Desire HD alebo Nokia N8 - co kupit ?

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
Erazer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1135
Dátum registrácie: St 11. Aug, 2010, 11:00
Bydlisko: Trenčín

Desire HD alebo Nokia N8 - co kupit ?

Príspevok od používateľa Erazer »

EDIT: Kupil som N8 - maximalna spokojnosť :cool:
Naposledy upravil/-a Erazer v Po 17. Jan, 2011, 14:17, upravené celkom 1 krát.
PC: Ryzen7 7800X3D, ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI, G.SKILL 32GB DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5,ASUS TUF RTX 4070, Kingston KC3000 2TB, Corsair RM850x, Jonsbo D41,Noctua NH-U12A Chromax Black, 7xNF-A12x25 black
Audio: GSP 500+GSX 1000 Notebook: Lenovo P50,Phone:GalaxyS21,
Diablo III battletag: Sorrow#2622, Star Citizen Handle: Erazer1
Vytvorte si účet v Star Citizen pomocou tohto ref. linku a získajte 5,000 in game kreditov zdarma
>>> STAR-K3QT-JHMS<<<
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Desire HD alebo Nokia N8 - co kupit ?

Príspevok od používateľa newmi »

symbian sama Nokia odpisala a bude ho davat uz len do mid a low end triedy. Takze ja myslim, ze HTC s Androidom bude lepsia volba ;)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Desire HD alebo Nokia N8 - co kupit ?

Príspevok od používateľa HellAngel »

neviem ako casto menis telefon, ale symbian tak rychlo nevymizne. ma velkuzakladnu zivatelov a N8 je momentalne trhak roku, ma obrovsky uspech. Sam som prekvapeny ze idem do nej.
mam doma desire HD a napisem ti preco by som ten telefon nechcel, respektive preco si ho tiez nekupim (iked som mal nan zalusk) :
velkost a vaha: je to naozaj riadna placka ktora aj nieco vazi, nosenie vo vrecku nie je bohvie co
dielenske spracovanie: bol som dost prekvapeny ked som pozrel na kry a jedna strana nie je zarovnana. Krytka SIM a SD karty je umela, nelicuje s bokom telefonu, naviac aj vrze ked sa za nu telefon uchopi.
displej: osobne na takej uhlopriecke by som si vedel uz predstavit trochu vyzsie rozlisenie. Body by boli jemnejsie. POrovnanie farieb ked som polozil Galaxy S vedla desire HD, tak galaxy bol na tom podstatne lepsie
vykon: tak tu ma to sklamalo najviac. Cakal som na tento model v domienke ze predbehne vo vykone Galaxy S, ale nepredbehol, dokonca este za nim pokulhava. (Jedname sa teraz o hranie hier) nevravim ze na tom nieco seka alebo podobne, vsetko ide OK, ale jednoducho model ktory vyjde pomaly po 3/4 a mal byt uradujucim kralom androidov, tak by som uvital vykon na vyzsej urovni.
fotak: kvalita fotiek horsia ako Galaxy S

Su to len drobne chyby, v podstate nemeni na tom nic ze telefon po HW a sW stranke je naozaj na spici, ale od korunovaneho krala androidov cakam trochu viacej. Cakam ze ked nieco mieri na spicku tak bude naozaj vysperkovany a nie aby mal taketo detske chyby.
Bol som rozhodnuty ist do Galaxy S, koli vykonu co ponuka a koli cene.

No ale do toho prisla Nokia N8, ktora je doslova nabita po HW stranke, ponuka kopec funkci a pouzitelnost telefonu snad pre kazdeho. Na vykon v hrach nepotrebuje 1Ghz, staci jej odost slabsi (na 33d pouziva logicky 3D akcelerator). Ma priamy HDMI vystup, USB host (kolko moznosti to ponuka nejdem pisat), fotak najlepsi na trhu aky je, konstrukcne vyborne spraveny. Jedine co mi vadi je ten symbian, ale na druhu stranu nan existuje xy aplikaci, ma obrovsku zakladnu uzivatelov. A na poslednom mieste ma pre mna prijatelny tvar, nic male ani nic exra velke, vydrz na baterku tiez vynikajuca.
Takze je to na tebe ako sa rozhodnes, c pokulhavajuceho krala androidov, alebo najlepsi model (aspon moj nazor) co nokia vypustila za poslednych 6 rokov.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Erazer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1135
Dátum registrácie: St 11. Aug, 2010, 11:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Desire HD alebo Nokia N8 - co kupit ?

Príspevok od používateľa Erazer »

Tak ja na N8 cakam odkedy som ju prvykrat videl lebo dizajnovo sa mi velmi paci a funkciovo je tiez nadupana to suhlasim...asi si ma predsalen presvedcil alebo ani nie tak presvedcil ako skor utvrdil ze N8 bude pre mna to prave orechove...len ma zneistilo to ze HTC uz pouziva 1Ghz procesory a ma v podtate raz rolko RAM ako N8. Ale uz som sa tu niekde docital ze symbian nieje tak HW narocny ako android tak to ze ma N8 slabsiu HW kofiguraciu snad nebude vadit. Telefon je podla mna krasny a tovarenske spracovanie je vraj fakt na vysokej urovni co ma tesi.Jedine co ma mrzi ze uz ho asi nestihnem pod stromcek.No uz som definitive rozhodnuty ze to bude nastupca stareho telefonu :cool:
PC: Ryzen7 7800X3D, ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI, G.SKILL 32GB DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5,ASUS TUF RTX 4070, Kingston KC3000 2TB, Corsair RM850x, Jonsbo D41,Noctua NH-U12A Chromax Black, 7xNF-A12x25 black
Audio: GSP 500+GSX 1000 Notebook: Lenovo P50,Phone:GalaxyS21,
Diablo III battletag: Sorrow#2622, Star Citizen Handle: Erazer1
Vytvorte si účet v Star Citizen pomocou tohto ref. linku a získajte 5,000 in game kreditov zdarma
>>> STAR-K3QT-JHMS<<<
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Desire HD alebo Nokia N8 - co kupit ?

Príspevok od používateľa HellAngel »

od zaciatku co vycitam androidu je to ze je velmi narocny na HW, teda nie system ako taky ale soft nan. Bolo by to na dlhe rozpisovanie, ale tuto stranku proste android este nama doriesenu. Kde ine aopliakcie dokazu fungovat na slabsich HW konfiguraciach tak na androide idu s problemami (napriklad navigacie). Symbian nepotrebuje tka silny CPU a N8 na hry nevyuziva len CPU ale aj samostatny graficky cip.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
MaxPayne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1805
Dátum registrácie: Št 09. Júl, 2009, 23:14
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Desire HD alebo Nokia N8 - co kupit ?

Príspevok od používateľa MaxPayne »

a co sa idete hrat na mobile? Android tak ci tak je lepsi,len jedno ma hneva,nemam rad len tak nejak rozhadzane ikony v menu. Nedaju sa tam robit adresare ako v symbiane?
Spoiler: ukázať
Desktop PC
MB: MSI Z97S SLI Krait Edition
CPU: Intel Core i7 4770K @ OC 4,4 GHz - 1,23V (real 1,25V)
Cooler: Noctua NH-D15
GPU: GAINWARD GeForce GTX 1070 Phoenix @ OC 2062/9500
RAM: Kingston Savage 2x8GB KIT DDR3 1600MHz CL9
SSD/HDD: Samsung 850 EVO 250GB + Samsung 850 EVO 500GB + Ext. WD 2.5" 750GB
Sound: HiFime Sabre 9018 USB DAC + Swissonic ASM7
PSU: Super Flower SF-550P14PE Golden King
Monitor: Philips BDM4350UC
Case: Fractal Define R4 Noctua Edition (5x Noctua NF-A14 FLX + 1x Noctua NF-A14 PWM)
Mouse: A4tech Bloody R7
Keyboard: Logitech G15 v1
Gamepad: Xbox One
OS: Windows 10 Pro SK 64-bit
Používateľov profilový obrázok
Erazer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1135
Dátum registrácie: St 11. Aug, 2010, 11:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Desire HD alebo Nokia N8 - co kupit ?

Príspevok od používateľa Erazer »

Mna zas tak moc hry nezaujimaju skor ten fotoaparat a hardwarova spust ktora mi na desire chyba a navigacia ako taka (tym nemyslim ze ju htc nema) ale telefon ako taky sa mi ozaj paci ta nokia viac ako HTC dizajnovo je naozaj podarena a tovarensky solidne spracovana...urcite k nej aj napriek tomu prikupim Invisible shield na displej a tu original nokia sprcku na N8 dalej ma celkom laka ten usb host to mi pride celkom uzitocne :good: Odpovedat ti neviem s androidom zatial nemam skusenosti nakolko som Nokia fan...
PC: Ryzen7 7800X3D, ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI, G.SKILL 32GB DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5,ASUS TUF RTX 4070, Kingston KC3000 2TB, Corsair RM850x, Jonsbo D41,Noctua NH-U12A Chromax Black, 7xNF-A12x25 black
Audio: GSP 500+GSX 1000 Notebook: Lenovo P50,Phone:GalaxyS21,
Diablo III battletag: Sorrow#2622, Star Citizen Handle: Erazer1
Vytvorte si účet v Star Citizen pomocou tohto ref. linku a získajte 5,000 in game kreditov zdarma
>>> STAR-K3QT-JHMS<<<
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Desire HD alebo Nokia N8 - co kupit ?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Najprv k HellAngelovi :
velkost a vaha: je to naozaj riadna placka ktora aj nieco vazi, nosenie vo vrecku nie je bohvie co
Nuz ano, to je dan za materialy (plastovy Samsung je samozrejme lahsi ako hlinikovy Desire HD), stale je ale o 1g lahsi ako Motorola Milestone :).
dielenske spracovanie: bol som dost prekvapeny ked som pozrel na kry a jedna strana nie je zarovnana. Krytka SIM a SD karty je umela, nelicuje s bokom telefonu, naviac aj vrze ked sa za nu telefon uchopi.
Tieto problemy su dosledkom nespravneho nasadenia krytky.
displej: osobne na takej uhlopriecke by som si vedel uz predstavit trochu vyzsie rozlisenie. Body by boli jemnejsie. POrovnanie farieb ked som polozil Galaxy S vedla desire HD, tak galaxy bol na tom podstatne lepsie
Rozlisenie - nuz, to je problem Androidu, kedze zatial maximalne oficialne rozlisenie je 800x480. Co sa tyka farieb, tu sa nezhodneme, AMOLED sa mne osobne vobec nepaci.
vykon: tak tu ma to sklamalo najviac. Cakal som na tento model v domienke ze predbehne vo vykone Galaxy S, ale nepredbehol, dokonca este za nim pokulhava. (Jedname sa teraz o hranie hier) nevravim ze na tom nieco seka alebo podobne, vsetko ide OK, ale jednoducho model ktory vyjde pomaly po 3/4 a mal byt uradujucim kralom androidov, tak by som uvital vykon na vyzsej urovni.
Neviem preco si cakal viac od neho, ked od zaciatku bolo jasne ze bude +/- vykonovo na urovni ci tesne pod Galaxy S. Nikto nikde netvrdil, ze to bude vykonnejsie. Mimochodom, neviem odkial beries tych 3/4 roka, Galaxy S vyslo na trh v juni 2010, Desire HD v oktobri 2010. To je 5 mesiacov, nie 9.
fotak: kvalita fotiek horsia ako Galaxy S
To je mozne, aj ked u Desire HD je nutnost vypnut automaticke ISO, natvrdo nastavit ISO100 alebo ISO200 a potom porovnavat fotky. Casto telefon totiz vyberie ISO400, co ma za nasledok extremny digitalny sum.

A co sa tyka N8 - to je sice super ze je to spickovy HW atd, ale to vsetko je irelevantne ked tam je prave ten Symbian. Nic v zlom, ale to je ako keby si mal Core i7 a GTX580 a na nom Windows 95. Nokia N8 + Symbian zhruba odpoveda takej kombinacii HW + OS - spickovy hardware, OS ktory je vhodny do dumbphone, nie do smartphone.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Desire HD alebo Nokia N8 - co kupit ?

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ku tj krytke, nieje to pravda. Mamho doma. Pozra som recenzie, v kazdej je to spomenute aj v jednej video ukazke na mobilmania.cz. Takze to nie je o zlom nasadeni. Ale je to drobnost, isto by ma to od jeho kupi neodradilo.

Dislej: je fakt ze viacej svietivy Symsung nemusi kazdemu vyhovat, ale tak jas sa da ubrat a zas na slnku si ho pridas. Ale suhlasim ze je to vec nazoru, napriklad mojmu ocovi sa tiez viacej paci na HD.

Vydanie bolo v juni? svetove vydanie nebolo skorej? Nejdem sa hadat, ale tak rozdiel pol roka povazujem za dostatocny.

A cakal som jednoducho od neho viacej. Znacku HTC pouzivam uz dlhsi cas a bol som zvyknuty ze ponukaju to top na trhu, lenze s HD to nie je az tak celkom pravda. Ale zas je to len moj osobny nazor a pohlad, nikomu ho nevnucujem. Pisal som ze preco by som sa ja nerozhodol ist do HD.

N8 + symbian, viem si dokonale predsavit N8 + android, ale to by som chcel uz asi vela :laugh: ale otazka preco nie symbian? Jasne ze je pozadu oproti androidu a iOS, ale ku tomuto fonu je jednoducho dostacujuci. Vsetko co ten telefon ponuka po HW stranke + vybava ten system dokaze bezproblemovo zvladnut. Na vykn nepotrebuje Ghz ale staci mu Mgy a grafiku riesi cez 3D, takze ani v hrach clovek neni ochudobneny. Ver mi ze som dlho zvazoval ci prejist na symbian,osobne som sa zaprisahal ze uz do symbianu nepojdem, ale tak doba sa meni :laugh: Podla mna N8 vytrhne symbian zo zapomenutia, skutocne tak velky dopyt uz nokia na jeden model uz dlho nezazila. A na druhu stranu, ked ma ten symbian natentuje tak ho predam a kupim si desire :laugh:
NB: Asus ROG Strix G16
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Desire HD alebo Nokia N8 - co kupit ?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Galaxy S bolo predstavene v aprili, ale zacal sa predavat az v juni. Co sa tyka vykonu, tak tam sa viac ocakavat jednoducho nedalo, nakolko silnejsie mobilne CPU jednoducho nie je. Tegra nie je pre mobily (zatial), CPU+GPU od Samsungu HTC nedostane, takze dalo do Desire HD najsilnejsi Qualcomm na trhu. A potom uz ostavaju iba veci ako displej ci ina vybava.

To s tou krytkou a recenziami je prave tak ze po SR a CR koloval jeden nepodareny kus, resp. raz to niekto zle nasadil a uz sa to vezie :
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?p=8979423

Osobne je pre mna Symbian obrovsky problem, Nokia zatial Store od Apple ci Marketu od Google nedokaze konkurovat a mna nebavi hladat sis balicky po internete.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Desire HD alebo Nokia N8 - co kupit ?

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Tegra pre mobily je, konkretne druha generacia, uz koluju informacie o dvoch mobiloch, ktore ju maju a mali by vyjst zaciatkom buduceho roka (aspon dufajme), ale je pravda, ze v sucastnosti ziadny predavany smartfon nema v sebe tegru.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Erazer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1135
Dátum registrácie: St 11. Aug, 2010, 11:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Desire HD alebo Nokia N8 - co kupit ?

Príspevok od používateľa Erazer »

uz trochu odbocujete od temy :)
PC: Ryzen7 7800X3D, ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI, G.SKILL 32GB DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5,ASUS TUF RTX 4070, Kingston KC3000 2TB, Corsair RM850x, Jonsbo D41,Noctua NH-U12A Chromax Black, 7xNF-A12x25 black
Audio: GSP 500+GSX 1000 Notebook: Lenovo P50,Phone:GalaxyS21,
Diablo III battletag: Sorrow#2622, Star Citizen Handle: Erazer1
Vytvorte si účet v Star Citizen pomocou tohto ref. linku a získajte 5,000 in game kreditov zdarma
>>> STAR-K3QT-JHMS<<<
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Desire HD alebo Nokia N8 - co kupit ?

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak co si si nakoniec vybral :D
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Erazer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1135
Dátum registrácie: St 11. Aug, 2010, 11:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Desire HD alebo Nokia N8 - co kupit ?

Príspevok od používateľa Erazer »

asi pojdem do tej nokie len musim pockat do polky januara lebo je momentalne nedostupna
PC: Ryzen7 7800X3D, ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI, G.SKILL 32GB DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5,ASUS TUF RTX 4070, Kingston KC3000 2TB, Corsair RM850x, Jonsbo D41,Noctua NH-U12A Chromax Black, 7xNF-A12x25 black
Audio: GSP 500+GSX 1000 Notebook: Lenovo P50,Phone:GalaxyS21,
Diablo III battletag: Sorrow#2622, Star Citizen Handle: Erazer1
Vytvorte si účet v Star Citizen pomocou tohto ref. linku a získajte 5,000 in game kreditov zdarma
>>> STAR-K3QT-JHMS<<<
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Desire HD alebo Nokia N8 - co kupit ?

Príspevok od používateľa HellAngel »

tiez cakam :laugh:
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"