Problem so zdrojom Delux

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
guess2k6
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Št 28. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Prešov (23)

Problem so zdrojom Delux

Príspevok od používateľa guess2k6 »

Kamos si kupil novy zdroj Delux 420W za 1050SK, vsetko ide v pohode len ked trosku buchne do CASE tak sa mu vypne uplne comp. Myslim ze zdroj ma nejaky studeny spoj no nie som si isty. Mal uz niekto podobny problem?
Desktop:MB: MSI K7n2 Delta, CPU: Athlon XP 2600+@3400+ + AC Copper Silent, Ram: PQI 2x512mb 400mhz, Gk: Inno3d GeForce 6600GT 500/1000@540/1120 + Zalman VF700AlCu, Zdroj: Delux 420W, DVD-RW: LG 4166B, HDD: Maxtor 80GB 7200ot., 19" LCD LG L194WT-SF
Laptop: Apple MacBook 13,3 Unibody Cpu: Intel Core2Duo 2Ghz, 2Gb DDR3, 160Gb 5400ot., GeForce 9400M
Používateľov profilový obrázok
deer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa deer »

ak to nerobi zo starym zdrojom je to urcite studak v novom.
treba postupne skusat pohybat jednotlive kable, v prvom rade napajaci 220V.
Ak je tam studak urcite ho najdete no pomoze iba zlata trpezlivost :)
Ani netreba otvarat zdroj, ak najdete zlomeny vodic tak ho radsej reklamujte. podla mna bude zle osadeny nejaky kablik v out konektore.
Chyba vo vnutri zdroja je podla mna malo pravdepodobna.
MB Asus A8V,CPUAthlon 64 3000+, RAM DDR 2GB, HDD WD 320GB/7200rpm., VGA GF6600, ATX 350W
Používateľov profilový obrázok
Suro
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Ne 21. Nov, 2004, 14:00

problem s zdrojom DELUX 420W

Príspevok od používateľa Suro »

deer napísal:ak to nerobi zo starym zdrojom je to urcite studak v novom.
treba postupne skusat pohybat jednotlive kable, v prvom rade napajaci 220V.
Ak je tam studak urcite ho najdete no pomoze iba zlata trpezlivost :)
Ani netreba otvarat zdroj, ak najdete zlomeny vodic tak ho radsej reklamujte. podla mna bude zle osadeny nejaky kablik v out konektore.
Chyba vo vnutri zdroja je podla mna malo pravdepodobna.
Mne to robi tiez, kupil som novu grafiku a potreboval som narychlo zdroj (stary ani nenabehol), tak som zobral delux 420W. Vsetko ide v pohode len sem tam sa vypne komp. Raz sa mi to stalo ked som dal nabijacku na mobil do roztrojky ku pc. Skusim pobuchat a polamat kable , uvidime co spravi.

Inac zhlavne kable co idu do dosky som musel natlacit medzi zdoj a chladica na procaku a obtocit okolo, nestacila dlzka kabla, ten zdroj ma ten kabel omotany nejakym pletivom a je hrozne tvrdy, nejak som ho tam natlacil, nebude to tym? jak t
Používateľov profilový obrázok
Suro
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Ne 21. Nov, 2004, 14:00

Re: problem s zdrojom DELUX 420W

Príspevok od používateľa Suro »

Bolo to grafickou kartou MSI NX 6600 VTD, mal som stale zapojene S-Video out na televizor a ked bola antena zapojena v TV aj s s-videom z pc (cez redukciu na scart) tak mi vlnil obraz, ked som vypol antenu z TV tak bol aj krajsi obraz z PC. MOzno ze nieco prerazalo z anteny, alebo rusilo, byvam v panelaku a tie tv siete su uz dost biedne :cry: .
Ked som odpojil PC od TV tak PC ide nepretrzite uz 3 dni (download).

Takze to nebo problem zdroja :lol:
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Re: problem s zdrojom DELUX 420W

Príspevok od používateľa robour »

Suro napísal:Bolo to grafickou kartou MSI NX 6600 VTD, mal som stale zapojene S-Video out na televizor a ked bola antena zapojena v TV aj s s-videom z pc (cez redukciu na scart) tak mi vlnil obraz, ked som vypol antenu z TV tak bol aj krajsi obraz z PC. MOzno ze nieco prerazalo z anteny, alebo rusilo
Toto je problem zemnenia. Medzi PC a TV antenou su rozne zeme.(zemniaci kolik v zasuvke). Problem sa da vyriesit zapojenim keramickeho kondenzatora 470pF az 1nF medzi tienenie koaxialneho kabla anteny a antenneho konektora k TVP. (jeho zemniaca cast).
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"

Návrat na "Hardware všeobecne"