Msi K8N Sli Diamond

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
Mino
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: St 10. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Trenèín

Msi K8N Sli Diamond

Príspevok od používateľa Mino »

Ja mam s touto doskou trocha problemy. KeD som to poskladal tak to ani nenabehlo(pc sa rozbehlo,ale ostalo zamrznute ani sa nedostalo do uvodnej obrazovky) a vzadu na signalicnych diódach svietilo na c.2 zelena a ostatne cervene z coho som podla manualu usudil ze bude problem s pamatami.
Vytiahol som pamate a musel som aj vytiahnut baterku dal som tam iba jednu pamat a potom to uz islo. Ale keD som tam dal aj druhu, to iste.
Inak pamate su 2 x 512 MB Dual channel Kingston HyperX 3200 casovanie2,2,2,5 s cipmi Samsung TCCD.Pamate su obojstanne. Preto sa chcem spytat, ake mate skusenosti s tymito pamatami na tejto doske a v ktorych portoch to mate dane. Teraz mam jeden modul v 3 porte.Procesor tam mam opteron garfika 6800GS. Najnovsi bios som tam dal hneD, ako som to spojazdnil.Presiel som zo soc.A a s tymto sock. nemam ziadne skusenosti.Dik za kazdu radu.
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

Pamete davaj do rovnakych farieb slotov. Daval si ich do zelenych, alebo fialovych slotov?
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

...mam K8N nonSLI. pamate tiez s TCCD cipami. pamate davam ich do slotov 1+2 alebo 3+4, t.j. dual chanel. vsetko funguje spolahlivo.

slot 1 - zeleny
slot 2 - fialovy
slot 3 - zeleny
slot 4 - fialovy

...cize mam osadeny vzdy jeden zeleny a jeden fialovy.
Používateľov profilový obrázok
Mino
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: St 10. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Trenèín

Príspevok od používateľa Mino »

sm_oOx^ napísal:...mam K8N nonSLI. pamate tiez s TCCD cipami. pamate davam ich do slotov 1+2 alebo 3+4, t.j. dual chanel. vsetko funguje spolahlivo.

slot 1 - zeleny
slot 2 - fialovy
slot 3 - zeleny
slot 4 - fialovy

...cize mam osadeny vzdy jeden zeleny a jeden fialovy.
Tak uz mi to funguje, pouzil som osvedcene vytiahol baterku, vymazal CMOS-vlozil pamate do slotov 1 a 2 a uz to islo. Ale nejde mi to do hlavy, preco mi to neslo aj vtedy. Ale je pravda ze pri prvom zapnuti som to mal v 1 a 3 a to bola chyba. Ale o co horsie to bolo na zaciatku, o to lepsie je to teraz. Zatial na rychlo opteron 144 na 300 x 11 pri default napati, co si myslim, ze to na zaciatok vobec nie je zle. Skusil som iba Super Pi 8 MB jeden 3d mark a chvilu Prime. Ale na dlhodobejsie testovanie nebol cas. Hodil som tam pasiv na cipset trocha ho ofukujem a je to v pohode.
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

Mino napísal:Zatial na rychlo opteron 144 na 300 x 11 pri default napati, co si myslim, ze to na zaciatok vobec nie je zle.
...300x11? hadam 300x9 nie :? ale aj tak slusny vysledok na defaulte.
Používateľov profilový obrázok
Mino
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: St 10. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Trenèín

Príspevok od používateľa Mino »

Samozrejme, ze 300 x 9 chybicka se vloudila, keD bude cas vyskusam strop.

Návrat na "Základné dosky"