D-Link 524

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Mester222
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2010, 08:54

D-Link 524

Príspevok od používateľa Mester222 »

Ahojte , D-link mám k nemu pripojený PC a chcem k nemu ešte ptipojiť prehravacie medium kvoli komunikaci v sieti.

D- link mu IP adresu pridelil a tak isto som mu zadal aj branu čo je IP adresa routera ale Fantec v PC nevidim spojenie nieje. Ja sa v tom moc nevyznam tak poprosim o každu radu. diki
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: D-Link 524

Príspevok od používateľa galen »

na to, aby si ho mohol vidiet v sieti, musel by mat spravnu domenu (alebo workgrupu)

pokial vsak vies, aku IP mu pridelil router (lebo vidis, ze mu pridelil, ze ano),
tak skus start->spustit->cmd a do toho cierneho okna -> ping IP

ak ti tam ping dojde, tak sa na to zariadenie vies dostat, nasledne skus pripadne v prieskumnikovi pristupit na \\IP\
(pripadne skus ci to nema web-rozhranie -> browser -> http://IP/ )

ak ti to neopinga, zistuj, kde vsade mas po ceste firewall, co ti to moze blokovat a podobne
lava, prava, lava, prava ...
Mester222
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2010, 08:54

Re: D-Link 524

Príspevok od používateľa Mester222 »

Dík za rady ale nepomohlo to, zadával so to čierneho okna ping IP aj v brovseri. Skúšal som ho som vypnúť firewal aj antivirak a nič nepomohlo. Nam tušenie čo to môže blokovať notebook mi ide cez wifi ,ale Fantec cez kabel nie a nie. Pozeral som IP Adresu v routeri a je taká istá akú má aj Fantec. Tak isto sedí aj fyzická adresa Fantec s tou ktorá je v router. Router ma DHCP zapnuté ale vo fantec mi je vypnute a nedá sa to ani zapnúť. Ak vás ešte napáda čo môžem skúsiť budem rád
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: D-Link 524

Príspevok od používateľa matopd »

Ak sa neda vypnut static, tak mu hod adresu rucne z ranku routera, nie? Inak mnoho zariadeni vypne static, ked nahodis same nuly, skus a daj vediet...
Mester222
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2010, 08:54

Re: D-Link 524

Príspevok od používateľa Mester222 »

Ved som mu dal adresu akú mu dal router, nakoniec to DHCP asi funguje lebo keď dám auto v prehrávačom mediu tak si dá IP takú akú mu prídeli router . Potom nevidím dôvod mu to dávať ručne v tom chyba asi nebude. Aj po zapnutí prehrávača sa mi rozsvieti LED na routeri a bliká ,tak si myslím že problém bude asi medzi PC a Routerom, neviem to ale presne. Neviem sa na Prehrávač Pingnut, nenájde ho. Všetko čo som o sieťach na tento router našiel na Nete mi nepomohlo
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: D-Link 524

Príspevok od používateľa matopd »

a co je to za prehravac?
Mester222
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2010, 08:54

Re: D-Link 524

Príspevok od používateľa Mester222 »

FANTEC MM-FHDL
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: D-Link 524

Príspevok od používateľa matopd »

Skukol som jeden manual, sambu si si spustil?
Mester222
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2010, 08:54

Re: D-Link 524

Príspevok od používateľa Mester222 »

vlastne si ma pri tej Sambe na to naviedol keď som ju spustil nabehol Fantec na PC , Zapol som BT a Remot Control vo Fantec a všetko nabehlo. Diki moc

Návrat na "Siete"