PROBLEM Radeon 9800 pro

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3684
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

PROBLEM Radeon 9800 pro

Príspevok od používateľa dendroid »

V poslednom case sa mi drbe moj 3D Prophet 9800 pro a bojim sa ze asi odchadza.Cely problem sa zacal takto.Som mastil FEAR a asi po 20 minutach sa objavila modra obraovka a komp sa resetol. Po resete som to skusal znova spustit ale mi napisalo ze unable set render options , tak som skusal spustit ine hry a nic neslo.Komp som znova resetol ale sa zacala drbat grafika vo Windows{ nieco podobne ako pri prehrievani napr pri pretaktovani to znamena ze sa lamal obraz, mizli ikony a pruhy cez obrazovku,, atd.Potom som znova resetol, pricom uz nabehla len uvodna obrazovka s dodrbanou grafikou a po dalsom reset sa objavili namiesto uvodnej obrazovky len cierno biele pruhy a znova sa to resetlo.Hodil som to do nudzoveho rezimu, ten isiel v poho a preinstaloval som ovladace, po resete Windows nabehol ale znova sa zacala drbat grafika.Znova som to resetol spustil GTA San Andreas a islo to v pohode asi polhodku, ale ked som sa pokusal postavit komp( komp bol postaveny nalezato, lebo som menil pastu na procaku a skusal som ho ) zmizol obraz uplne(zostala uplne cierna obrazovka), kede som ho resetol tak nenabehol vobec( pipalo to , ono bootovat zacalo ale obrz zostal cierny). Grafiku som vymenil za staru Savage 4 , ale po zapnuti obraz tiez nenabehol, nakoniec nabehol po 5 minutach, tak som tam hodil spat toho Radeona a ono t znova islo v pohode.Windows som spustil bez problemov, takisto aj San Andreas, mastil som to polhodinu a znova som sa pokusil postavit skrinu ale tentokrat ma to vyhodilo do Windows , zacal sa drbat grafika a Windows sa sam vypol( tak isto ako ked ho vypina uzivatel , aj melodku to zahralo lenze sa vypol sam.Potom som znova resetol komp, postavil som ho ,zavrel bocnicu a zapol FEAR a islo to asi 5 minut v poho ale potom sa znova vypol obraz(cierna obrazovka, monittor bol zapnuty), pricom hra isal dalej.Ku grafike : ma taku mensiu vadu, jedna suciastka je mierne odstiepena, ale drzi.je to taka cierna suciastka omotana medenym drotom a je oznacena 3R3.je pri vstupe kabla zo zdroja. Tiez ventilator sa drbe , ide sice ale pocut ze sa serie lozisko.Neviem ci to nebude tym, lebo medeny pasiv ktory mam na jadre je brutal horuci.Artefakty som v hrach nemal , vzdy to budspadlo alebo sa to sralo vo Windows.Ovladae mam Catalyst 5.13. Este to ze ked som spustal komp po vymen pasty tak samy preskakovali otacky na ventilatore na CPU chladici.
P.S sorry za to vykecavanie :P
Používateľov profilový obrázok
Payne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1334
Dátum registrácie: Ne 13. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Poprad (18)

Príspevok od používateľa Payne »

No problem bude isto vo vetraku na VGA, bo Radeony 9800 hriali ako svina a este ked pises ze sa ti sere vetrak, tak je to jasne

Najlepsie bude vymenit ten vetrak, pripadne chladic a tu suciastku dajak napajkovat, abo dajak spravit aby neodpadla...
CPU : Celeron 1200MHz&1440MHz - 12*120MHz, DVD : Sony DRU 800A,
HDD : Maxtor 40GB 7200ot. 2MB cache, MB : Abit ST6 RAID, RAM : 256 MB SDRAM PC133 PQI + 128 MB SDRAM PC133 Apacer, VGA : Inno3D GeForce 2MX 400 64MB 175MHz/155MHz@205MHz/165MHz, Zdroj : 250W, Zvuk : Sound Blaster 5.1 Live!
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3684
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa dendroid »

Tiez ma to napadlo ako prve ale neviem ci to skutocne bude tym pretoze vetrak sa toci a myslim ze aj otacky su take iste ako predtym len pocut lozisko ked sa vetrak otaca.Tiez som nikdy ked to padalo v hrach nemal artefakty , vzdy to spadlo odrazu, bud sa to resetovalo alebo to spadlo do Windows alebo zmizol obraz ale nikdy sa nesrala grafika v hrach takze neviem Vcera som asi hodinu skusal San Andreas a ziadny problem sa nevyskytol , ale FEAR sa mi resetuje stale po par minutach
Používateľov profilový obrázok
Monster
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 641
Dátum registrácie: So 22. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: PD

Príspevok od používateľa Monster »

No myslim ze to moze byt aj tou teplotou alebo tou suciastkou,ale ked ti to robilo aj na druhej grafike nemas daco z doskou alebo s AGP portom?aku mas dosku?vypis si podpis a uvidime.
A skus vyskusat aj reinstall systemu,mozno to pomoze.
Asus Zenbook Duo Pro
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3684
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa dendroid »

No vyzera to ze tam bol len zle zastrceny kabel zo zdroja lebo uz to nerobi problemy.FEAR sa sice resetuje stale ale to by som pripisal skor RAM
Používateľov profilový obrázok
pepek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 207
Dátum registrácie: St 18. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: UK

Príspevok od používateľa pepek »

toto poznam , je to bud vetrak , alebo koncovka vetraku, je vykyvana... 8)
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Príspevok od používateľa SurrendeR »

klasicky problem nedostatku napajania. Na R9800 to hadzalo do blue alebo sa resetovala grafika (mal som Sapphire R9800) Trosku pozamackavaj kontakty konektoru. Inak aku mas komplet zostavu? moze to byt aj slabym zdrojom. Ale to by sa ti iba grafika resetovala.
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour

Návrat na "Grafické karty"