reverzacia motora

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

reverzacia motora

Príspevok od používateľa Patko19 »

aj ked som elektrikar, tak si zaboha neviem spomenut na reverzaciu motora (spatny chod).
podarilo sa mi uchmatnut z pokazeneho DVD slim mechaniku ktoru som vypitval a ostali sane, motorcek a tie prevody okolo toho.
uz dlhsiu dobu sa chystam na upravu case a napadlo ma ze tam mozem mat display z PS one. to ma skoro kazdy ale mna napadlo ze by sa dal vysuvat so skatule. :P takze elektrikary na skole cucajte do zositov a scanujte.
pan google o nejakej reverzacii asi ani nepocul, alebo ja sa ho neviem dobre spytat. :red:
Používateľov profilový obrázok
_skrat_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: St 08. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa _skrat_ »

myslis tym ovladane motorceka v oboch smeroch? ...to sa asi riesi cez nejaky klopny obvod, nie? lebo nejakym packovym prepinacom by to bola riadna haluz...
P4 2.8 Prsctt*GA-8IK1100*80GB SATA*1,5 GB*SAMSUNG 616E*LG 4160B*Chill 400P2*Leadtek TV2000XP Expert*R9200SE*SB Audigy 2
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

no ide to uplne normalne, ked das opacnu polaritu napatia tak sa ti bude tocit opacne, proste nei co riesit.
dell noťas
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

Príspevok od používateľa Patko19 »

chcem to riesit tak ze stlacim (nie podrzim) jedno tlacitko a sane sa vysunu. potom stlacim (nie podrzim) to iste tlacitko a sane sa zasunu.
ono sa to na sustave 220V roby cez 2 stykace, ale pri mojom pripade budu postacovat aj 2 relatka, ktore sa pri vhodnom zapojeni budu chovat ako stykac. vsetko je uz vymyslene, len schema chyba. pri zopnuti jedneho rele sa aj rozsvieti UV dioda (schovana vnutry), ktora pekne osvieti plastovy kryt relatka.
DIODA:http://sos.sk/index_sk.php?str=371&artnum=K001179
ObrázokObrázok

vela editov. nasiel som nejake chyby :D
Používateľov profilový obrázok
_skrat_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: St 08. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa _skrat_ »

aha, tak to relatko bude sluzit cisto iba na zasuvani sani po jednom stlaceni gombika? ako si vyriesil otacanie polarity a vypnutie motorceka v max/min polohach sani?
P4 2.8 Prsctt*GA-8IK1100*80GB SATA*1,5 GB*SAMSUNG 616E*LG 4160B*Chill 400P2*Leadtek TV2000XP Expert*R9200SE*SB Audigy 2
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

Príspevok od používateľa Patko19 »

ono to ma koncaky. a na zasuvanie je tam to druhe relatko, ale stale schema neni :(
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

Imho, ked si vsimnes, tak tie "sane" v mechanike netvori iba mechanicka cast, ale aj, indikacna cast, ta tvori spinac, ktory detekuje, ze sane su zasunute, aby sa motorcek vypol,
a najskor tam bude este jeden, ktory indikuje, ze su otvorene, to si musis najprv vyriiesit, schema potom nebude problem. . .
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

Príspevok od používateľa Patko19 »

aby sme boli v obraze. je tam jedine henten koncak ktory sa polohuje pri otvarani mechaniky. takze nevidim problem. Matl0_w1C poprosim schemu
ObrázokObrázok

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"