sluchadla a reproduktory v jednom pc

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
crake
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: So 04. Dec, 2010, 13:54
Bydlisko: Piestany

sluchadla a reproduktory v jednom pc

Príspevok od používateľa crake »

Dobry den,

Mám jeden dotaz: Dá sa (volakym programom alebo inak) spravit to ze mam do pc/notebooku zapojene reproduktory a sluchadla ale s tim ze pustim volaku hudbu do reproduktorov ale zaroven v sluchadlach mohol pocuvat inu pesnicku ??? napriklad: Do reprakov pustim pesnicku holki - party a zatial co budu hrat reproduktoru tuto pesnicku ja budem v sluchadlach pocuvat pesnicku black eyed peas - the time a keby sa mi lubila pustil aj do reprakov ???
Možno je to blbost co sa pitam ale mozno sa to da ?! Budem teda rad ked mi poradite a spolocnymi silami aj na to dojdeme.

Dopredu dakujem vsetkym co sa mi snazia pomoct.
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: sluchadla a reproduktory v jednom pc

Príspevok od používateľa KocuR »

Spoločnými silami dôjdeme na to že sa to dá ak ti to dovolia ovládače tvojej zvukovky. Napr. mnou tak často omieľané kX drivery ku Creative Audigy mi takto dovolia vytvoriť 4 nezávislé zariadenia (ak nerátam ASIO, s tým tam vopcháš ešte ďalších 32 či koľko kanálov, takže napr. 16 nezávislých stereo zariadení) a nezávisle využiť 3 výstupy čo mi poskytuje zvukovka, pomocou nejakých featuriek v kX DSP si to vieš ešte aj plynule mixovať medzi jednotlivými výstupmi.
Realtek drivery majú tiež takúto schopnosť, Výstup na Front paneli je braný nezávisle ako Headphones alebo 2nd Output (či čosi tak).
Problém ale nastane v tom, ako pustiť tie dve pesničky, buď by si to musel púšťať cez dva rôzne programy, pričom každý by mal nastavený iný output device, len prepínanie by potom bolo hodne nepohodlné. Alebo zas použiť nejaký špecializovaný DJ-ský softvér čo by to vedel, či taký ale je (som presvedčený že sa nejaký nájde) a ako pracuje, to neviem...
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik
Používateľov profilový obrázok
crake
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: So 04. Dec, 2010, 13:54
Bydlisko: Piestany

Re: sluchadla a reproduktory v jednom pc

Príspevok od používateľa crake »

A ako zistim ze mi to dovoluje ovladac mojej zvukovky ??

Návrat na "Zvuk a PC"