Extrémna záťaž PC stránkami www.pc.sk

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1184
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Extrémna záťaž PC stránkami www.pc.sk

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Zdravím...
(dúfam, že dobrá sekcia - sa mi zdala najvhodnejšia...)
Mám taký dlhodobý zaujímavý problémik
Ide o tom, že už veľmi dlhé obdobie používam prehliadač Google Chrome a ja si už fakt nepamätám, či mi to ešte pred začatím používania Google Chroma robilo, alebo nie, ale keď mám otvorených povedzme 14 tabov a z toho napr. 2 taby sú http://www.pc.sk (opisujem poslednú situáciu), tak ak mám všetky tieto taby strašne dlho otvorené a s PC sa ale že vôbec nič nerobí, len je otvorený prehliadač so všetkými týmito tabmi, tak taby, v ktorých je http://www.pc.sk časom majú tendenciu nenormálne zaťažovať mi PC. Prejavuje sa to tak, že už za pár hodín má jeden tab so stránkou http://www.pc.sk rezervovaných na RAMke ~650MB (!!!!); jeden, čiže keď som mal dva, bolo to ~2×650MB; a vyťaženosť procesora je 100% teploty procesora neuveriteľne vysoké... ...po zavretí oboch tabov so stránkou http://www.pc.sk teplota okamžite išla dole, využitie RAMiek taktieť, využitie CPU na 0 až 1%... ...ešte dodám - určite to nie je flashovými reklamami umiestnenými na stránke, pretože používam doplnok FlashBlock a tieto flashe na http://www.pc.sk sú bloknuté...
Určite mi napíšete skús iný prehliadač, alebo neviem čo, ale to prakticky nie je možné, lebo ja normálne robím na nete, hej, mám teda tých 14 tabov, z toho dva pc.sk a zrazu sa zdvihnem od PC a idem od neho na dlhšie preč a vrátim sa (po pár hodinách) a PC hučí jak elektráreň, a tie extrémne záťaže... ...a isto to robí len pc.sk, to som už dlhodobejšie testoval...

Máte ktosi podobný problém? Všimli ste si niekto niečo takéto?
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2547
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Extrémna záťaž PC stránkami www.pc.sk

Príspevok od používateľa RP »

Testujeme to.

Mne to na Viste nerobi. Chrome verzia 10.0.648.133.

Aky mas OS?
Aku verziu Chrome mas?
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1184
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Extrémna záťaž PC stránkami www.pc.sk

Príspevok od používateľa undertaker007 »

OS: Windows 7 Professional Service Pack 1 x64 (samozrejme ten problém sa vyskytoval aj keď som nemal Service Pack)
Prehliadač: Chrome 10.0.648.127, robilo to ale teda aj na omnoho starších, avšak naposledy včera na tejto verzii...
Ešte dodám, že keď mi to teda naposledy (čiže včera) spravilo, jednalo sa o karty: na oboch, ako som v prvom poste spomenul, bol bloknutý všetok flash... ...ja tie taby nechám teda tiež dlho otvorené, prípadný opakovaný výskyt nafotím...

Na tej Viste si to ako dlho mal otvorené? Ja neviem presne, kedy so tie taby otvoril, ale mohlo to byť od 16:00 do 21:40, t.j. 5h40min. Potom to je ale naozaj zaujímavé, lebo mne to urobí špeciálne len so stránkami pc.sk vždy, keď ich mám niekoľko hodín otvorené...
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Extrémna záťaž PC stránkami www.pc.sk

Príspevok od používateľa 1adad1 »

odinstaluj flashblock a nahod adblock
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1184
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Extrémna záťaž PC stránkami www.pc.sk

Príspevok od používateľa undertaker007 »

-> 1adad1:
Adblock som kedysi chvíľu mal a moc sa mi nepozdával... ...ale môžem inokedy skúsiť - inokedy preto, že keď som už začal, tak to chcem dokončiť ešte s FlashBlock-om...
Mimochodom testovať som začal s mojim predchádzajúcim postom a teraz momentálne karta s článkom ResearchGate zaberá v RAMke už 100MB a karta s reprákmi od Logitechu 94MB a obe rastú...

\\edit1:
momentálne už 107 a 98 MB
\\edit2:
momentálne už 152 a 159 MB
\\edit3:
momentálne 183 a 192 MB a začína narastať záťaž CPU (doteraz 0 až 1%, teraz aj kolo 20%)
\\edit4:
momentálne už 281 a 290MB
\\edit5:
momentálne 392 a 398 MB a test ukončujem, už teraz je jasné, že sa to postupom času proste nabaluje...
Naposledy upravil/-a undertaker007 v So 12. Mar, 2011, 22:44, upravené celkom 4 krát.
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2547
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Extrémna záťaž PC stránkami www.pc.sk

Príspevok od používateľa RP »

Sledujeme to.

Uz som to zaregistroval - v priebehu pol hodiny sa to tazko spozoruje (tolko som to predtym monitoroval), priemerne stravi citatel na stranke par minut.

Vdaka za upozornenie, pozrieme sa na to.
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1184
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Extrémna záťaž PC stránkami www.pc.sk

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Tak ja len tak aby reč nestála :D
Dnes som mal otvorené tieto tri karty:a už dokonca po nejakých dvoch hodinách bolo na RAMke obsadených nejakých 920MB spolu pre všetky tri karty, záťaž CPU - 50% a počas písania tohto príspevku mi Chrome (10.0.648.151) všetky tieto tri karty ukončil...
Používateľov profilový obrázok
glirpi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: Ne 09. Máj, 2010, 03:36
Bydlisko: Handlova / okres PD

Re: Extrémna záťaž PC stránkami www.pc.sk

Príspevok od používateľa glirpi »

ja som si zase vsimol (neviem ci to ma suvislost s tymto problemom) ale po otvoreni akejkolvek stranky z flash obsahom v chrome po prvom nacitani stranky kurzor indikuje ze nieco pracuje na pozadi. nejakych par sekund to trva. predtym to urciote nerobilo ale po poslednej aktualizacii verzie chrome to zacalo.
I♥C64 0,97Mhz CPU, 64KB RAM, VIC-II GPU (320x200 multicolor / 16 farieb) a aka zabava..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: INTEL Core i5-9600KF / CPU-COOLER: NZXT Kraken X52 / MB: GIGABYTE Z390 M / RAM: Corsair 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL18 Vengeance LPX / SSD: WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB / DVD-RW: - / PSU: Seasonic X-Series 560W / CASE: NZXT H400 / VGA: GIGABYTE GeForce RTX3060 GAMING OC 12GB / SOUND: SOUND BLASTER AE-7 / SPEAKERS: - / HEADPHONES: BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (80 ohm) / LCD: DELL UltraSharp U2717D 27" / KEYBOARD: DELL Premier Wireless Keyboard / MOUSE: DELL KM717 / GAMEPAD: MICROSOFT Xbox 360 wireless controller / OS: MICROSOFT Windows 10 PRO 64Bit

Návrat na "Programy a problémy s nimi"