BAD_POOL_HEADER - samsung spinpoint F1 320 GB

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
koyotsk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Po 11. Aug, 2008, 13:59

BAD_POOL_HEADER - samsung spinpoint F1 320 GB

Príspevok od používateľa koyotsk »

Zdravim, potreboval by som poradit s mojim problemom :

Jedneho krasneho dna, mi moj WIN XP (budem oznacovat XP1) zamrzol (vlastne to robil uz par dni predtym), islo o freeze toho stupna, ked pri stlaceni klavesy uz pocut len speaker...
K veci - po restarte sa mi XP1 v ktorom doslo k tejto udalosti uz nepodarilo spustit, po nacitani black screen - restart...
Nepomaha ani safe mod, ani obnova nastaveni, proste nic..
Pre taketo pripady mam druhy hdd s druhym WIN XP (budem oznacovat XP2). Takze som sa pokusil spustit tento XP2, tentokrat po loading screen nasledoval namiesto restartu blue screen s nasledovnym errorom :

BAD_POOL_HEADER
STOP:0x00000019(0x0.....020 ,......)

Na forach som nasiel ze ide zrejme o RAM, ale kedze som mal iste skusenosti z minulosti, bolo mi hned jasne ze ide o hdd - na ktorom mam XP1 (samsung) .
Disk som odpojil, a problem sa vyriesil... Takze nasledovalo testovanie samsung utility tool (ESTOOL) a dalsie nastroje, ale vsetky hlasia ze je disk v uplnom poriadku...
Nahodil som si teda kubuntu a po par testovani som zistil, potom ako som jednej particii nastavil FLAG na hide a nasledne uz nabehol aj XP2, ze bude problem prave v nej...

Problem je v tom, ze pristup k particii mam len pod Kubuntu a KDE Partition Manager nema moznosti checkdisku, resp. ked som pouzil funkciu Check, po pol sekunde sa zobrazila hlaska ze je vsetko ok, z coho mi je jasne, ze sa velmi disku nedotkol...

Potreboval by som preto poradit, nejaky vhodny softik, ktory rozbeham pod kubuntu, ktory by dokazal detekovat a hlavne opravit tuto krasnu chybu...

Thx za rady...

PS: Ked sa pokusim o recovery console, dostavam tiez blue screen, takze z windowsov to takmer urcite nepojde (skusal som win98,winXP,win7 vsade rovnaka situacia) ...
Skusal som uz aj unix nastroj ntfsprog a fixnut particiu, ale nepomohlo...
MB Asus P5K SE/EPU,CPU INTEL CORE 2 DUO E7200 (3.2 GHZ), VGA SAPPHIRE ATI RADEON HD3870 512 MB GDDR4, RAM 2x 1GB KINGSTON HYPER-X 1066 MHZ CL4 HDD Samsung Spintpoint F1 320 GB + Hitachi 120 GB Monitor Samsung SyncMaster 2243NW

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"