Skusenost s vymenou pamate

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Skusenost s vymenou pamate

Príspevok od používateľa miseno »

No mam taku otazku, mam kamosku a ta chce do svojho notebooku dokupit pamat. Je to model Acer TravelMate 2200, je tam celeron a DDR pamate, no ja som dnes ten notebook okukol a nikde nebol ten priestor na vymenu pamati, myslite ze budem mesiet dat dole cely kryt z toho notebooku? ma niekto skusenosti s vymenou pamate v tychto notebookoch.
dell noťas
Používateľov profilový obrázok
port7777
Ban
Ban
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Št 26. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Dolný Kubín casto som v BA

Príspevok od používateľa port7777 »

s tym to by nemal byt problem ani nahodou. napr na mojom notase je zo spodu iba jeden kryt - nieco ako cela bocnica na desktope.
cize das dole jeden kryt a mas pristup ku vsetkemu. je to aj lepsie ako riesenia kde sa davaju dole len casti krytov. aspon pre mna
ASUS A8N Sli Premium@Athlon 64 3500+@2650MHz@PIPE 101+in progress Paps,Leadtek 6800GS@Zalman VF700Cu, TwinMOS 1024 MB dual,Audigy 2 + 6.1 creative 6700 + Sony DHC-MDX10,Seagate 7200.7+ 200GB S-ATA, LG DVD-RW 4163B, Teac DVD 516 black,Powered by ENERMAX E565AX .Hyundai F910 flat. Myš MS 6000 laser , multimedia Microsoft!
NOTEBOOK Asus Athlon 64m 3000+, 1024MB DDR kingston 400, 60GB Hitachi 5400, Radeon Mobility 9700 64MB,DVD-RW-8x, WiFi, 15,4 WXGA LCD.
www.pboss.wz.cz
Používateľov profilový obrázok
Gogi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 473
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: TT

Príspevok od používateľa Gogi »

tiez sme rozsirovali ram na jednom firemnom notebooku a ramky neboli pristupne priamo pod ziadnym z krytov, zacali sme to postupne rozoberat, tak aby nepadla zaruka, a nakoniec sme ich tam niekde zahrabane nasli, uz si to presne nepametam ale zda sa mi ze boli pod diskom
\_AMD_x2_3800+_@2,6_/\_XFX_9600_GT @,75-1,9-2,2_/\_3G_RAM_Výrobca_=>_miš&maš_/\_Power_by_ASUSTeK_A8N_SLI_Premium_/\_2x80G_Samsung_/\_Casemod_-_hotovo,_uz_sa_mi_viac_nexce_/
A tak som si raz zmenil farbu podpisu na zelenú aby bolo jasné čo mi modrá môže
Používateľov profilový obrázok
Peto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Po 24. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenèín, Brno

Príspevok od používateľa Peto »

:idea: Tu je link na servisne manualy Acer-u

http://www.eserviceinfo.com/equipment_mfg/acer_43.html

Konkretne na model TravelMate 2200

http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/ ... _2700.html

:!: Davaj pozor aby si moc neozizlal srobiky a neposkarabal umelu hmotu... . Inak by to mohlo pri reklamacii robit problemy...
TOSHIBA Tecra S2-257
Používateľov profilový obrázok
Peto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Po 24. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenèín, Brno

Príspevok od používateľa Peto »

hmm a este
2 port -> Problem by teda mohol byt pretoze niektore NB maju 1.Spristupnenu zo spodu len jednu ram - Dodatocnu, ktora zvacsa pri kupe ostava volna a jednu schovanu na MB vnutri NB. Tu nazyvaju "systemovou". Typicky to robi IBM.
2.Dalej to moze byt aj tak, ako to vravi Gogi, cize obidve schovane - nestastne riesenie...
3. Obidve zospodu schovane pod krytom pre lepsi servis/upgrade...
Toshiba, Dell ...

Vsetky "lahko spristupnene " komponenty maju zvycajne NB, ktore kupis bez CPU, RAM, Opt. mechaniky a pod... Ale su aj vynimky...

2 Gogi -> nemusia byt len pod diskom, casto su schovane pod klavesnicou (IBM) ale bo aj hocikde inde ...
TOSHIBA Tecra S2-257

Návrat na "Mobilné PC"