Problem s XP pre expertov

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
benq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: St 16. Jún, 2010, 23:13

Problem s XP pre expertov

Príspevok od používateľa benq »

Ahojte,
ako kazdy vie tak defaultne je Win XP nastaveny v sieti vo WORKGROUPe. Kedze som chcel mat moznosti menenia NTFS permissions - security tab na menenie opravneni vstupu do zlozky tak som si na druhy comp spravil clenom domeny. Pomenil som si permissny ako som chcel a potom som komp spravil znovu clenom WORKGROUPY. Samozrejme NTFS permissny zostali take ako som si upravil, takze ciel splneny... problem nastal s tym ze ja blazon som si upravil NTFS permissny pre cele C: a ocividne som v nejakom deliriu musel zmazat systemove permissny alebo neviem co... comp sa mi sice nabootuje ale mnohe servicy sa mi nezapnu a jedna z nich su aj sietove sluzby cize s compom sa nikam nepripojim a tym padom ho nemozem spravit znovu clenom domeny pretoze sa nedokaze autentifikovat u domenoveho radica a tym padom nemozem zmenit permissny... samozrejme nefunguje mi ani "system restore"... nemate nejaky napad ako to napravit? stalo sa to uz niekomu? :D asi som musel vela pit ked som to robil...
Desktop
Spoiler: ukázať
Phenom II x4 955 + mugen 2, Msi 5770 Hawk, 4GB DDR3, antec three hundred,MSI 870A-G54, seasonic SS-500ET 80+ Bronze, LED LCD 24"
Server
Spoiler: ukázať
Phenom II x4 840, 12GB DDR3, Gigabyte 880GM-UD2H, Enermax Pro82+ II, CoolerMaster Elite 370
Používateľov profilový obrázok
benq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: St 16. Jún, 2010, 23:13

Re: Problem s XP pre expertov

Príspevok od používateľa benq »

takze som nasiel na nete riesenenie ako aj vo Workgroupe nastavovat permissny, ak by niekto chcel vediet tak

1. Kliknite na tlačidlo Štart a potom na položku Tento počítač.
2. V ponuke Nástroje kliknite na položku Možnosti priečinka.
3. Kliknite na kartu Zobrazenie.
4. V časti Rozšírené nastavenia zrušte začiarknutie políčka Použiť jednoduché zdieľanie súborov (odporúča sa).
5. Kliknite na tlačidlo OK.

moj problem bol ze som zrusil permisny pre groupu power users, som nevedel ze to je prave pre aplikacie a servicy, som myslel ze tam stacia premissny pre "system" ...

tak dufam ze tento prispevok pomoze aj niekomu dalsiemu :D

PS: na niektore foldre som musel dat aj permission for everyone, napriklad aby isla aj servica "client DNS" a ine kedze su to sietove prvky a musi mat povolenie aspon read aby mohol komunikovat s ostatnymi kompami, ak sa mylim tak ma prosim opravte...

:cool:
Desktop
Spoiler: ukázať
Phenom II x4 955 + mugen 2, Msi 5770 Hawk, 4GB DDR3, antec three hundred,MSI 870A-G54, seasonic SS-500ET 80+ Bronze, LED LCD 24"
Server
Spoiler: ukázať
Phenom II x4 840, 12GB DDR3, Gigabyte 880GM-UD2H, Enermax Pro82+ II, CoolerMaster Elite 370
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Problem s XP pre expertov

Príspevok od používateľa matopd »

By som strasne chcel vediet, ci to pomohlo (:

Ja by som asi skusil vytvorit noveho admina, co by sa asi stalo, inak som sa s tymto este nestretol. Velmi zaujimave...

Návrat na "Operačné Systémy"