sumenie a hrmenie zabudovanej zvukovej karty

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
toms
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št 04. Nov, 2010, 23:49

sumenie a hrmenie zabudovanej zvukovej karty

Príspevok od používateľa toms »

mam zakladnu dosku zo zabudovanou zvukovkou a ked zapnem pc a repraky tak to zacne seliako hrmet,jako pri burke.ked s tym pc nic nerobim tak je to ticho ale ako nahle pohnem z myskou alebo tuknem na klavesnici daco alebo sa nieco nacitava abo tak,tak uz hrmi.Nechapem preco...Doska vobec nieje zaprasena ani nic....z nnicoho nic to zacalo robit...a aj ovladace som skusal preinstalovat..

poradte dosi prosim...
Používateľov profilový obrázok
LOLman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 152
Dátum registrácie: Št 01. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Pieštany, Trencin

Re: sumenie a hrmenie zabudovanej zvukovej karty

Príspevok od používateľa LOLman »

toms napísal:mam zakladnu dosku zo zabudovanou zvukovkou a ked zapnem pc a repraky tak to zacne seliako hrmet,jako pri burke.ked s tym pc nic nerobim tak je to ticho ale ako nahle pohnem z myskou alebo tuknem na klavesnici daco alebo sa nieco nacitava abo tak,tak uz hrmi.Nechapem preco...Doska vobec nieje zaprasena ani nic....z nnicoho nic to zacalo robit...a aj ovladace som skusal preinstalovat..

poradte dosi prosim...
neprehrieva sa ti nahodou ?, príp skús prekontrolovať káble na reprákoch či nie sú poškodené/uvoľnené?
RoBo_SK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 51
Dátum registrácie: St 10. Nov, 2010, 21:14

Re: sumenie a hrmenie zabudovanej zvukovej karty

Príspevok od používateľa RoBo_SK »

Pravdepodobne je problem vo zvukovke ale aj naprike tomu by som vyskúšal nejaké iné repro alebo slúchadlá. Integrované=zlé Podľa môjho názoru s tým môže mať dočinenia aj OS skús live CD ubuntu.
PC1:
CPU: AMD Phenom II X4 3.4GHz | VGA: nVidia geForce gtx275 896MB | PS: Seasonic S12 II Bronze 430W | RAM: 2x1GB Kingston DDR2 800MHz , 2x4GB Kingston DDR2 800MHz | MB: Gigabyte GA-M720-US3 (AM3) | HDD: Maxtor 160GB IDE 7200 RPM, Western Digital 640GB 16MB 7200RPM |
toms
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št 04. Nov, 2010, 23:49

Re: sumenie a hrmenie zabudovanej zvukovej karty

Príspevok od používateľa toms »

ne ne reprakmi to isto nieje bo mam to na tri zosiky a neni mozne aby to naraz zacalo takto lagovat.ono to hrmi presne podla hdd alebo cpu.podla toho jako vela co pracuje....a ked mi nahodou sekne pc alebo zamrzne tak aj hrmenie prestane....netusim cim to je....ale skusim nieco s tymi zosikmi este
RoBo_SK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 51
Dátum registrácie: St 10. Nov, 2010, 21:14

Re: sumenie a hrmenie zabudovanej zvukovej karty

Príspevok od používateľa RoBo_SK »

Ja som mal dačo podobné keď som si počul vlastnú CD ROM v slúchadkách, ale to bolo zle nastavenie zvuku vo windowse. V tvojom prípade by som vollil si požičať na vyskúšanie alebo rovno kúpiť nejakú zvukovku aspoň by si mal kvalitnejší zvuk
PC1:
CPU: AMD Phenom II X4 3.4GHz | VGA: nVidia geForce gtx275 896MB | PS: Seasonic S12 II Bronze 430W | RAM: 2x1GB Kingston DDR2 800MHz , 2x4GB Kingston DDR2 800MHz | MB: Gigabyte GA-M720-US3 (AM3) | HDD: Maxtor 160GB IDE 7200 RPM, Western Digital 640GB 16MB 7200RPM |
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: sumenie a hrmenie zabudovanej zvukovej karty

Príspevok od používateľa valistar »

to je klasika...
kup hocijaku zvukovku do pci slotu alebo este lepsie externu a malo by pomoct poriesit problem :)

(btw dufam ze to nezapajas do front audia ale vzadu..)
toms
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št 04. Nov, 2010, 23:49

Re: sumenie a hrmenie zabudovanej zvukovej karty

Príspevok od používateľa toms »

ne ne nezapajam to na front.ale kamatat mi poradil ze mi na zakladovke mohlo prerazit na kostru nejaky kontakt a ze to moze preto robit....a myslis ze by to pomohlo tej zabudovanej zvukovke to ze tam dam nejaku na pci slot alebo nejaku externu?
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: sumenie a hrmenie zabudovanej zvukovej karty

Príspevok od používateľa valistar »

nie, samozrejme na "zabudovanu" sa potom mozes vykaslat.. ked tam budes mat nejaku poriadnu, samozrejme pojdes vystup z nej.
toms
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št 04. Nov, 2010, 23:49

Re: sumenie a hrmenie zabudovanej zvukovej karty

Príspevok od používateľa toms »

nasiel som doma teraz creative labs ct5803 zvukovku a nemozem na nu zehnat ovladac....newes de ho zezenem?cez torrent ziadna nejde a rapidshare nemam plateny...
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: sumenie a hrmenie zabudovanej zvukovej karty

Príspevok od používateľa valistar »

tu.. http://support.creative.com/Products/Pr ... tegoryID:1

ale len na XP,..

ked mas novsi system tak bude treba asi aj novsiu kartu..
toms
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št 04. Nov, 2010, 23:49

Re: sumenie a hrmenie zabudovanej zvukovej karty

Príspevok od používateľa toms »

no diki moc ale ja mam 5.1 zvuk a s tymto ovladacom to nenastavim....to newa mosim zehnat novu zvukovku asi....aj tak ti moc dakujem a som ti moc zaviazany
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: sumenie a hrmenie zabudovanej zvukovej karty

Príspevok od používateľa valistar »

no najlepsie externu, tam je minimalna sanca na takuto interferenciu

Návrat na "Hardware všeobecne"