prepalenie biosu

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
Misso
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: So 28. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Gelnica

prepalenie biosu

Príspevok od používateľa Misso »

Chcem sa opytat,ako to je s prepalenim biosu na 6800LE AGP. Cez riva tuner som odomkol 12 pixelpipelines a 6 vertex. Chcel by som prepalit bios na normal 6800, ale co ak mi ten bios zacne pouzivat namiesto tej dobre pipeline tu zlu, co potom pojde ta graf.,ako to dam naspat? Bol by som vDacny aj za popis ako sa to prepaluje. Je to riziko? Moze sa nejako dokaslat graf.? Dik.
Používateľov profilový obrázok
izopd
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 191
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa izopd »

o par koloniek nizsie Odomknutie/Flash 6800XT mas o tom pisane a je tam aj link na stranku ako sa flashuje.ak odomknes chybne pipeline,moze sa stat ze by nebude graficka karta zobrazovat spravne.dokaslat VGA by to nemalo,ale vsade mas pisane,ze vsetky zasahy robis na vlastnu zodpovednost.takze ako je v tom postupe na tom linku,Treba si najprv urobit ZaLOHU ORIGINAL BIOSU z karty,aby keD ti nezobere novy bios si tam mal co vratit spat.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

a z akeho dovodu potrebujes novy bios?
Používateľov profilový obrázok
Misso
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: So 28. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Gelnica

Príspevok od používateľa Misso »

Nemam na to ziadny vazny dvovod, len by som to nemusel stale nastavovat v rivatuneri a restartovat comp, lebo mi to nechce nabehnut priamo s windowsom.
Používateľov profilový obrázok
Oleg
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Št 16. Dec, 2004, 14:00

Príspevok od používateľa Oleg »

Moze mi prosim niekto strucne popisat co su to tie pipelines na co sluzia, preco sa odomykaju a ci sa daju na mojom sapphire radeone 9550 nejake odomknut? Alebo aspon napiste link kde to je vysvetlene pre lajikov lebo nemozem nikde nic konkretne najst. Dik
Používateľov profilový obrázok
Misso
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: So 28. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Gelnica

Príspevok od používateľa Misso »

Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

Misso napísal:Nemam na to ziadny vazny dvovod, len by som to nemusel stale nastavovat v rivatuneri a restartovat comp, lebo mi to nechce nabehnut priamo s windowsom.
zaskrtol si apply at sturtup a alternate start up daemon?no na tvoj problem,kasli na ine biosy zazalohuj si ten svoj a v nibitore len uprav frekvencie,pokial ich mas dokladne otestovane...

alebo som to az teraz pochopil a nechce ti drzat ani tie pipky?s tym skusenosti nemam,ze ako sa to bude chovat ak tam das 12pipkovy bios...neviem nahodou ci pipky nefunguju na nejakej inej urovni nez bios.tym myslim,ze neviem ci to nepojde stale na 8 pipiek na miesto 12...ale neviem...a hlavne mal si dobry dotaz,ako zabezpecit aby fungovaly spravne pipky.s tohto odvadzam,ze to s biosom nema nic spolocne,ale mozem sa mylit...skus sa na to spytat na pctuningu alebo ocguru tam ti snad poradia
Používateľov profilový obrázok
jose
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 532
Dátum registrácie: Ne 10. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa jose »

vsetko-aj pipky aj frekvencie sa daju nastavit a spustat s winom v riva tuneri...novy bios ma vyznam ak ti idu odomknut,ale robia artefakty(casto nestaci napajanie!)-pripadne uz nejdu tocit.flashol som bios na 6800le(agp) urpraveny v nibitore(napatia z 1,1na1,3V+325/750)a ide stabilne12/6,375/900...
Používateľov profilový obrázok
Misso
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: So 28. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Gelnica

Príspevok od používateľa Misso »

Taktovat ju moc netaktujem, nakolko mam stock chladic(co je dost bieda), ale islo mi hlavne o tie pipky, rivatuner mam nastaveny dobre, ale nerozumiem preco mi nenabehne na prvy raz. Som z toho JELEn, pomoze mi ked zvisim napatie na jadre, aby mi isli vsetkych 16 pipelines(bez artefaktov)? A ako sa pracuje s tym NIBITOR-om, nechcem nieco pokaslat, lebo sa do toho moc nevyznam. Dik.
Používateľov profilový obrázok
Payne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1334
Dátum registrácie: Ne 13. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Poprad (18)

Príspevok od používateľa Payne »

Zvysenie napetia ti pomoze len na lepsie, teda vyssie pretaktovanie, nema to nic spolocne s pipkami, proste ked su raz vadne, ta nic s nimi nespravis...
CPU : Celeron 1200MHz&1440MHz - 12*120MHz, DVD : Sony DRU 800A,
HDD : Maxtor 40GB 7200ot. 2MB cache, MB : Abit ST6 RAID, RAM : 256 MB SDRAM PC133 PQI + 128 MB SDRAM PC133 Apacer, VGA : Inno3D GeForce 2MX 400 64MB 175MHz/155MHz@205MHz/165MHz, Zdroj : 250W, Zvuk : Sound Blaster 5.1 Live!
Používateľov profilový obrázok
Misso
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: So 28. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Gelnica

Príspevok od používateľa Misso »

Ok aj tak dik. Budem sa musiet uspokojit len s 12.
Používateľov profilový obrázok
Oleg
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Št 16. Dec, 2004, 14:00

Príspevok od používateľa Oleg »

To ked si na moj Radeon 9550 nainstalujem namiesto originalnych ovladacov ovladac Softmod tak uz mam odomknute vsetky pipelines a nemusim nic viac robit?
Používateľov profilový obrázok
sweet
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa sweet »

to oleg: ty na svojej 9550 neodomknes ziadne ine pipelines pretoze ta karta ma fyzicky 4 pipky.ty ju mozes jedine taktovat
CPU: Intel C2D E8200 2,66@3GHz Cooling: Intel Box MB: ASUS P5G41T-M LX V2 HDD: WD 160GB 7200ot SATA RAM: Kingston HyperX Blue 4GB DDR3 VGA: ASUS GTX 280 1GB DVDRAM: Toshiba-Samsung SH-S202 SOUND: 5.1 LCD: Benq FP91G+ PSU: Fortron BS II 500W
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

Oleg napísal:To ked si na moj Radeon 9550 nainstalujem namiesto originalnych ovladacov ovladac Softmod tak uz mam odomknute vsetky pipelines a nemusim nic viac robit?
ludia ved ked vas to zaujima,preco si o tom nieco najprv aspon neskusite pohladat na nete?ovladac softmod :D
Používateľov profilový obrázok
Oleg
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Št 16. Dec, 2004, 14:00

Príspevok od používateľa Oleg »

No a sftmod neni upraveny ATI catalyst, na ktorom sa daju pretaktovat ATI graficke karty? :?

Návrat na "Grafické karty"