Speeze soundpad

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
misko903
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 69
Dátum registrácie: Po 26. Sep, 2005, 20:00

Speeze soundpad

Príspevok od používateľa misko903 »

caute,

planujem si zakupit seeze soundpad (tlmiace peny ciernej farby) do debnicky, bo mi strasne huci. mate s tym niekto skusenosti? cital som o tom na forach, ze sa zvysi teplota az o 8 stupnov. to je dost. takze tam treba vetrak -to je dalsi hluk. nie je to vlastne to iste? akurat ze si este zvysim spotrebu :(

2) poznate nejaky iny program na regulaciu otacok ventilatorov ako je speedfan? s mojou doskou nefrci...
podpis zmazaný administrátorom
Používateľov profilový obrázok
nudi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 135
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa nudi »

nemam sice penu ani ziaden koberec, ale v tom zviseni teploty mas pravdu. vetraky samo ze treba ale tiche na nizkych otackach td. najlepsie 12-stky a s nejakou antivibracnou podlozkou. najprv treba znizit hlucnost na minimum pri zachovani dobreho vetrania a potom ak clovek chce tak penu (taka ceresnicka nazaver). sama ti vsak proti hlucnym vetrakom (ktore drncia s celou skrinou) nepomoze. Ona ma v podstate znizit pocutelnost seekov disku a ozvenu ktoru to robi v bedni plus ozvenu vetrakov vnutri.
Q9400 1,8@3,4 ,Gigabyte EP45-UD3RL, Adata 2x2G 800MHz, MSI 260GX Twinfroze, Samsung F1 320GB, Samsung F1 1TB, LG DVD 4126, ArticCooling 550, Samsung 2243BW
Používateľov profilový obrázok
misko903
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 69
Dátum registrácie: Po 26. Sep, 2005, 20:00

troska viac otazok

Príspevok od používateľa misko903 »

dik za radu.
vyskusam kupit pokusny chladic, kupim dake podlozky pod vetraky a potom uvidim ;)

ale najviac vrci asi grafika + vetrak na chipsete. to je hotova pila. najradsej by som ho odpojil. mozem? speedfan ukazuje 6400 otacok. ved to ani flexa nema! funkcia cool and quiet mi funguje iba na vetrak na procaku, na ine nie :( je to mozne?

a navyse sa cezen nedaju regulovat. a zda sa mi ze je to cele vyrobene s ocele, co uz je podla mna vrchol, aby chladic bol z ocele? dal by sa tam hodit potenciometer?

ked si kupim tie potenciometre, treba nieco rezat, abo je to bez ujmy - vetrak pripojim cez potenc.?

zdroj mam taky obycajny, uz som ho rozoberal. vetrak je len na 2 kabliky, xel by som ho dat bud do dosky, abo na potenciometer. da sa to?

dakujem za kazdu odpoved :roll:
podpis zmazaný administrátorom
Používateľov profilový obrázok
deer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa deer »

kazdy vetron mozes zapojit cez potenciometer, ktory zaradis do jeho jednej vetvy (kladnej). potrebne je kupit dostatocne vykonny potenciometer.
z dlhodobeho hladiska je lepsie zapojit potenciometer, nastavit pozadovane otacky, zmerat hodnotu potaku a zamenit ho za rezistor s rovnakou hodnotou, nakolko ma lepsiu stabilitu.
potenciometru vo vykonovej vetve nikdy nedoveruj
MB Asus A8V,CPUAthlon 64 3000+, RAM DDR 2GB, HDD WD 320GB/7200rpm., VGA GF6600, ATX 350W
Používateľov profilový obrázok
nudi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 135
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa nudi »

trosku ale davaj bach hlavne s tym vetrakom od zdroja lebo ak ho znizis na 5V a on sa bude sice tichsie ale aj pomalsie tocit, ci ti potom uchladi ten zdroj. neze ti zhory po dvoch hodinach zataze bo sa prehraje a sunda ti pol kompu. Vsetko pekne pomaly a s rozvahou, kontrolovat teploty popripade aj rukou ci nieje daco sialene teple. a tych 6400 otacok ti robi vrtulka na chipsete? tak to je masaker. ci ho mozes odpojit to ti neprezradim asi by ti trebalo lepsi pasiv a dako ho predsa len ofukovat skus pohladat co s nim robili ostatny.
Q9400 1,8@3,4 ,Gigabyte EP45-UD3RL, Adata 2x2G 800MHz, MSI 260GX Twinfroze, Samsung F1 320GB, Samsung F1 1TB, LG DVD 4126, ArticCooling 550, Samsung 2243BW
Používateľov profilový obrázok
_skrat_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: St 08. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa _skrat_ »

sice plati, ze na najtichsie chladenie treba odstranit co najvacsie mnozstvo vetrakov, no niekedy to nejde. napr ja som taky nejaky neznackovy zdroj upravil, ze namiesto jedneho fanu na vyfuku na 12V som ho napojil na 5V a aj na fukanie do zdroja som pridal jeden na 5V... je to omnoho tichsie a prietok vzduchu to ma porovnatelny.
Obrázok
P4 2.8 Prsctt*GA-8IK1100*80GB SATA*1,5 GB*SAMSUNG 616E*LG 4160B*Chill 400P2*Leadtek TV2000XP Expert*R9200SE*SB Audigy 2
Používateľov profilový obrázok
misko903
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 69
Dátum registrácie: Po 26. Sep, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa misko903 »

:8O: diky za rady,
s tym zdrojom je to az take vazne? tak to bacha! rozmyslam najprv vystrihnut mriezku na vetraku na zdroji, ako som to videl niekde tu na fore.

tie otacky vyhadzuje aj aibooster (original asus program k doske). s tym potenciometrom je to dobry napad, ale asi to xe viac casu, musim spravit aspon daco z diplomky ;)

ked vypojim vetrak zo zdroja, treba tam na miesto neho dat nejaky odpor? abo len zrazit voltaz odporom a nexat zapojene tak ako bolo?
podpis zmazaný administrátorom
Používateľov profilový obrázok
_skrat_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: St 08. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa _skrat_ »

no tu mriezku treba vystrihnut, hlavne pri 12V to pocut...so zdrojom treba opatrne, lebo ked ten odide, moze odist aj nieco ine...ja som namiesto toho ventilatora nezapajal nic
P4 2.8 Prsctt*GA-8IK1100*80GB SATA*1,5 GB*SAMSUNG 616E*LG 4160B*Chill 400P2*Leadtek TV2000XP Expert*R9200SE*SB Audigy 2
Používateľov profilový obrázok
nudi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 135
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa nudi »

mno ked chces tych 5V tak ti to staci tahat s molexu tam je 12V vetva a 5V vetva() v poradi : zlta a cierna (12V) : cierna a cervena(5V). ja som chuciaci stary zdroj upravil iba vymenenim vetrakov za AC s termoregulaciou a rozdiel bolo hned pocut teda nepocut :lol: ked sa zdroj zahrial, otacky sa zvysili a naopak a staci ho dat na stare kabliky. hlavne dako pories ten chipset bo to mas fakt cirkularku.
Q9400 1,8@3,4 ,Gigabyte EP45-UD3RL, Adata 2x2G 800MHz, MSI 260GX Twinfroze, Samsung F1 320GB, Samsung F1 1TB, LG DVD 4126, ArticCooling 550, Samsung 2243BW
Používateľov profilový obrázok
misko903
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 69
Dátum registrácie: Po 26. Sep, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa misko903 »

vdaka, som to odfotil tyx 6490 otacok v tom ai boosteri, ale na toto forum sa neda dat obrazok (len odkaz)

nevedeli by ste poradit presny typ potenciometra? nie som elektrikar, nieco spajkovat ale zvladam ;)

ten vetrak je ale zapajkovany natvrdo v zdroji. ten termoregulator asi treba tiez trafit typ...

cim viac sa v tom vrtam, tym viac zistujem ze za poslednyx par rokov pocitac nie je iba surove skladanie suciastok... veeela sa toho zmenilo oproti tomu ked som si kupoval prvy pc. este ze existuju taketo fora ;) mimoxodom, tento pc som si poskladal aj na zaklade diskusii na tomto fore... som velmi spokojny. a co sa s tym da este povyvadzat!

no super!
podpis zmazaný administrátorom
Používateľov profilový obrázok
_skrat_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: St 08. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa _skrat_ »

ten povodny vetrak proste nahradis novym s termoregulatorom, ktory je uz sucastou ventilatora, cize nemusis nic vymyslat, vetrak vyzera tak isto ako ten povodny, len sa sam reguluje podla teploty. jednoducha vymena - odpajkujes povodne 2 kabliky stareho ventilatora z plosaku co je v zdroji a pripajkujes cerveny a cierny kablik noveho ventilatora s termoregulaciou.
P4 2.8 Prsctt*GA-8IK1100*80GB SATA*1,5 GB*SAMSUNG 616E*LG 4160B*Chill 400P2*Leadtek TV2000XP Expert*R9200SE*SB Audigy 2
Používateľov profilový obrázok
misko903
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 69
Dátum registrácie: Po 26. Sep, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa misko903 »

jasne, dik,

pojdem to hned kupit, dufam ze vela nestoji. dostat to asi v PC predajniach, abo aj inde?

a tyx 6400 otacok asi cez potenciometer, sak? pozeram ze setky vetraky mi idu na 12V. aky treba potenc.? povedia mi to v elektronike, abo si kupim radsej ten panel?

a este jedna otazka, prepacte neznalcovi. byva na grafike, abo chipsete pasta?
podpis zmazaný administrátorom

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"