázať
Phenom II x4 840, 12GB DDR3, Gigabyte 880GM-UD2H, Enermax Pro82+ II, CoolerMaster Elite 370
respy5
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: So 25. Okt, 2008, 22:54

Re: chyba pri bootovani

Príspevok od používateľa respy5 »

refresh
nejake zrozumitelne vyriesenie... ja sa velmi do toho nerozumiem
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8610
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: chyba pri bootovani

Príspevok od používateľa shiro »

namiesto blbeho refreshovania by si sa to mal konecne pokusit vyriesit, rady si dostal, a pokial mas problem iba s tymto, tak to vobec neni na reinstall windowsu.

Ze sa do toho nerozumies je fuk, zariad si to tak, aby si si to vyriesil. Pouzi hlavu a rychlo prides na to, ze pokial to ty nevies, tak to asi das do servisu, alebo si k tomu zavolas skuseneho znameho....rozmyslaj boze.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
respy5
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: So 25. Okt, 2008, 22:54

Re: chyba pri bootovani

Príspevok od používateľa respy5 »

shiro --> od teba som dostal radu, ze si mam zistit naco je ten dll cez msconfig, ale ako sa mam dostat do msconfigu ked mi po nahlaseni tej chyby nabehne cierna obrazovka a nemozem nic robit
dalsiu radu som dostal od Mata, ktora tiez stoji za prd kedze ako vidis pri bootovani sa mi to zasekne a k oprave sa ani nedostanem...
benq mi poradil, ze mam zistit ci nemam chybu v CD, ale na druhom kompe mi slape normalne
a nebudem davat stary pocitac, ktory chcem predat za lacno do servisu
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8610
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: chyba pri bootovani

Príspevok od používateľa shiro »

o jedinej ciernej obrazovke pises, ked sa snazis instalovat z cd windows. skade si mame vycucat kolko mas ciernych obrazoviek?

skus to spustit v nudzovom rezime a tam pouzit msconfig, musis sa skratka dostat na plochu.
AK by to fakt bolo tak rozbite ze ten windows je dead, tak na to hod standartny balik testov...test hdd softom od jeho vyrobcu, test RAMky cez goldmemory alebo memtest (najdes napr. na hirens boot cd, rovnako aj testovace hdd)...uvidime co to ukaze.

Pred zacatim instalacie skus este resetnut bios na default.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
respy5
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: So 25. Okt, 2008, 22:54

Re: chyba pri bootovani

Príspevok od používateľa respy5 »

nudzovy rezim hlasi tu istu chybu
Používateľov profilový obrázok
Assassin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2365
Dátum registrácie: St 08. Okt, 2008, 15:32
Bydlisko: Blawa-okolie

Re: chyba pri bootovani

Príspevok od používateľa Assassin »

format + nova instalacia to vyriesi, a nezabudni napisat refresh :cool:
Mobo: Gigabyte P55A UD3,CPU: Intel Core i5 750(3.6GHz)+AC Freezer 13,GPU: MSI GTX560Ti HAWK (950/1900/2100 MHz@1025mV),RAM: 8GB Zeppelin CL9 DDR3 1440MHz,SSD: Crucial C300 64GB, HDD: Samsung 1TB SATA2,PSU: Gigabyte ODIN 550W,LCD: iiyama X2377HDS ,CASE: Fractal Design R3 + 4x120mm + 1x140mm Fractal Silent FAN,HeadSet: Teac HP-11 5.1 headset,KeyBoard: Sidewinder X6, Mouse: Sidewinder system: Win 7 Ultimate (64-bit)

Návrat na "Operačné Systémy"