Logitech X-530

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
tkt56
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Pi 11. Feb, 2011, 18:34

Logitech X-530

Príspevok od používateľa tkt56 »

Nazdar, potrebujem pomoc....moje repraky mi stale praskaju a sustaju, a ked stiahnem zvuk tak mi chytaju radio (nemecke)...cim to je? zvukovu kartu mam Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Logitech X-530

Príspevok od používateľa stanomx »

rádio chytaju kôli nepochybne velmi premyslenej a kvalitne odtienenej konštrukcii koncovvého zosilňovača alebo jeho kontrolérov, aktivnej výhybky atď.... dá sa s tým niečo urobiť avšak, na to sú potrebné isté schopnosti a vedomosti (otvoriť, elektronicky veľmi jednoduchý postup k tomu aby rádio počuť nebolo)
šuští ti to ako? kedy? konkretizuj....
keď pridávaš hlasitosť? stále i keď to nieje k ničomu pripojené? keď pripojíš k PC ? šuští keď to bez signálu alebo šuští nejaká mechanická alebo elektronická porucha pri reprodukcii zvuku?
:cry: logitech má vyrábať volanty na PC a nie reproduktory :red:
RAMMSTEIN
tkt56
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Pi 11. Feb, 2011, 18:34

Re: Logitech X-530

Príspevok od používateľa tkt56 »

napr. ked pozeram video a zničoho nič každych cca 8-10 sek začne pukat..takisto je to aj s radiom 1h nechyta a az neskor zacne
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Logitech X-530

Príspevok od používateľa stanomx »

zisti či to nieje počítačom... rádia bohužiaľ budeš chytať naďalej... (i ked mohol by si vyskúšať odpory na voči vstupu a gnd, čo by mohlo chovanie prívodného "tieneného" kábla lepšie povedané antény zlepšiť)
praskajú ti všetky reproduktory?
RAMMSTEIN
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Logitech X-530

Príspevok od používateľa undertaker007 »

-> tkt56:
Sledujem túto tému už dlhšie a nedá mi to nezapojiť sa... ...ja mám Logitech X-240 a to rádio som zažil asi iba raz v živote a bolo to vtedy, keď som mal na reprákoch to kolečko na ovládanie hlasitosti na minime...
A to pukanie/praskanie/šumenie a neviem ako to mám nazvať, tak to mávam dosť často (hmm, aj práve teraz...)
Inak, raz ma tie repráky zabijú, pretože občas v nich nie je pukanie/praskanie/šum, ale šleha jak hovado... ...z ničoho nič v nich pukne jak sviňa (ale akože nie že elektrika, že skrat, alebo také čosi, ale zvuk to je tá šleha...)
Tá šleha býva síce aj inokedy, ale odhadom takých 40% šlahnutí v reprákoch je presne v tedy, keď sa nám doma vypne chladnička... ...to som zistil dlhodobým skúmaním príčiny tých šlahnutí...
Inak- pukanie/praštanie/šum je len v reprákoch (satelitoch), tá šleha býva aj v subwooferi (a teda že asi na max. hlasitosti...)
A raz som mal tie repráky rozobraté (aj ovládač) a v tom ovládači bol jeden kondenzátor odtrhnutý z plošáku (odtrhnutý nie len kondík samotný, ale aj s cestičkami z plošáku... ...po oprave plošáku a výmene kondíka za totžný praskanie/pukanie/šum ani tie šlehy neprestali....)

-> stanomx:
stanomx napísal: :cry: logitech má vyrábať volanty na PC a nie reproduktory :red:
Prečo len volanty? S ich bezdrôtovými myškami som nadmieru spokojný :D
A isto by sa našlo ešte čosi, čo naozaj vedia... ...inak, doteraz všetko čo som mal a bolo to od Logitechu, tak to bolo skvelé, premyslené, funkčné... ...až na ich repráky nepočúvam moc dobrých slov... :cry:

\\edit:
Skoro by som bol zabudol... ...tieto moje repráky v podstate nonstop brnia, akože také vmmmmmmmmhmmmvmmmmvmmmhmmmvmhmmmmmvmhmmmmm :D A to počuť len veľmi, veľmi potichúčky a aj zo satelitov a aj zo subwoofera....
tkt56
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Pi 11. Feb, 2011, 18:34

Re: Logitech X-530

Príspevok od používateľa tkt56 »

praskaju mi iba predne L a R....a mne to tiež silno pukne ked zapnem svetlo...to praskanie by mohlo byt aj ty že nam ide doma 4 televizorov 1chladnicka,2 mrazaky,2satelity a asi 10 žiaroviek? :D
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Logitech X-530

Príspevok od používateľa stanomx »

jo i ja som spokojný s myškou :D
Čo sa týka toho vrmmmm tak to je trafo, je to tým že nieje vhodné na audioaplikácie, nemá dostatočne odtiený primár a sekundár atď.
To čo popisuješ ty, teda keď ti zapne chladničku , tak ti buchne reproduktor, je normálne a je to spôsobené obrovským krátkodobým zvlnením napetia, proste to poskočí pri krátkodobom "štartovaciom" odbere chladničky. Je neviem či je vôbec možné úplne sa vyhnúť tomuto javu, (samozrejme každé zariadenie na to reaguje ináč, u môjho DIY zosika to nepočuť, i keď ono to vpodstate počuť je ale nie na dosť hlasnej úrovni). Je to dané pravdepodobne veľkosťou trafa, alebo indukciou ťažko povedať.... nikdy som to nezkúmal. Myslím že i to by sa dalo dodatočne trošku vylepšiť, ak nie úplne zrušiť.
Rádio je výsledkom istých náhodných vlastností kapacity prívodného signálového kábla, a odporu. Čo funguje ako príjimač v istých frekvenciách. (zhodou náhod práve v tých FM alebo čo to chytáte)
Praskanie, môže mať za následok nesprávne odtienenie od sieťe, teda rušných 230V.... alebo je konštrukcia koncového zosilňovača predimenzovaná, poprípade majú isté súčiastky nalomené väzy. Mnohokrát sú integrované zosilňovače v týchto haraburdách hnané do extrémov vďaka zapojeniam ktoré neodporúčaju ani samy výrobcovia týchto polovodičov. (Nevravím, že čo odporúča výrobca má byť spása, ale vždy lepšie ako nahlavu postavené konštrukcie)
:-)
RAMMSTEIN
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Logitech X-530

Príspevok od používateľa undertaker007 »

stanomx napísal:To čo popisuješ ty, teda keď ti zapne chladničku...
BACHA! Buchne mi to, keď mi VYPNE chladničku... ...a to je na tom zvláštne... ...pri zapnutí nič- tichúčko...
A inak, ten šum/praskot/pukot je vždy a omnoho intenzívnejší ako inokedy, keď mama používa mixér... :D
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Logitech X-530

Príspevok od používateľa stanomx »

to je +- jedno príčina je tá istá, s tým že nastáva opačný jav, napetie sa nezníži ale zvýši, na čo je tvoja elektronika asi citlivejšia a teda ak je dimenzovaná napr. na tých 14V, (dajme tomu 16... IO zvyknú byť na 18) v milisekundách sa tam môže objaviť aj viac. Napr. u mňa je bežné pracovné napetie +-45V avšak tranzistory vydržia ešte omnoho omnho viac (avšak pri skutočnom používaní by sa nedokázali uchladiť, jednak kôli saturácii a jednak kôli vyššiemu výkonu ktorý by teoreticky zvýšeným napetím mali dodať)
Možno by pomohla tvrdšia filtrácia v zdrojovej časti, alebo odrušenie od siete v podobe odrušovacieho kondenzátora ktorý častokrát býva v zdrojoch. Avšak ak nechcete kupovať drahé zariadenia na odrušenie, tak sa proste elektronickým úpravám vo vnútri nevyhnete.
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Sapo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 857
Dátum registrácie: Ne 22. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Partizanske

Re: Logitech X-530

Príspevok od používateľa Sapo »

Mám Logitech Z-506 a tiež v nich počujem také brnenie/šušťanie. Počuť to aj keď sú vypojené s PC. Jednoducho keď sú zapnuté, tak šuštia. Momentálne rozmyšalm, že po prázdninách kúpim Logitech Z-5500 (uvidím ako na tom budem s brigádami), len mám trochu obavy, že budú šumieť/šuštať tiež. Počul som aj o nejakých rušeniach u tých reproduktorov. Tak sa dosť bojím ísť do nich. :cry:
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Logitech X-530

Príspevok od používateľa FEAR »

samozrejme ze aj Z-5500 sumia .. :rolleyes: .. teda ked nic do nich nepustis a skrutis volume ... ked mas problem zo sustanim odporucil by som zacat lowendom zo stlpmy a receiverom za 1000e nie reprosmi za 100e ci 300e ..


ked teraz bez hudby otocim na panely volume na polovicu tak sediac meter od centra pocujem sum .. no ked tam pustim signal tak ten sum bude posledna vec ktoru budem pocut ... :laugh:


BTW aj nieco na tom pustas ? ci len pocuvas z uchom na repraku sustanie ?
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Logitech X-530

Príspevok od používateľa Brandoo »

Rovnaky problem som mal s novymi Logitech X-540, vratil som ich predajcovi. S Creative som nikdy podobny problem nemal. Oni maju adapter samostatnie, nie v reprakoch alebo v sub. Kazde Logitech repraky brnia alebo vydavaju aj ine zvuky okrem hudby so si pustas. Tiez z toho dunenia adapteru som maval bolesti hlavy, cez noc som musel natvrdo ho vypinat.
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit

Návrat na "Zvuk a PC"