Prosim pomoc - asi nieco s IRQ adresami

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
Kozacell
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Po 31. Dec, 2007, 08:00

Prosim pomoc - asi nieco s IRQ adresami

Príspevok od používateľa Kozacell »

10-15x za den mi pocitac spadne do bluescreenu s hlaskou irq_not_less_or_equal (niekedy aj s inou hlaskou... resp. niekedy sa mi aj restartne) skusal som uz vsetko mozne - reinstalovat drivre, novy windows - nepomohlo stale neviem v com je problem, kamarat mi vravel ze by som mohol mat problem s irq adresami.

Na nete som sa docital ze 2 PCI karty nemozu mat tu istu irq adresu a zistoval som si o tom nejake
informacie, ale vobec som to nepochopil, preto som sa rozhodol postnut to sem.
Prosim pomozte mi nikdy som takyto problem neriesil a fakt si musim ten komp dat doporiadku nemozem
si dovolit kupit novy.

Moj kompovy skill je na tom asi tak ze komp rozmontujem a zmontujem, nainstalujem novy windows pripadne zmenim daco v biose,ale to je asi tak vsetko :)

moj komp - mobo: Asus A7N8X-X, Athlon 2400+ (2Ghz), 1 GB RAM 333Mhz, 8xAGP Radeon 2600 HD 512MB

V PCI slotoch mam: audigy1, daaka PCI sietovka a TVkarta (ktoru som radsej vybral kedze diagnostikujem moj komp :D)

poprosim step by step navod co mam spravit alebo ako overit ci mam irq adresy v podiadku (trochu trpezlivost a tolerancie pretoze ani poriadne neviem co to je)...

mozem postnut screen zo spravca zariadeni keby bolo nevyhnutne ... ale hlavne prosim pomozte...
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Prosim pomoc - asi nieco s IRQ adresami

Príspevok od používateľa killswitch »

s najvacsou pravdepodobnostou vadna pamat. ak mas dva moduly, tak skus len s jednym alebo druhym. pripadne niekde pozicat a skusit.
Používateľov profilový obrázok
Kozacell
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Po 31. Dec, 2007, 08:00

Re: Prosim pomoc - asi nieco s IRQ adresami

Príspevok od používateľa Kozacell »

jo super bola to naozaj ramka diky moc uplne som stastny ze som to vyriesil... typicky priklad toho ... nevidis to co mas priamo pod nosom (som skusal vymenit ramku predtym ale asi len tu zlu som vybral :D totiz mam 2x 512).. nikdy by som nebol povedal ze to moze byt ramka ... som myslel ze ked je zla ramka tak koniec - nepusti ma do biosu.

diky este raz

Návrat na "Hardware všeobecne"