nevidno particiu

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
toxik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Št 09. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Ziar nad Hronom

nevidno particiu

Príspevok od používateľa toxik »

Ahojte, akurát som si preinstalovaval win z xp na 7, no akosi sa mi stratila jedna particia, v explorery ju nevidno. Všetko je to uvedené v obrázku. Dá sa s tým nieco robit? mám tam vela dôlezitych veci :cry: . Skuste pomoct, vdaka
CPU: i5-2500K; DOSKA: GA-P67A-UD3-B3; VGA: Zotac GTX-460 1GB; RAM: 2x4GB DDR3 1600Mhz Kingston; HDD: WD 500 GB
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: nevidno particiu

Príspevok od používateľa Sky »

nejake programy kde by to mao ist:

Hand Recovery - v nom treba na obnovu kliknut v zozname funkcnych particii na find more partitions a nasledne vybrat medzi fyzickymi, teda hardverovymi diskami. Tu je potrebne oznacit disk, na ktorom sa stratena particia nachadza, a nastavit poziciu, odkial a pokia sa datove platne disku budu skenovat. Ak vies jej polohu, mozes urychlit skenovaci proces. Po kliknuti na odhalenu particiu sa po detekcii suboroveho systemu objavi bezchybna stromova struktura povodneho disku spolu so spravne pomenovanymi subormi.

v programe: R-Studio po oznaceni fyzickeho disku treba spustit skenovanie. Program odstranenu porticiu a jej suborovy system identifikuje bez problemov a zobrazi stromovu strukturu priecinkov a suboroy bez chyby.

v programe EasyRecovery v sekcii Data recovery musis vybrat vunkciu Advanced Recevery, potom ti po malej chvilke program zobrazi zoznam fyzickych diskov spolu s ich particiami a nealokovanym miestom. Potom musis zvolit pokrocile nastavenia a vybrat na karte partition setttings nepouzitie MFT (Ignore MFT), inak sa puzije prazdna a na zobrazenej stratenej particii neuvidis ziadne subory. Po tomto nastaveni program zacne jednotku skenovat, co v zavislosti od velkosti nealokovaneho priestoru zaberie niekolko desiatok minut. Po podrobnom skenovani program podobne odhali stromovu strukturu priecinkov a ukaze bezchybne nazvy suborov, ktore bodu okamzite pripravene na zalohavanie na iny disk.

PC Inspector - po jeho spusteni zvol fyzicky disk (Physical drive), na ktorom sa stratena particia nachadza, a kliknut na Find logical drive. Nasledne vyber oblast disku , ktora ma byt prehladavana a potvrd svoje nastavenie zelenou ikonou startu. Skenovanie bude rychle a po kliknuti na odhalenu particiu program rychlo zrekonstruuje stromovu strukturu a bude pripraveny na obnovuvanie.
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: nevidno particiu

Príspevok od používateľa SurrendeR »

skus tu najjednoduchsiu vec... skus tomu disku priradit rucne nejake pismenko. mozno pomoze.
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Používateľov profilový obrázok
toxik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Št 09. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Ziar nad Hronom

Re: nevidno particiu

Príspevok od používateľa toxik »

Ano priradil som ručne písmeno a uz to ide....myslel som si ze to bude stacit len som sa toho bál reku ak tym este nieco dokafrem bo raz som si tak vymazal disk tak sa toho bojim ako certa....tak vdaka
CPU: i5-2500K; DOSKA: GA-P67A-UD3-B3; VGA: Zotac GTX-460 1GB; RAM: 2x4GB DDR3 1600Mhz Kingston; HDD: WD 500 GB

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"