Zdielanie WiFi pre 2 PC

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
littlecoder

Zdielanie WiFi pre 2 PC

Príspevok od používateľa littlecoder »

zdravim, mam bezny problem... pripojenie k internetu cez Wifi. Od providera som dostal antenu Nanostation5 Loco
http://www.alza.sk/nano-station5-loco-v ... 109120.htm
Z anteny ide RJ-45 kabel do sietovej karty PC. Potrebujem k tomu pripojit druhe PC, tak aby obe mohli zdielat pripojenie na internet bez toho aby jedno z PC muselo nutne bezat. Obe pocitace maju instalovany WindowsXP. IP adresu mam vzdy rovnaku 192.168.1.165

Ako na to? Zrejme potrebujem dokupit router? ...a zapojit ho medzi antenu a 2xPC. Aky je najlepsi postup. Na co si davat pozor. Hodil by sa na to tento router?
Tenda R502
http://www.tenda.cz/pro-domacnost/route ... -10100-lan
...alebo viete o lepsom?

Vdaka za kazdu odpoved
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Zdielanie WiFi pre 2 PC

Príspevok od používateľa newmi »

ano najlepsie riesenie je router. Ale ten co si postol nema wifi, cize musel by si mat kable z neho potom natiahnute do tych 2 pc. Neviem ci mas mobil s wifi alebo notebook ale do buducna by bolo lepsie investovat do routeru, ktory ma aj wifi ;)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Tomas67
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 115
Dátum registrácie: Ut 22. Jún, 2010, 17:25
Bydlisko: Podmanín, 017 01 Považská Bystrica

Re: Zdielanie WiFi pre 2 PC

Príspevok od používateľa Tomas67 »

Načo router!!!, načo budeš 2x routrovať? tá anténa nanostation ma už v sebe zabudovaný router, tebe stačí kúpiť nejaké AP - prístupový bod, kde budú 4x lan koncovky, 1 wan koncovka, a wifi s možnosťou pripojiť 254 notebookov, pda....Alebo aj ten router, ale musel by si ho prepnúť do módu BRIDGE, tak ked už budeš kupovat ten router, tak si pozri, či sa mu da nastavit MOD BRIDGE...

http://copos.shop.ekatalog.biz/presmero ... 842&web=77

tu máš všeliake AP-čka, ja som ti dal iny obchod, ty si na tom iba pozri nejaky typ, model, a potom si to už kup kde chceš..alza, agem.....
PC: Intel Core i5-2500K @3.3GHz | ASUS P8Z68 DELUXE | Kingston 2x4GB 1333MHz CL9 | Kingston 240GB HyperX 3K SSD SATA 3 2.5 | SAMSUNG HD154UI 1,5TB | HD 7870 2048MB | Fortron AURUM CM 750W 80PLUS GOLD | Antec LANBOY AIR BLUE
Media / Other: Samsung Galaxy Note 3 / N9005 | GRANDSTREAM GXP2100 | KONICA MINOLTA PagePro 1350 EN
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Zdielanie WiFi pre 2 PC

Príspevok od používateľa newmi »

OMG :facepalm: Aky bridge mode? Naco? Pisal, ze mu ide RJ45 kabel do pc. Tak staci len ten kabel pichnut do routera, nastavit pripadne a to je cele :!: jo btw v dnesnej dobe v domacich podmienkach AP=router
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Zdielanie WiFi pre 2 PC

Príspevok od používateľa matopd »

Tomas67 napísal:Načo router!!!, načo budeš 2x routrovať? tá anténa nanostation ma už v sebe zabudovaný router, tebe stačí kúpiť nejaké AP - prístupový bod, kde budú 4x lan koncovky, 1 wan koncovka, a wifi s možnosťou pripojiť 254 notebookov, pda....Alebo aj ten router, ale musel by si ho prepnúť do módu BRIDGE, tak ked už budeš kupovat ten router, tak si pozri, či sa mu da nastavit MOD BRIDGE...

http://copos.shop.ekatalog.biz/presmero ... 842&web=77

tu máš všeliake AP-čka, ja som ti dal iny obchod, ty si na tom iba pozri nejaky typ, model, a potom si to už kup kde chceš..alza, agem.....
No tomu sa vravi dobra rada nad zlato!!! Ze na co router a pritom mu da link na routre!!! A este ako vies ze ma do toho nanostation pristup a isto aj vies, ze to nema overovane mac !!! Parada...
Používateľov profilový obrázok
mifko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Levice

Re: Zdielanie WiFi pre 2 PC

Príspevok od používateľa mifko »

ziadny providerr ti neda domov nanostation s tym ze si ju mozes nakonfigurovat sam :P to si uz kde videl?

a aby aom aj k veci, ano samozrejme router s wifi je idealna volba, na take to domace zuvanie vlastne postaci hocaky do 20€. Viac penazi je zbytocne davat ked to clovek nedokaze vyuzit.

Návrat na "Siete"