koncovka suboru max

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
celaskon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut 23. Dec, 2008, 23:11

koncovka suboru max

Príspevok od používateľa celaskon »

zdravim,
v com otvorim subory s koncovkou max okrem autodesku?
stiahol som si trial verziu autodesk 3d max a po otvoreni suboru s koncovkou max vidim len drotene grafiky.. otazka znie ako ich pozriem v plnej grafickej krase a potom si ich ulozim ako png s priehladnym pozadim alebo ako 3ds?
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8697
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: koncovka suboru max

Príspevok od používateľa shiro »

MAX je subor kde je ulozena komplet cela scena z programu 3d studio max.
3ds je subor ktory obsahuje len jeden alebo niekolko objektov bez textur a tusim aj nasvietenia a podbnych veci...das klasicky save as... a ulozis si to ako 3ds.

ak z toho chces obrazok, musis si ho vyrenderovat s prislusnymi nastaveniami a efektami podla toho, co v tom MAXku je.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
celaskon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut 23. Dec, 2008, 23:11

Re: koncovka suboru max

Príspevok od používateľa celaskon »

nejako mi to nefunguje.
stiahol som si z netu subory s koncovkou max otvorim to a mam to len cierne, dam to ulozit a ulozi mi cierny obrazok. neviem kde je chyba a ako na to. vie mi to prosim niekto vysvetlit po lopate? dakujem
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: koncovka suboru max

Príspevok od používateľa Muhyng »

najlahsie asi bude ked si stiahnes trial MAX priamo z Autodesku (netusim aka je najnovsia verzia ale asi uz 2011), nainstalujes to, otvoris subor a teraz len predpokladam - dotycny ho uz asi sejvol s nastavenymi materialmi a svetlami. Obrazovka moze/nemusi byt rozdelena na viac okien, v jednom z nich bude objekt pekne v perspektive. Klikni nan aby ramik bol zlty a stisni F9. Mal by sa rozbehnut render. Problem je, ak dotycny pouzil nejaky pokrocily render ktory sa instaluje samostatne, zrejme vyskoci aj daka chybova hlaska. To by si musel vediet, ktory si mas stiahnut (a moze byt problem zohnat trial). Mozno preto ti vysiel cierny obrazok... Pokial ti to nepojde jednoduchym stlacenim F9, tak to by bolo na veeelmi dlho
Používateľov profilový obrázok
OkiGraphics
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1252
Dátum registrácie: So 18. Sep, 2010, 11:20
Bydlisko: Veľké Leváre

Re: koncovka suboru max

Príspevok od používateľa OkiGraphics »

Najlepsie by bolo si vsetko co chces vediet prestudovat v HELPe. Podla toho co pisem si v 3ds novacik- takze chapem ze si dost dezorientovany, ajked mozno este o tom nevies :D
MB: ASUS P5Q SE, CPU: Q9400 2.66 GHz -> 3.60 GHz + Arctic Freezer 7 Pro, VGA: ATI sapphire 3870 MSI GTX 560 Ti Twin frozr II PSU: FORTRON Bluestorm II 500W, RAM: Corsair 2x2 GB + 2x1GB 901 MHz DDR2, CASE: Thermaltake M5
Monitor: Dell Ultrasharp U2311H 23 Notebook: HP ENVY 15-j000ec

Návrat na "Programy a problémy s nimi"