aky telefon kupit?

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
morgun
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Št 21. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

aky telefon kupit?

Príspevok od používateľa morgun »

Caute,

chcem pred vianocami kupit telefon.

Chcem aby mal android, novsi ako 1.6
velky displej aspon 3"+
cena tak do 250E v Orangei(kludne aj menej :)
procesor by mohol mat 1GHz, chcem na tom remote desktop, no asi to zvladne aj slabsie CPU
a aby nebol prehnane velky ako HTC desire HD.

Mam favorit, no este vobec nie som rozhodnuty
XPERIA X10 - vcelku dost tazky
Samsung Galaxy S
HTC Desire
pripadne aj google mal mat novy telefon, len neviem ci sa uz u nas predava a cenou este splna moje limity

Verim, ze som dostatocne popisal poziadavky. Poradte pls nieco vhodne.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: aky telefon kupit?

Príspevok od používateľa HellAngel »

este si nenapisal ucel. To je tiez dost podstatne. Na Xperiu X10 sa vykasli. Podpora od ericsonu je hrozna. Videl by som to na galaxy S, velost je akurat, perfektny dislej a najlepsi vykon. HD mame doma a mozem povedat ze je to hodne velka placka, vykonom ma tiez neoslovil. Ale napriklad ak sa nechces na tom hrat vseliake 3D hry tak Desire klasicke tiez ne je zla volba.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
morgun
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Št 21. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: aky telefon kupit?

Príspevok od používateľa morgun »

Cauko, dakujem za pomoc.

Chcem to najma na prezeranie prezentacii a textov do skoly. Najma kvoli tomu si ho kupujem
Hry na 99% hrat nebudem
a chcem ten remote desktop + mozno putty a nejake IM

su aj ine modely, ktore som nespomenul a mal by som nad nimi pouvazovat?
Dik
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: aky telefon kupit?

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Pokial nebudes hrat hry, tak jednoznacne Desire. Mam SGS a treba sa trosku s nim pohrat aby slapal tak ako by mal, Desire je hned po rozbaleni pripraveny k pouzitiu.

Mozno este Desire Z, ale s tym neviem ako je to u Orangu (ci ho maju a ak hej za kolko).
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
shampoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 661
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 21:05
Bydlisko: okr. Nitra

Re: aky telefon kupit?

Príspevok od používateľa shampoo »

- ja mám v pláne Orange Boston ale až po výplate :D
Je to taká stredná trieda ,neviem ale už sa asi dodáva s Androidom 2.1
- prečítal som už veľa recenzii a vychádza celkom dobre.
- Chcel som počkať na Orange San Francisko ale ten asi do vianoc nedodajú :wallbash:
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: aky telefon kupit?

Príspevok od používateľa HellAngel »

ak nejdes hrat hry tak jednoznacne desire klasicky. Velmi kvalitny telefonik, uz sa dodava aj s androidom 2,2. Ako pisal vyzsie kolega s Galaxy S sa treba viacej vyhrat aby fical ako ma, ale zas na druhej stranke vykonovo je s desire 1 neporovnatelne vyzsie. Desire Z je tiez fajn volba ale bohvie ekdy sa dostane k operatorom a potom zo par mesiacov bude za trochu premrstanu cenu. Desire 1 ma dobru cenu a je idealny pre teba
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
morgun
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Št 21. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: aky telefon kupit?

Príspevok od používateľa morgun »

Napokon som si vybral Galaxy S. Mal som ho v ruke a velmi sa mi pacil.

Viete mi povedat, co vsetko budem musiet pre zaciatok spravit s telefonom, aby som ho dostal do optimalneho stavu?
Aj chalan, ktoreho telefon som mal v ruke hovoril, ze mu trvalo 3 tyzdne, kym ho dostal do pouzitia vhodneho stavu. Pripadne nejake rady, odkial stahovat aplikacie a podobne

Ako prve ho asi upgradnem na 2.2, ak nema prehliadac pdf a ppt, tak to doplnim a uvidim, co s tym este bude treba robit
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: aky telefon kupit?

Príspevok od používateľa newmi »

vsetko co sa tyka aplikacii si pohodlne stiahnes priamo v telefone cez Android market
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: aky telefon kupit?

Príspevok od používateľa HellAngel »

ten telefon ma vyhodu ze si ho mozes prisposobit do akeho ho chces stavu ty. Poradit ti co tam mas nahrat alebo nie to je tazko. ja neviem co potrebujes. Ak chces teelfon uplne prekopat tak si nahod inu rom, moc upravovat tovarnu rom nema zmysel. Programy co potrebujes tak vsetko najdes na markete. Potom doporucjem ti precitat nejake clanky o tom telefone, pohladat nejake vychytavky a skusenosti uzivatelov. Prebehol mi teraz jeden galaxy S pod rukami, na ktorom nebolo nic robene, a musim povedat ze pre bezneho uzivatel nie je moc veci co na nom menit.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: aky telefon kupit?

Príspevok od používateľa Blackhawk »

S oficialnym upgradom(updatom) na 2.2 to vyzera biedne, od septembre sa to posuva a momentalne koluju famy, ze by to pre SK a CZ malo byt az zaciatkom buduceho roka, aj napriek tomu, ze v inych statoch ho uz maju.

Na druhu stranu, samsung ma asi najvacsiu podporu co sa tyka leaknutych verzii FW. Aj oficialnych a beta ci dokonca alfa verzii. K dispozicii je aj program na preflashovavanie FW priamo od samsungu (ODIN) za pomoci, ktoreho je to jedna basen, cista klikacka bez rozmyslania.

Urcite ti vsak odporucam najskor precitat co najviac info o flashovani a problemoch, ktore mozu nastat. Dobra stranka: androidforum.cz

Ked budes mat nastudovane, stiahnut froyo verziu pre inu lokalitu (ktora ma slovencinu v systeme aj v klavesniciach - ak ti na tom zalezi), sravit root a dalej vylepsovat.

Co sa tyka aplikacii, v telefone je aplikacia maret, cez ktoru stiahnes desattisice aplikacii priamo do mobilu. Neposledna vec je mat aspon nejaky zakladny datovy program.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"