Abit NF7-S a EPOX 8RDA3+

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Príspevok od používateľa kOsTi »

a nieje to nahodou iny model? na stranke Abitu su totiz oddelene... NF7-S a ako novinka tam je NF7-S2 :?
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Príspevok od používateľa kOsTi »

jj...to je uplne ina doska ale uz viem jak to rozpoznam... pri PCI slotoch je nalepka a tam to je napisane :)
Používateľov profilový obrázok
Comby
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Ut 01. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Kramáre

Príspevok od používateľa Comby »

PeterM napísal: Ale daj si dobry pozor, vysla nova revizia Abit NF7 ktora je podstatne horsia, ako verzia 2.0 - pozna sa podla toho, ze ma iba dvojfazove (teda slabsie) napajanie procesora. (namiesto siestich mosfetov pri procesore ma len styri a namiesto troch cievok iba dve...)
Nie som technik, preto sa pytam: mozu tieto veci zhorsit celkovy vykon dosky? Alebo je to len snaha znizit vyrobne naklady na ukor kvality? Nema to predsa len nejaky hlbsi zmysel (podobne spravil aj EPoX v rev. 3.x)?
kOsTi napísal:a nieje to nahodou iny model? na stranke Abitu su totiz oddelene... NF7-S a ako novinka tam je NF7-S2 :?
NF7-S2 je nova doska, ktora ma najnovsi southbridge RaidMCP (NF7-S2G ma zase novy southbridge GigabitMCP), pricom NF7-S ma suthbridge MCP-T. Nove juzne mosty ponukaju nativne SATA a NVRaid (RaidMCP aj GigabitMCP) a gigabitovu sietovku (len GigabitMCP). Nemaju vsak soundstorm (je v MCP-T), ktory vsak nevyuzijes ak nemas digitalne spojenu dosku so zosikom.
Používateľov profilový obrázok
DaTa
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Št 04. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Presov

RE: Cobry

Príspevok od používateľa DaTa »

ide len o to, ze ziadna nova revizia abitu nf7-s sa nekona, ale nova doska abit nf7-s2 (a abit nf7-s2g).
ked si pozries jej cenu v czechcomputery a porovnas si ju s normalnym abitom nf7-s, zistis ze sa asi fakt jedna o znizenie ceny na ukor kvality :x
viac sa docitas v tom threade, co tu nahodil peterm
Abit NF7-S rev. 2.0, AthlonXP 1700+@2415MHz DLT3C, 2x256MB OCZ 400MHz, Hercules Radeon 9700pro, 2xWD 80GB 8MB - RAID 0, AOC 7A+, cdrw lg 52/32/52, DTK 400W, cpu+gpu+nb+hdds watercooled
takeda

Príspevok od používateľa takeda »

ale nikto este nenapisal preso je abit lepsia ako epox, fakty...
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

2 takeda
nad expoxom s NF2 Ultra 400 chipsetom moc nerozmyslaj, nove dosky (5 mesiace dozadu) su uz osekane a vobec nevhodne na OC, max tak do 210MHz fsb, mam s nou osobnu skusenost, a este k tomu namaju radi OCZ a Twinmos pamate, o ktorych viem ze tam robia problemy. O tom ospevovanom Abite NT7-S neviem z osobnej skusenosti nic, ale tiez je na trhu osekana revizia. Hold vyrobcovia vedia ze socket A konci a tak uz ani investicie do dosiek nie su najvysie ked ani nevedia ci ich predaju tak setria. Buducnost je v lacnejsom S754 alebo S939. 8O 8)
dell noťas
Používateľov profilový obrázok
Oksamot
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 244
Dátum registrácie: Ut 17. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BA (21)

Príspevok od používateľa Oksamot »

Co uz, ked prichadzaju orezane semprony prichadzaju aj orezane dosky... Co uz sa da robit.
SUBARU INTELPREZA
CPU Intel PIV Prescott 2,8GHz+Zalman CNPS7000A-Cu; MB Abit IS7; VGA MSI RX9800 Pro+AC VGA Silencer, RAM Apacer 2x512 MB RAM 400 mhz; HDD 120GB Samsung SpinPoint P80; DVD-RW BENQ DW1620 pro; Sound Creative SB Audigy ES+Fujitsu-Siemens Soundbird Multichannel; PSU Fortron FSP350-60PN(PF); LCD Iiyama ProLite E380S; Others Wacom Graphire3
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Príspevok od používateľa kOsTi »

Ja som nikde nepocul o ziadnych orezanych Epoxoch ani Abitoch... kde si to videl???
Používateľov profilový obrázok
pjongy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 385
Dátum registrácie: So 22. Máj, 2004, 14:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa pjongy »

ja som sa tiez rozhodoval dlho medzi abitom a epoxom, ale po zisteni, ze epox sa nekamaradi z kazdou pametou, tak som siel do toho abitu.
Taktovanie som este neskusal, nemam v bedni priievan kua :cry:
Abit NF7-SL | AMD Barton 2500+@3200+ 1.6V AC Copper Silent 2 L | 512MB ddram PQI (400) | ATI Radeon Saphire 9800SE | 10GB HDD maxtor + 40GB HDD IBM | DVD-RW LG 4120B | Eurocase 5412A 350W EC
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

2kOsTi
no tak sa lepsie pozri po forach a zistis ze orezanych dosiek je viac nez tych kvalitnych, len niekto to pekne skryva ako napr. Epox nenapise ako napr. Asus za doskou X co znamena Shit(hoci ich posledne dosky su poriadne odflaknute) ale len zmeni cislo revizie co sa dozvies az na krabicim hold treba byt opatrny :?
dell noťas
Používateľov profilový obrázok
Comby
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Ut 01. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Kramáre

Príspevok od používateľa Comby »

Ad NF7-S rev. 2 c/a NF7-S2:
porovnanie tychto dosiek je na http://www.phoronix.com/scan.php?page=a ... m=41&num=1
Používateľov profilový obrázok
Oksamot
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 244
Dátum registrácie: Ut 17. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BA (21)

Príspevok od používateľa Oksamot »

miseno napísal:2kOsTi
no tak sa lepsie pozri po forach a zistis ze orezanych dosiek je viac nez tych kvalitnych, len niekto to pekne skryva ako napr. Epox nenapise ako napr. Asus za doskou X co znamena Shit(hoci ich posledne dosky su poriadne odflaknute) ale len zmeni cislo revizie co sa dozvies az na krabicim hold treba byt opatrny :?
Miseno, tak vidis, teraz si si dal sam za pravdu, ze nielen msi vyraba shitne dosky... Alebo sa aspon netvaria, ci je ich doska orezana alebo nie... Vsetci su na tom stejne.
SUBARU INTELPREZA
CPU Intel PIV Prescott 2,8GHz+Zalman CNPS7000A-Cu; MB Abit IS7; VGA MSI RX9800 Pro+AC VGA Silencer, RAM Apacer 2x512 MB RAM 400 mhz; HDD 120GB Samsung SpinPoint P80; DVD-RW BENQ DW1620 pro; Sound Creative SB Audigy ES+Fujitsu-Siemens Soundbird Multichannel; PSU Fortron FSP350-60PN(PF); LCD Iiyama ProLite E380S; Others Wacom Graphire3
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

no u MSI sa v poslednej dobe stavalo, nieze by dala menej stabilizatorov a menej kvalitne gen. frekvencie ako to urobil epex abit asus atd ale oni pouzili tak shitne kondenzatory ze po polroku vytiekli alebo popukali, a asus aspon napise v oznaceni modelu -X co znamena ze ide o osekanu a lacnu shitny verziu ale MSI nie, ale aj tak to je jedno, vzdy ked niekto chce ist kupovat novu fosnu tak by sa mal dobre poinformovat na nete a nie bezhlavo kupovat, fsade ciha kdosi kto chce v prvom rade zarobit a o to ide fsetkym takze tak.
dell noťas
Používateľov profilový obrázok
jimi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Pi 28. Máj, 2004, 14:00
Bydlisko: Michalovce

Príspevok od používateľa jimi »

Ja by som kupoval ASUS 7N8X E Deluxe
a ked nie, tak ako 2. Epox
Thorton 2000+ @ 12.5 x 166 (2071 MHz, 2600+)
Asus A7N8X-X, 512 DDR, ArcticCooling 18dB
40GB Maxtor, 160GB Seageate, Leadtec GeForce A 6600 TD

Návrat na "Základné dosky"