problem so zapnutim pc

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
Hatamrc
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 531
Dátum registrácie: Št 05. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

problem so zapnutim pc

Príspevok od používateľa Hatamrc »

Ahojte dostal sa mi do ruk starsi pocitac mojich rodicov jedna sa o amd athlon1800+ ,cize starsi kusok ..na pc bol instalovany windows xp ,problem je zrazu nasledovny ,poctac zapnem a naskoci cmos setting wrong ,da sa ist len do biosu a tam ked hocico zmenim ulozim ,tak sa mi vypne monitor ,a pomoze len vybratie baterky ,opatovne zapnutie bez nej ,a nasledne zapnutie aj s baterkou ,a opat to iste cmos setting wrong ,bios a nasledne vypnutie monitora stale dookola
podotykam ze som menil baterku
poodpajal vsetky periferie
vymienal ramky
grafiky ci uz agp alebo pci aj som ich prepinal v biose
vymenil som disk ,skusil som tam dat aj cisty bez systemu ze nan z cd nabootujem a nainstalujem system ,no nic
vzdy akonahle zapnem pocitac vyskoci mi ta hlaska cmos setting wrong, behnem do biosu a cokolvek prestavim ,dokonca aj ked neprestavim a vyjdem z biosu ,hned sa mi vypne monitor ,no pc dalej bezi ,a pomoze len to co som pisal vyssie
neviete v com by mohol byt problem?
dakujem
CPU : C2D E6600 2,8 GHz MB : ASUS P5B deluxe RAM : PQI 2x1Gb 800Mhz GPU : ASUS 260 GTX 896Mb
HDD : SATA 2 Samsung 320Gb + Hitachi 120Gb + WD 750Gb LCD : Samsung 221EL Case : Eurocase ML550 PSU : Fortron 500W

NB : Lenovo Thinkpad Edge E530
toms
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št 04. Nov, 2010, 23:49

Re: problem so zapnutim pc

Príspevok od používateľa toms »

keby si skusil ten bios flashnut?skus ho aktualizovat a mozna to pomoze...a ked nie tak poriadne skontroluj ci mas dobre nastavene disky alebo ci mas dobry kabel....pocitam ze tam su este ata porty....skus potom aj zdroj nejak vymenit,,,,,skusaj to stale inak a inak a raz to mosi naskocit...ja som mal tiez podobne problemy....

Návrat na "Hardware všeobecne"