GTX 260 - problem s vysielanim signalu do monitora

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
ja-pc
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Ne 02. Máj, 2010, 19:46

GTX 260 - problem s vysielanim signalu do monitora

Príspevok od používateľa ja-pc »

Ahojte,

mam taky problem s GTX 260tkou.. vyrobca je Gigabyte a pred tym som mal dosku tiez Gigabyte a ficalo vsetko v pohode.. nemal som najmensi problem.. akonahle som zmenil dosku na MSI, bol problem v tom, ze normalne LCD ked som mal spojene s grafikou D-Sub D-Sub zacal monitor blbnut tak, ze ked sa softverovo restartol pc tak sa LCD nezapol pri nacitani dosky, az pri zapnuti OS atd.. Nebol to moc problem, max. pri instalacii OS ale inak to fakt nerobilo problem.. ale aj tak som to nakoniec vyriesil tym ze som monitor zapojil D-Sub (D-Sub -> DVI) a problem sa stratil i ked OS detekoval ze mam 2 monitory pritom som mal len jeden ale stacilo to nastavit na ten prvy a nebol problem.. Takto som vpohode robil na tom mesiace a slapalo to.. Az do par dni dozadu ako som kupil novy monas aj s HDMI vstupom.. S monitorom bol pribaleny aj HDMI DVI kabel tak som si povedal ze to zatial zapojim tak kym nedokupim cisto HDMI kabel.

Co sa stalo? Problem bol spat, lenze v ovela vacsom rozsahu.. Nielenze sa monitor nezapne pri soft restarte, niekedy sa nezapne ani normalne pri hard restarte ani ked zapnem normalne PC. Ked sa konecne zapne po par pokusoch a dostanem sa do systemu, pri logovacom okne niekedy strati, ziska, strati, ziska signal ale da sa vacsinou lognut, niekedy ale proste uz monitor nedostane ziadny signal a musim zas restartovat. Ked sa konecne stastne dostanem na desktop, system detekuje (v nastaveniach rozlisenia) niekedy 2, niekedy 3 monitory.. niekedy proste zas monitor strati signal a uz sa nezapne. Ked nedam detekovat monitory tak fici +- vsetko vpohode, az na rozlisenie v hrach ktore ma nastarosti nvidia control panel.. Mam pocit, ze ten robi v systeme najvacsi bordel.. proste ma problem detekovat nativne rozlisenie, pise ze mam Analog Monitor (ziadny nazov) a niekedy sa ani nezapne a hodi error. Tym padom, v hrach si nemozem nastavit nativne rozlisenie, dava na vyber iba mensie a defaultne ho da uplne mini, crysis to este zvladne i ked s mensimi problemami na zaciatku ked je viacsekundova cierna obrazovka a hadze zvuky ako ked pripojim zariadenie k PC a to asi tak 3-4 ale napr. CS to uplne nezvladne a spadne.. V monitore urcite problem nieje, pretoze ked som ho tiez zapojil ako predchadzajuci monitor D-Sub (D-Sub -> DVI) isiel presne tak isto ako predchadzajuci monitor.. Skusal som aj D-Sub D-Sub robilo to iste ako mam teraz s HDMI DVI...

Mozno bude problem v komunikacii doska - karta ale fakt neviem.. v samotnej grafike asi nie, ked to s gigabyte doskou nerobilo.. a zas v doske asi tiez nie, ked PC samotny slape v pohode.. skor to vidim v tej komunikacii.. nemohlo by sa to spolu bit?
Grafika nieje pretaktovana.. HW mam dole v spoileri.. Riesit to cez D-Sub (D-Sub->DVI) pri monitore s HDMI urcite nebudem, to sa na to mozem rovno vykaslat..

Da sa s tym nieco spravit? Teda okrem vymeny karty/dosky samozrejme...

Dakujem za kazdu radu ktora nebude kritizovat nvidiu ci msi... dufam, ze to bolo pochopitelne a niekto si to cele precita..
(sorry ak je to v zlom fore)
Používateľov profilový obrázok
Assassin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2365
Dátum registrácie: St 08. Okt, 2008, 15:32
Bydlisko: Blawa-okolie

Re: GTX 260 - problem s vysielanim signalu do monitora

Príspevok od používateľa Assassin »

skus po pohrabat v nastaveniach monitoru aby isiel defaul ako dvi a nie hdmi, v opacnom pripade by som kupil hdmi kabel a zapojil to cez hdmi

ak by si chcel vylucit dalsie moznosti skus zapojit iny monitor ak mas tu moznost a ak bude vsetko slapat v pohode je jasne ze nebude chyba u teba v pc, pokial by to robilo problemy moze byt problem skorej na GK ako na doske

edit - a ked sa ti da pohrabat sa v ovladacoch tak isto a nastavit hodnoty aby pre jedno obrazovku lebo default je rezime pre viacej obrazoviek mozno tak je nejaky konflikt
Mobo: Gigabyte P55A UD3,CPU: Intel Core i5 750(3.6GHz)+AC Freezer 13,GPU: MSI GTX560Ti HAWK (950/1900/2100 MHz@1025mV),RAM: 8GB Zeppelin CL9 DDR3 1440MHz,SSD: Crucial C300 64GB, HDD: Samsung 1TB SATA2,PSU: Gigabyte ODIN 550W,LCD: iiyama X2377HDS ,CASE: Fractal Design R3 + 4x120mm + 1x140mm Fractal Silent FAN,HeadSet: Teac HP-11 5.1 headset,KeyBoard: Sidewinder X6, Mouse: Sidewinder system: Win 7 Ultimate (64-bit)
ja-pc
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Ne 02. Máj, 2010, 19:46

Re: GTX 260 - problem s vysielanim signalu do monitora

Príspevok od používateľa ja-pc »

dakujem za tip, ten HDMI som aj povodne chcel vyskusat ale pomaly stracam nadej ze to nieco spravi.. mam dve monitory vedla seba momentalne aby som skusil ci je naozaj problem v tom novom, obidva robia presne to iste.. vidim to uz iba na kartu.. v drivery problem nebude, ked mi win vzhadzuje ze mam dva Generic PnP Monitory

btw monitor ani dvi vstup nema, cize musim ist cez HDMI.
Naposledy upravil/-a ja-pc v Št 11. Nov, 2010, 20:13, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
Assassin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2365
Dátum registrácie: St 08. Okt, 2008, 15:32
Bydlisko: Blawa-okolie

Re: GTX 260 - problem s vysielanim signalu do monitora

Príspevok od používateľa Assassin »

je to mozne aj karta, najlepsie bude potom vyskusat ine gpu ak mas tu moznost na tie tvoje dva monitory, a pokial to je tak ako pises a nerobil si ziadne zmeny v NV ovladacoch malo by to byt defaultne nastavene tak ako to byt ma na rezim vykonu viacerych obrazoviek, tak isto skus dat nove drivery 260.99 ale skorej to vidim na problem v zapojeni respektive gpu ale HDMI kabel nekupuj ak mas kamarata radsej si ho pozicaj a otestuj
Mobo: Gigabyte P55A UD3,CPU: Intel Core i5 750(3.6GHz)+AC Freezer 13,GPU: MSI GTX560Ti HAWK (950/1900/2100 MHz@1025mV),RAM: 8GB Zeppelin CL9 DDR3 1440MHz,SSD: Crucial C300 64GB, HDD: Samsung 1TB SATA2,PSU: Gigabyte ODIN 550W,LCD: iiyama X2377HDS ,CASE: Fractal Design R3 + 4x120mm + 1x140mm Fractal Silent FAN,HeadSet: Teac HP-11 5.1 headset,KeyBoard: Sidewinder X6, Mouse: Sidewinder system: Win 7 Ultimate (64-bit)
ja-pc
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Ne 02. Máj, 2010, 19:46

Re: GTX 260 - problem s vysielanim signalu do monitora

Príspevok od používateľa ja-pc »

no ono ja defaultne nemam dva monitory, iba som teraz zobral ten stary a vyskusal to.. v nv driveroch som nemenil prakticky nic, iba nastavil performance, a problem aj tak robilo este aj bez ovladacov i ked to neviem presne.. aj keby nie, ovladace na kartu su potrebne cize by mi to bolo k nicomu.. system som aj kvoli tomu preinstaloval, cize drivere mam najnovsie.. posledna moznost je asi fakt vyskusat tu inu grafiku.. lebo ono to blbne aj v samotnom systeme, ked mi pise ze mam 2 Generic PnP Monitory a v nastaveni rozlisenia mi detekuje stale iny pocet monitorov? problem bude asi v karte..
Používateľov profilový obrázok
Assassin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2365
Dátum registrácie: St 08. Okt, 2008, 15:32
Bydlisko: Blawa-okolie

Re: GTX 260 - problem s vysielanim signalu do monitora

Príspevok od používateľa Assassin »

taky podstatny dotaz obidva su lcd?
Mobo: Gigabyte P55A UD3,CPU: Intel Core i5 750(3.6GHz)+AC Freezer 13,GPU: MSI GTX560Ti HAWK (950/1900/2100 MHz@1025mV),RAM: 8GB Zeppelin CL9 DDR3 1440MHz,SSD: Crucial C300 64GB, HDD: Samsung 1TB SATA2,PSU: Gigabyte ODIN 550W,LCD: iiyama X2377HDS ,CASE: Fractal Design R3 + 4x120mm + 1x140mm Fractal Silent FAN,HeadSet: Teac HP-11 5.1 headset,KeyBoard: Sidewinder X6, Mouse: Sidewinder system: Win 7 Ultimate (64-bit)
ja-pc
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Ne 02. Máj, 2010, 19:46

Re: GTX 260 - problem s vysielanim signalu do monitora

Príspevok od používateľa ja-pc »

ano obidva su LCD..
Používateľov profilový obrázok
Assassin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2365
Dátum registrácie: St 08. Okt, 2008, 15:32
Bydlisko: Blawa-okolie

Re: GTX 260 - problem s vysielanim signalu do monitora

Príspevok od používateľa Assassin »

no v tom pripade ako hovorim ak mas moznost vyskusaj to na inej grafe ak to bude robit je problem niekde inde ak nie je jasne ze to je gpu, treba poskusat osobne som sa s takymto problemom nestretol cize ti neviem presne povedat v com to moze byt
Mobo: Gigabyte P55A UD3,CPU: Intel Core i5 750(3.6GHz)+AC Freezer 13,GPU: MSI GTX560Ti HAWK (950/1900/2100 MHz@1025mV),RAM: 8GB Zeppelin CL9 DDR3 1440MHz,SSD: Crucial C300 64GB, HDD: Samsung 1TB SATA2,PSU: Gigabyte ODIN 550W,LCD: iiyama X2377HDS ,CASE: Fractal Design R3 + 4x120mm + 1x140mm Fractal Silent FAN,HeadSet: Teac HP-11 5.1 headset,KeyBoard: Sidewinder X6, Mouse: Sidewinder system: Win 7 Ultimate (64-bit)
ja-pc
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Ne 02. Máj, 2010, 19:46

Re: GTX 260 - problem s vysielanim signalu do monitora

Príspevok od používateľa ja-pc »

no vyskusal som vcera inu graficku kartu (sice dost slabu ale zvlada vsetko zakladne) a problemy zmizli (niekedy nestiha na plynulost efektov a je pomalsia ale to uz je iba tym, ze je starsia) ... cize problem bude 100% v karte resp. komunkacia karta-doska ...

aby som sa uistil ze to nieje komunikacia ale samotna karta, vyskusal som ju u kamarata a robilo to iste.. sice ma tiez MSI dosku, ale pochybujem ze by to bolo tym.. mam moznost ju skusit este aj na jednej doske.. ale nestaci ze uz proste nesla korektne na dvoch doskach? myslis ze by mi uznali reklamaciu?
Používateľov profilový obrázok
Assassin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2365
Dátum registrácie: St 08. Okt, 2008, 15:32
Bydlisko: Blawa-okolie

Re: GTX 260 - problem s vysielanim signalu do monitora

Príspevok od používateľa Assassin »

kazdopadne by som isiel do RMA, vzdy zalezi na tom ci sa prejavy problem aj ked ju budu oni testovat, pre taketo pripady je dobre si spravit aj nejaku dokumentaciu - video alebo podobne, reklamuj a verim ze ti ju uznaju a dostanes novy kus a problemy budu vyriesene :)
Mobo: Gigabyte P55A UD3,CPU: Intel Core i5 750(3.6GHz)+AC Freezer 13,GPU: MSI GTX560Ti HAWK (950/1900/2100 MHz@1025mV),RAM: 8GB Zeppelin CL9 DDR3 1440MHz,SSD: Crucial C300 64GB, HDD: Samsung 1TB SATA2,PSU: Gigabyte ODIN 550W,LCD: iiyama X2377HDS ,CASE: Fractal Design R3 + 4x120mm + 1x140mm Fractal Silent FAN,HeadSet: Teac HP-11 5.1 headset,KeyBoard: Sidewinder X6, Mouse: Sidewinder system: Win 7 Ultimate (64-bit)

Návrat na "Grafické karty"