Chyba GPU uz druhej

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Molky
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: St 21. Okt, 2009, 11:28
Bydlisko: Dlhé Diely, Bratislava

Chyba GPU uz druhej

Príspevok od používateľa Molky »

Caute,

Na zaciatok konfiguracia PC ktory sa bude riesit:

Motherboard: ASUS Rampage Formula
CPU: Intel Core2duo E8500
RAM: 2GB DDR2 Kingston HyperX
GPU: Radeon HD3870 x2 a teraz NVIDIA 9600GT
PSU: Seasonic S12II-500 bol Fortron Black Power 550W
HDD: Western Digital Caviar Green 160GB

Vsetko bolo kupovane z internetovych bazarov.
A teraz problem.

Pocitac bol mesiac napajany Fortronom. Vsetko fungovalo ako malo. Vymenil som fortron za Seasonic a dva tyzdne plus minus :) nato sa Radeon poskodil. Fungovalo vsetko ako malo, nieco som instaloval restartol som pc a zacalo vykreslovat biele ciary cez monitor. Musim dodat, ze to nachvilocku zmizlo ale hned naskocilo. Pre test som to skusil na druhom pocitaci s doskou MSI 790FX GD70, tam to robilo to iste. Vtedy som to este hodil na Grafku, tak som zohnal NVIDIU(mala zaruku). Karta fungovala v pohoda dva mesiace. Hrali sa na nej hry, pracovalo. Po dvoch mesiacoh opat to iste. Vypol som PC siel sa osviezit na pivko :-) a na hned ako sa na druhy den dalo som pocitac zapol a znovu sa tam objavili biele ciary. Ja to zvalujem na zdroj i ked to moze robit vraj aj doska. Preto by som chcel vediet ci nahodou nemate skusenosti s podobnym problemom.
Co by mohlo sposobovat taketo chyby.

Diky moc
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8682
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Chyba GPU uz druhej

Príspevok od používateľa shiro »

skorej doska, ale pri bazarovych veciach si nemozes byt nikdy isty. preto nikdy nekupujem z bazaru, pretoze niesi tak bohaty aby si mohlo kupovat lacne veci...a teraz to vidis...
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Molky
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: St 21. Okt, 2009, 11:28
Bydlisko: Dlhé Diely, Bratislava

Re: Chyba GPU uz druhej

Príspevok od používateľa Molky »

Hej to mas pravdu :D,

No zasa v podsate sa to stalo az po vymene zdroj, ktory bol testovany a mal by byt funkcny. Lenze teraz o nom pochybujem.

Návrat na "Grafické karty"